Akvizice Root Robotics přinesla společnosti iRobot vzdělávacího robota

Akvizice Root Robotics přinesla společnosti iRobot vzdělávacího robota
, , aktualita
Díky akvizici Root Robotics má společnost iRobot vzdělávacího robota Root. Root je malý pohyblivý robot, který může být programován a díky tomu zvládne plnit nejrůznější úkony a zpestřovat výuku. 
K oblíbeným
reklama
Společnost iRobot, která je známá například robotickým vysavačem Roomba, získala Root Robotics. Nyní k řadám robotických vysavačů a sekaček přibude díky akvizici i programovatelný vzdělávací robot Root, který je určen zejména pro děti. 
 
Root je drobný robot s dvěma kolečky, jenž se dokáže pohybovat po rovných površích. Uživatelé můžou robota programovat a Root je pak schopný kreslit, skenovat barvy, reagovat na dotek nebo zvuk, přehrávat hudbu a další zajímavé věci. Ve školních třídách je například možné robota naprogramovat, aby šplhal po magnetické tabuli. K dispozici jsou tři úrovně obtížnosti programovacího jazyka. 
 
 
Robot Root je založen na technologii, která původně pochází z Wyss Institute z Harvardovy univerzity. Jeden robot stojí 199 dolarů, což je asi 4 500 korun bez DPH, balíček až třiceti vzdělávacích robotů pro školní třídy se prodává za až 6 000 dolarů, což je zhruba 136 000 Kč bez DPH. 
 
Společnost iRobot prohlašuje, že podporuje plány na zapojení robota do vzdělávání a na zpřístupnění robotiky pedagogům, studentům i rodičům. Společnost si tak může chytře vychovat mladé inženýry a programátory, kteří se budou zabývat rozvojem robotiky a kterých bude s rozmachem automatizace potřeba.  
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek