www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá pokračování, nastoupí Ryzen 5 3500 a podnikové verze

AMD chystá pokračování, nastoupí Ryzen 5 3500 a podnikové verze
, , aktualita
Společnost AMD na trh zatím vrhla ty lepší procesory, i když zrovna na 16jádrový Ryzen si počkáme do září. Kde jsou ale slabší a levnější modely Ryzen 3000? Dle nejnovějších informací přijde brzy alespoň jeden z nich.
K oblíbeným
reklama
Můžeme tak očekávat druhou vlnu procesorů Ryzen 3000, a to v rámci řady Ryzen 5 a doufejme že i Ryzen 3, ale to se uvidí. AMD dosud vyslalo na trh pět procesorů Ryzen 9 až Ryzen 5, které však začínají až na 199 USD. To platí pro Ryzen 5 3600, který se dá u nás koupit za ceny od 5400 Kč s daní. Původní generace Ryzen 100 však začínala už na ceně 109 USD, což je stále prodávaný Ryzen 3 1200, jejž můžeme dnes koupit už za méně než 1300 Kč. Na trh se ale dostal za cca 2400 Kč a právě to je částka, na kterou by se mohly dostat i CPU Ryzen 3000. Uvidíme. 
 
 
Co tedy můžeme očekávat v rámci druhé vlny procesorů Ryzen 3000, kterou už AMD dle Guru3D dokončuje? Jednak to bude Ryzen 5 3500, ovšem pak už se nedozvíme o žádném dalším zbrusu novém SKU, pouze o podnikových (Pro) verzích již existujících procesorů 3600X, 3700X a 3900X.
 
Otázka je, co nám Ryzen 5 3500 nabídne. Pokud by to totiž měl být přímý následovník modelu Ryzen 5 1500X (v druhé generaci žádný podobný nebyl), mohli bychom v něm získat pouze čtyři jádra s SMT. Anebo to může být prostě jen níže taktovaná verze Ryzenu 5 3600. 
 
Nicméně by bylo už vhodné, kdyby AMD procesory Ryzen 5 nabízelo ve všech případech jako šestijádrové a čtyřjádra si nechalo pro Ryzen 3. Ostatně právě Ryzen 3 byly v druhé generaci už zcela přeskočeny (APU nepočítáme), takže nyní se už snad objeví, nicméně zatím po nich není vidu.
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře