AMD brzy začne s výrobou čipsetů B550 a A520

AMD brzy začne s výrobou čipsetů B550 a A520
, , aktualita
Od ChinaTimes se dozvídáme, že AMD má už brzy začít vyrábět čipové sady B550 a A520, čili levnější modely stojící pod sadou X570. Přeci jen se tak asi dočkáme nových levnějších desek pro moderní Ryzeny.
K oblíbeným
reklama
Otázka je, zda nám B550 a A520 oproti starším čipsetům vůbec budou mít co nabídnout, neboť vývoj v jejich oblasti už několik let stagnuje, jak ukázaly i stále přeznačované a stále stejné sady od Intelu. Právě sada X570 nabídla v podobě sběrnice PCIe 4.0 tu nejzajímavější novinku posledních let, nicméně její přínos je zatím diskutabilní, a to i kvůli omezenému výběru hardwaru, který novou sběrnici dokáže využít. 
 
 
Je také otázka, zda A520 či alespoň B550 vůbec dokáže nabídnout třeba jen omezenou podporu PCIe 4.0. Ostatně už i řada desek s B450 by to umožnila v případě karty a SSD napojených přímo na procesor, ale AMD se rozhodlo tuto možnost v rámci BIOSů zakázat, neboť by ji samo nedokázalo zaručit a zákazníci, kteří se v nabídce tak moc neorientují, by měli pěkný zmatek v tom, od jaké desky mohou očekávat podporu PCIe 4.0 v rámci grafické karty, SSD, nebo obojího. 
 
Právě to by ale nástup nových desek s čipsety A520 a B550 mohl změnit, ačkoliv ony samotné by PCIe 4.0 vůbec podporovat nemusely. Ostatně PCIe 4.0 je právě ten hlavní důvod, proč jsou desky s X570 oproti X470 či X370 tak drahé. Ovšem pokud nové slabší čipsety nenabídnou PCIe 4.0 v žádné formě, bude to jednak pochopitelné a pak ani o moc nepřijdeme. 
 
Dle ChinaTimes bude nové čipsety pro AMD opět vyrábět ASMedia, a to od tohoto kvartálu. Hotové produkty by se měly dostat na trh snad ještě v této polovině roku, takže můžeme očekávat jejich uvedení nejspíše na Computexu, čili v domovské lokalitě drtivé většiny výrobců značkových základních desek. 
 
Otázka je, jak pak AMD chce skloubit nástup nových desek s chystanými procesory Ryzen 4000, neboť ty na Computexu asi ještě představeny nebudou. Na druhou stranu, jednoznačně očekáváme kompatibilitu nových i starých desek s aktuálními i budoucími procesory od AMD, takže díky tomu ani není třeba oba typy produktů vypouštět na trh ve stejný čas. AMD tak bude moci na Computexu třeba jen potvrdit, že dané desky jsou určeny i pro Ryzen 4000 a bude vymalováno. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek