Akvizice Root Robotics přinesla společnosti iRobot vzdělávacího robota

Akvizice Root Robotics přinesla společnosti iRobot vzdělávacího robota
, , aktualita
Díky akvizici Root Robotics má společnost iRobot vzdělávacího robota Root. Root je malý pohyblivý robot, který může být programován a díky tomu zvládne plnit nejrůznější úkony a zpestřovat výuku. 
K oblíbeným
reklama
Společnost iRobot, která je známá například robotickým vysavačem Roomba, získala Root Robotics. Nyní k řadám robotických vysavačů a sekaček přibude díky akvizici i programovatelný vzdělávací robot Root, který je určen zejména pro děti. 
 
Root je drobný robot s dvěma kolečky, jenž se dokáže pohybovat po rovných površích. Uživatelé můžou robota programovat a Root je pak schopný kreslit, skenovat barvy, reagovat na dotek nebo zvuk, přehrávat hudbu a další zajímavé věci. Ve školních třídách je například možné robota naprogramovat, aby šplhal po magnetické tabuli. K dispozici jsou tři úrovně obtížnosti programovacího jazyka. 
 
 
Robot Root je založen na technologii, která původně pochází z Wyss Institute z Harvardovy univerzity. Jeden robot stojí 199 dolarů, což je asi 4 500 korun bez DPH, balíček až třiceti vzdělávacích robotů pro školní třídy se prodává za až 6 000 dolarů, což je zhruba 136 000 Kč bez DPH. 
 
Společnost iRobot prohlašuje, že podporuje plány na zapojení robota do vzdělávání a na zpřístupnění robotiky pedagogům, studentům i rodičům. Společnost si tak může chytře vychovat mladé inženýry a programátory, kteří se budou zabývat rozvojem robotiky a kterých bude s rozmachem automatizace potřeba.  
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek