AMD brzy začne s výrobou čipsetů B550 a A520

AMD brzy začne s výrobou čipsetů B550 a A520
, , aktualita
Od ChinaTimes se dozvídáme, že AMD má už brzy začít vyrábět čipové sady B550 a A520, čili levnější modely stojící pod sadou X570. Přeci jen se tak asi dočkáme nových levnějších desek pro moderní Ryzeny.
K oblíbeným
reklama
Otázka je, zda nám B550 a A520 oproti starším čipsetům vůbec budou mít co nabídnout, neboť vývoj v jejich oblasti už několik let stagnuje, jak ukázaly i stále přeznačované a stále stejné sady od Intelu. Právě sada X570 nabídla v podobě sběrnice PCIe 4.0 tu nejzajímavější novinku posledních let, nicméně její přínos je zatím diskutabilní, a to i kvůli omezenému výběru hardwaru, který novou sběrnici dokáže využít. 
 
 
Je také otázka, zda A520 či alespoň B550 vůbec dokáže nabídnout třeba jen omezenou podporu PCIe 4.0. Ostatně už i řada desek s B450 by to umožnila v případě karty a SSD napojených přímo na procesor, ale AMD se rozhodlo tuto možnost v rámci BIOSů zakázat, neboť by ji samo nedokázalo zaručit a zákazníci, kteří se v nabídce tak moc neorientují, by měli pěkný zmatek v tom, od jaké desky mohou očekávat podporu PCIe 4.0 v rámci grafické karty, SSD, nebo obojího. 
 
Právě to by ale nástup nových desek s čipsety A520 a B550 mohl změnit, ačkoliv ony samotné by PCIe 4.0 vůbec podporovat nemusely. Ostatně PCIe 4.0 je právě ten hlavní důvod, proč jsou desky s X570 oproti X470 či X370 tak drahé. Ovšem pokud nové slabší čipsety nenabídnou PCIe 4.0 v žádné formě, bude to jednak pochopitelné a pak ani o moc nepřijdeme. 
 
Dle ChinaTimes bude nové čipsety pro AMD opět vyrábět ASMedia, a to od tohoto kvartálu. Hotové produkty by se měly dostat na trh snad ještě v této polovině roku, takže můžeme očekávat jejich uvedení nejspíše na Computexu, čili v domovské lokalitě drtivé většiny výrobců značkových základních desek. 
 
Otázka je, jak pak AMD chce skloubit nástup nových desek s chystanými procesory Ryzen 4000, neboť ty na Computexu asi ještě představeny nebudou. Na druhou stranu, jednoznačně očekáváme kompatibilitu nových i starých desek s aktuálními i budoucími procesory od AMD, takže díky tomu ani není třeba oba typy produktů vypouštět na trh ve stejný čas. AMD tak bude moci na Computexu třeba jen potvrdit, že dané desky jsou určeny i pro Ryzen 4000 a bude vymalováno. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář