www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2
, , aktualita
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, na svém bezpečnostním blogu oznámil, že v rámci tradičního "záplatovacího úterý" se k uživatelům operačních systémů Windows dostaly opravy exploitu Spectre 2. Pouze ty samotné však nestačí.
reklama
Co se týče záplat pro exploity Spectre a Meltdown, píšeme především o procesorech Intel, neboť ty jsou jimi zasaženy nejvíce. Ostatně Meltdown se procesorů AMD netýká vůbec, a to kvůli odlišnosti jejich architektury, takže to ani není třeba řešit. 
 
 
AMD už také přišlo se záplatou pro Google Project Zero (GPZ) Variant 1 (Spectre), která byla v rámci aktualizací pro operační systémy rozeslána dříve. Nyní je to druhá varianta Spectre, která byla v případě systémů firmy Microsoft řešena aktualizací rozeslanou během posledního Patch Tuesday, takže je jasné, že jde o opravu na úrovni operačního systému. Ta ale nestačí. Uživatelé linuxových systémů mimochodem získali záplaty pro Spectre Variant 2 už dříve. 
 
GPZ Variant 2 (Spectre) na rozdíl od první varianty potřebuje vedle záplaty operačního systému také opravný mikrokód, čili aktualizovaný BIOS, aby bylo jeho nebezpečí zažehnáno. Mark Papermaster k tomu poznamenal, že výrobci hardwaru a počítačů už od AMD dostali příslušné informace, a mohou tak přijít s opravami pro veškeré procesory AMD x86 až do první generace procesorů Bulldozer z roku 2011. 
 
Procesory s architekturou Zen ale pochopitelně dostanou nové BIOSy jako první a jako obvykle není vůbec jisté, že někdo dočká opravného BIOSu v případě, že provozuje ještě sedm let starou sestavu. To už ostatně AMD nemůže moc ovlivnit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 2000 v testu: Zen nám dospěl AMD Ryzen 2000 v testu: Zen nám dospěl
Společnost AMD vyslala na trh své první 12nm procesory, a sice první várku Ryzen generace 2000. My si dnes můžeme vyzkoušet první dva kousky, a sice procesory Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
AMD Ryzen 2000 nastupují: co je nového? AMD Ryzen 2000 nastupují: co je nového?
AMD v Mnichově prezentovalo nové procesory Ryzen druhé generace, které přijdou na trh už velice brzy a s nimi také nové desky s čipsetem X470. Pojďme se podívat na to, co k tomu mohli říci tři zástupci této firmy.
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Exploze atomovky uprostřed Washingtonu DC: co se stane? Exploze atomovky uprostřed Washingtonu DC: co se stane?
Americké úřady se snaží připravit i na velice špatné události, a to třeba i na výbuch atomové bomby uprostřed města Washington DC. Výzkumníci pro to vytvořili velice podrobnou počítačovou simulaci, která předpovídá i konání lidí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Call of Duty: Black Ops 4 - bez single playeru, ale s adaptací PUBG? Call of Duty: Black Ops 4 - bez single playeru, ale s adaptací PUBG?
Na Internet prosakují zprávy o tom, že společnost Activision chce vytvořit vskutku moderní hru Call of Duty: Black Ops 4, ovšem v tom smyslu, že už zcela rezignuje na režim pro jednoho hráče a namísto něj se zaměří na hraní ve stylu PUBG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další chyba CPU Intel umožní smazat BIOS i zablokovat jeho aktualizaci Další chyba CPU Intel umožní smazat BIOS i zablokovat jeho aktualizaci
Až se budete divit, že je pro vaši základní desku opět k dispozici nový BIOS řešící chybu procesorů Intel, pak vězte, že může jít o novou CVE-2017-5703. Ta umožní, aby malware zablokoval aktualizaci BIOSu, nebo jej rovnou smazal.
Dnes, aktualita, Jan Vítek