www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá pokračování, nastoupí Ryzen 5 3500 a podnikové verze

AMD chystá pokračování, nastoupí Ryzen 5 3500 a podnikové verze
, , aktualita
Společnost AMD na trh zatím vrhla ty lepší procesory, i když zrovna na 16jádrový Ryzen si počkáme do září. Kde jsou ale slabší a levnější modely Ryzen 3000? Dle nejnovějších informací přijde brzy alespoň jeden z nich.
K oblíbeným
reklama
Můžeme tak očekávat druhou vlnu procesorů Ryzen 3000, a to v rámci řady Ryzen 5 a doufejme že i Ryzen 3, ale to se uvidí. AMD dosud vyslalo na trh pět procesorů Ryzen 9 až Ryzen 5, které však začínají až na 199 USD. To platí pro Ryzen 5 3600, který se dá u nás koupit za ceny od 5400 Kč s daní. Původní generace Ryzen 100 však začínala už na ceně 109 USD, což je stále prodávaný Ryzen 3 1200, jejž můžeme dnes koupit už za méně než 1300 Kč. Na trh se ale dostal za cca 2400 Kč a právě to je částka, na kterou by se mohly dostat i CPU Ryzen 3000. Uvidíme. 
 
 
Co tedy můžeme očekávat v rámci druhé vlny procesorů Ryzen 3000, kterou už AMD dle Guru3D dokončuje? Jednak to bude Ryzen 5 3500, ovšem pak už se nedozvíme o žádném dalším zbrusu novém SKU, pouze o podnikových (Pro) verzích již existujících procesorů 3600X, 3700X a 3900X.
 
Otázka je, co nám Ryzen 5 3500 nabídne. Pokud by to totiž měl být přímý následovník modelu Ryzen 5 1500X (v druhé generaci žádný podobný nebyl), mohli bychom v něm získat pouze čtyři jádra s SMT. Anebo to může být prostě jen níže taktovaná verze Ryzenu 5 3600. 
 
Nicméně by bylo už vhodné, kdyby AMD procesory Ryzen 5 nabízelo ve všech případech jako šestijádrové a čtyřjádra si nechalo pro Ryzen 3. Ostatně právě Ryzen 3 byly v druhé generaci už zcela přeskočeny (APU nepočítáme), takže nyní se už snad objeví, nicméně zatím po nich není vidu.
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře