www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila výsledek benchmarku C-Ray, který testuje výkon v ray-tracingu, kde jediný procesor AMD EPYC dokázal překonat dvouprocesorový systém s konkurenčními procesory Intel Xeon.
K oblíbeným
reklama
Společnosti AMD a Intel si v poslední době nic nedarují a důkazem toho je nedávno uveřejněné video společností AMD, které ukazuje výkon jeho nového serverového procesoru EPYC "Rome". Toto monstrum má totiž neuvěřitelných 64 jader a jeho výkon AMD demonstrovalo na výkonu v ray-tracingovém benchmarku C-Ray. Proti němu postavilo rovnou dvouprocesorový systém od Intelu, kde byly dva Xeony Platinum 8180M. Ani tyto procesory nejsou žádná ořezávátka.
 
 
Mají základní frekvenci 2,5 GHz, Turbo na 3,8 GHz a obrovskou 38,5MB L3 cache. Ani zdaleka však na AMD nemají počtem jader, takže se musí spokojit "jen" s 28 jádry. Spolu s Hyper-Threadingem je to tak podpora 56 vláken. Dvojice těchto procesorů pak zvládne 112 vláken najednou, čímž ale byly v testu proti AMD v nevýhodě, to podporuje až 128 vláken jediným procesorem. Generování tří obrázků ve Full HD, Quad HD a 4K rozlišení zabralo systému s procesorem AMD 28,1 sekundy, zatímco Intelu to trvalo 30,5 sekundy. Není to velký rozdíl a vcelku by odpovídal rozdílu počtu jader.
 
Připomeňme však, že výše zmíněný procesor Intel u nás stojí zhruba 380 až 440 tisíc Kč s DPH, takže dvojice vyjde na 760 až 880 tisíc Kč. Cenu 64jádrového EPYCu zatím neznáme, jen pro srovnání ale řekněme, že nejdražší 32jádrový model stojí asi 120 tisíc Kč s DPH, tedy méně než třetinu ve srovnání s jedním 28jádrovým Intelem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek