www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2
, , aktualita
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, na svém bezpečnostním blogu oznámil, že v rámci tradičního "záplatovacího úterý" se k uživatelům operačních systémů Windows dostaly opravy exploitu Spectre 2. Pouze ty samotné však nestačí.
reklama
Co se týče záplat pro exploity Spectre a Meltdown, píšeme především o procesorech Intel, neboť ty jsou jimi zasaženy nejvíce. Ostatně Meltdown se procesorů AMD netýká vůbec, a to kvůli odlišnosti jejich architektury, takže to ani není třeba řešit. 
 
 
AMD už také přišlo se záplatou pro Google Project Zero (GPZ) Variant 1 (Spectre), která byla v rámci aktualizací pro operační systémy rozeslána dříve. Nyní je to druhá varianta Spectre, která byla v případě systémů firmy Microsoft řešena aktualizací rozeslanou během posledního Patch Tuesday, takže je jasné, že jde o opravu na úrovni operačního systému. Ta ale nestačí. Uživatelé linuxových systémů mimochodem získali záplaty pro Spectre Variant 2 už dříve. 
 
GPZ Variant 2 (Spectre) na rozdíl od první varianty potřebuje vedle záplaty operačního systému také opravný mikrokód, čili aktualizovaný BIOS, aby bylo jeho nebezpečí zažehnáno. Mark Papermaster k tomu poznamenal, že výrobci hardwaru a počítačů už od AMD dostali příslušné informace, a mohou tak přijít s opravami pro veškeré procesory AMD x86 až do první generace procesorů Bulldozer z roku 2011. 
 
Procesory s architekturou Zen ale pochopitelně dostanou nové BIOSy jako první a jako obvykle není vůbec jisté, že někdo dočká opravného BIOSu v případě, že provozuje ještě sedm let starou sestavu. To už ostatně AMD nemůže moc ovlivnit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku
Toshiba si opravdu nedlouho po Samsungu připravila své verze 96vrstvých pamětí s buňkami typu QLC, což efektivně znamená, že kapacita pamětí se zdvojnásobí, pokud bereme jako předchozí generaci 64 vrstev s TLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu
YouTube Music zatím není u nás dostupnou službou, to by se ale mělo v budoucnu změnit. Prozatím tak můžeme sledovat, co nového se zde objevuje. Již brzy bude podporovat lepší audio kvalitu, podporu Android Auto a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C Chystá se standardizované rozhraní pro VR headsety - vše přes USB C
Ohlášen byl VirtualLink USB-C Alt Mode, který zajistí standardizované připojení headsetů virtuální reality. Nebudeme už muset využívat samostatné kabely pro video, data a napájení, takže vše zvládne jediný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP představuje výkonné pracovní stanice Z2 HP představuje výkonné pracovní stanice Z2
HP inovovalo nabídku svých pracovních stanic o nové modely řady Z2. Najdete zde nové modely Z2 Mini, Z2 Small Form Factor, Z2 Tower i EliteDesk 800 WE. Zapracovalo se zejména na vyšším grafickém výkonu i bezpečnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala