www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizujte Firefox, verze 72.0.1 opravuje kritickou bezpečnostní chybu

Aktualizujte Firefox, verze 72.0.1 opravuje kritickou bezpečnostní chybu
, , aktualita
Pokud jste tak ještě neučinili, měli byste rychle aktualizovat na nejnovější verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 72.0.1, resp. ESR 68.4.1. Opravují totiž kritickou bezpečnostní chybu, která se aktivně zneužívá.
K oblíbeným
reklama
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox vychází v nových verzích 72.0.1, resp. ESR 68.4.1. Ty byly urychleně vydány, aby opravily kritickou bezpečnostní chybu, která dostala označení CVE-2019-17026. Problémem zde bylo i to, že útočníci už tento bug v praxi aktivně zneužívali ke svému vlastnímu prospěchu, takže bylo nutno jednat co nejrychleji po objevení nedostatku. Ten objevili v Qihoo 360 v Číně.
 
Mozilla Firefox logo
 
Chyba se týkala práce s pamětí ve enginu SpiderMonkey pro zpracování JavaScriptu, kdy šikovní útočníci mohli sahat na paměť, kterou by neměli mít přístupnou a pak pomocí správně upravených skriptů na webových stránkách mohli spouštět škodlivý kód na počítačích oběti. Takový kód mohl i pomoci získat kontrolu nad počítačem. Aktualizaci dokonce doporučují i americké složky jako Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek