www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů

AMD: 64jádrový EPYC překonává v ray-tracingu dvojici Xeonů
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila výsledek benchmarku C-Ray, který testuje výkon v ray-tracingu, kde jediný procesor AMD EPYC dokázal překonat dvouprocesorový systém s konkurenčními procesory Intel Xeon.
K oblíbeným
reklama
Společnosti AMD a Intel si v poslední době nic nedarují a důkazem toho je nedávno uveřejněné video společností AMD, které ukazuje výkon jeho nového serverového procesoru EPYC "Rome". Toto monstrum má totiž neuvěřitelných 64 jader a jeho výkon AMD demonstrovalo na výkonu v ray-tracingovém benchmarku C-Ray. Proti němu postavilo rovnou dvouprocesorový systém od Intelu, kde byly dva Xeony Platinum 8180M. Ani tyto procesory nejsou žádná ořezávátka.
 
 
Mají základní frekvenci 2,5 GHz, Turbo na 3,8 GHz a obrovskou 38,5MB L3 cache. Ani zdaleka však na AMD nemají počtem jader, takže se musí spokojit "jen" s 28 jádry. Spolu s Hyper-Threadingem je to tak podpora 56 vláken. Dvojice těchto procesorů pak zvládne 112 vláken najednou, čímž ale byly v testu proti AMD v nevýhodě, to podporuje až 128 vláken jediným procesorem. Generování tří obrázků ve Full HD, Quad HD a 4K rozlišení zabralo systému s procesorem AMD 28,1 sekundy, zatímco Intelu to trvalo 30,5 sekundy. Není to velký rozdíl a vcelku by odpovídal rozdílu počtu jader.
 
Připomeňme však, že výše zmíněný procesor Intel u nás stojí zhruba 380 až 440 tisíc Kč s DPH, takže dvojice vyjde na 760 až 880 tisíc Kč. Cenu 64jádrového EPYCu zatím neznáme, jen pro srovnání ale řekněme, že nejdražší 32jádrový model stojí asi 120 tisíc Kč s DPH, tedy méně než třetinu ve srovnání s jedním 28jádrovým Intelem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář