www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá pokračování, nastoupí Ryzen 5 3500 a podnikové verze

AMD chystá pokračování, nastoupí Ryzen 5 3500 a podnikové verze
, , aktualita
Společnost AMD na trh zatím vrhla ty lepší procesory, i když zrovna na 16jádrový Ryzen si počkáme do září. Kde jsou ale slabší a levnější modely Ryzen 3000? Dle nejnovějších informací přijde brzy alespoň jeden z nich.
K oblíbeným
reklama
Můžeme tak očekávat druhou vlnu procesorů Ryzen 3000, a to v rámci řady Ryzen 5 a doufejme že i Ryzen 3, ale to se uvidí. AMD dosud vyslalo na trh pět procesorů Ryzen 9 až Ryzen 5, které však začínají až na 199 USD. To platí pro Ryzen 5 3600, který se dá u nás koupit za ceny od 5400 Kč s daní. Původní generace Ryzen 100 však začínala už na ceně 109 USD, což je stále prodávaný Ryzen 3 1200, jejž můžeme dnes koupit už za méně než 1300 Kč. Na trh se ale dostal za cca 2400 Kč a právě to je částka, na kterou by se mohly dostat i CPU Ryzen 3000. Uvidíme. 
 
 
Co tedy můžeme očekávat v rámci druhé vlny procesorů Ryzen 3000, kterou už AMD dle Guru3D dokončuje? Jednak to bude Ryzen 5 3500, ovšem pak už se nedozvíme o žádném dalším zbrusu novém SKU, pouze o podnikových (Pro) verzích již existujících procesorů 3600X, 3700X a 3900X.
 
Otázka je, co nám Ryzen 5 3500 nabídne. Pokud by to totiž měl být přímý následovník modelu Ryzen 5 1500X (v druhé generaci žádný podobný nebyl), mohli bychom v něm získat pouze čtyři jádra s SMT. Anebo to může být prostě jen níže taktovaná verze Ryzenu 5 3600. 
 
Nicméně by bylo už vhodné, kdyby AMD procesory Ryzen 5 nabízelo ve všech případech jako šestijádrové a čtyřjádra si nechalo pro Ryzen 3. Ostatně právě Ryzen 3 byly v druhé generaci už zcela přeskočeny (APU nepočítáme), takže nyní se už snad objeví, nicméně zatím po nich není vidu.
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář