www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila výsledek benchmarku C-Ray, který testuje výkon v ray-tracingu, kde jediný procesor AMD EPYC dokázal překonat dvouprocesorový systém s konkurenčními procesory Intel Xeon.
K oblíbeným
reklama
Společnosti AMD a Intel si v poslední době nic nedarují a důkazem toho je nedávno uveřejněné video společností AMD, které ukazuje výkon jeho nového serverového procesoru EPYC "Rome". Toto monstrum má totiž neuvěřitelných 64 jader a jeho výkon AMD demonstrovalo na výkonu v ray-tracingovém benchmarku C-Ray. Proti němu postavilo rovnou dvouprocesorový systém od Intelu, kde byly dva Xeony Platinum 8180M. Ani tyto procesory nejsou žádná ořezávátka.
 
 
Mají základní frekvenci 2,5 GHz, Turbo na 3,8 GHz a obrovskou 38,5MB L3 cache. Ani zdaleka však na AMD nemají počtem jader, takže se musí spokojit "jen" s 28 jádry. Spolu s Hyper-Threadingem je to tak podpora 56 vláken. Dvojice těchto procesorů pak zvládne 112 vláken najednou, čímž ale byly v testu proti AMD v nevýhodě, to podporuje až 128 vláken jediným procesorem. Generování tří obrázků ve Full HD, Quad HD a 4K rozlišení zabralo systému s procesorem AMD 28,1 sekundy, zatímco Intelu to trvalo 30,5 sekundy. Není to velký rozdíl a vcelku by odpovídal rozdílu počtu jader.
 
Připomeňme však, že výše zmíněný procesor Intel u nás stojí zhruba 380 až 440 tisíc Kč s DPH, takže dvojice vyjde na 760 až 880 tisíc Kč. Cenu 64jádrového EPYCu zatím neznáme, jen pro srovnání ale řekněme, že nejdražší 32jádrový model stojí asi 120 tisíc Kč s DPH, tedy méně než třetinu ve srovnání s jedním 28jádrovým Intelem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková