www.svethardware.cz
>
>
>

Akvizice schválena, Toshiba získá od Bain Capital 18 miliard USD

Akvizice schválena, Toshiba získá od Bain Capital 18 miliard USD
, , aktualita
Toshiba si nakonec z řady zájemců o své provozy vyrábějící počítačové paměti vybrala K.K. Pangea, firmu ovládanou konsorciem Bain Capital. Zbývalo si zajistit povolení k provedení celé transakce, aby se mohly přesunout miliardy dolarů. 
K oblíbeným
reklama
K.K. Pangea je nově vytvořená akviziční společnost ovládaná konsorciem firem pod vedením Bain Capital. Už na začátku tohoto roku bylo sjednáno, že Toshiba Memory Corporation (TMC) bude prodána za celkem 18 miliard dolarů, ale do cesty se mohly ještě postavit regulační orgány, kvůli nimž Toshiba tehdy hledala ještě alternativní cesty
 
 
To už nyní nemusí, neboť dle svého vyjádření (pdf) dostala všechna potřebná povolení k tomu, aby obchod mohl proběhnout a přinést Toshibě cca 18 miliard amerických dolarů, které tak nutně potřebuje. Toshiba totiž svůj paměťový byznys neprodává proto, že by jej už nechtěla, nebo snad že by byl přítěží. Dostala se do problémů kvůli tomu, že se pustila do podniku výstavby jaderných elektráren v USA, kvůli čemuž čelila bankrotu. Jedinou cestou, jak z toho ven, se ukázal prodej velice lukrativního byznysu, do nějž firma v posledních letech mohutně investovala, takže žádný důvod k oslavám to není. Ale pravda, mohlo být i hůř. 
 
Obchod totiž vůbec nemusel dopadnout, neboť společnosti Toshiba a Bain Capital se ocitly uprostřed probíhající americko-čínské obchodní bitvy. Čínští regulátoři ale nakonec akvizici povolili a nyní se předpokládá, že ta bude dokončena 1. června. Zástupci Bain Capital k tomu uvedli, že do TMC investují proto, že vidí příležitost k jejímu dalšímu růstu. 
 
Zdroj: Toshiba (pdf
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář