www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila výsledek benchmarku C-Ray, který testuje výkon v ray-tracingu, kde jediný procesor AMD EPYC dokázal překonat dvouprocesorový systém s konkurenčními procesory Intel Xeon.
K oblíbeným
reklama
Společnosti AMD a Intel si v poslední době nic nedarují a důkazem toho je nedávno uveřejněné video společností AMD, které ukazuje výkon jeho nového serverového procesoru EPYC "Rome". Toto monstrum má totiž neuvěřitelných 64 jader a jeho výkon AMD demonstrovalo na výkonu v ray-tracingovém benchmarku C-Ray. Proti němu postavilo rovnou dvouprocesorový systém od Intelu, kde byly dva Xeony Platinum 8180M. Ani tyto procesory nejsou žádná ořezávátka.
 
 
Mají základní frekvenci 2,5 GHz, Turbo na 3,8 GHz a obrovskou 38,5MB L3 cache. Ani zdaleka však na AMD nemají počtem jader, takže se musí spokojit "jen" s 28 jádry. Spolu s Hyper-Threadingem je to tak podpora 56 vláken. Dvojice těchto procesorů pak zvládne 112 vláken najednou, čímž ale byly v testu proti AMD v nevýhodě, to podporuje až 128 vláken jediným procesorem. Generování tří obrázků ve Full HD, Quad HD a 4K rozlišení zabralo systému s procesorem AMD 28,1 sekundy, zatímco Intelu to trvalo 30,5 sekundy. Není to velký rozdíl a vcelku by odpovídal rozdílu počtu jader.
 
Připomeňme však, že výše zmíněný procesor Intel u nás stojí zhruba 380 až 440 tisíc Kč s DPH, takže dvojice vyjde na 760 až 880 tisíc Kč. Cenu 64jádrového EPYCu zatím neznáme, jen pro srovnání ale řekněme, že nejdražší 32jádrový model stojí asi 120 tisíc Kč s DPH, tedy méně než třetinu ve srovnání s jedním 28jádrovým Intelem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář