www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2
, , aktualita
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, na svém bezpečnostním blogu oznámil, že v rámci tradičního "záplatovacího úterý" se k uživatelům operačních systémů Windows dostaly opravy exploitu Spectre 2. Pouze ty samotné však nestačí.
reklama
Co se týče záplat pro exploity Spectre a Meltdown, píšeme především o procesorech Intel, neboť ty jsou jimi zasaženy nejvíce. Ostatně Meltdown se procesorů AMD netýká vůbec, a to kvůli odlišnosti jejich architektury, takže to ani není třeba řešit. 
 
 
AMD už také přišlo se záplatou pro Google Project Zero (GPZ) Variant 1 (Spectre), která byla v rámci aktualizací pro operační systémy rozeslána dříve. Nyní je to druhá varianta Spectre, která byla v případě systémů firmy Microsoft řešena aktualizací rozeslanou během posledního Patch Tuesday, takže je jasné, že jde o opravu na úrovni operačního systému. Ta ale nestačí. Uživatelé linuxových systémů mimochodem získali záplaty pro Spectre Variant 2 už dříve. 
 
GPZ Variant 2 (Spectre) na rozdíl od první varianty potřebuje vedle záplaty operačního systému také opravný mikrokód, čili aktualizovaný BIOS, aby bylo jeho nebezpečí zažehnáno. Mark Papermaster k tomu poznamenal, že výrobci hardwaru a počítačů už od AMD dostali příslušné informace, a mohou tak přijít s opravami pro veškeré procesory AMD x86 až do první generace procesorů Bulldozer z roku 2011. 
 
Procesory s architekturou Zen ale pochopitelně dostanou nové BIOSy jako první a jako obvykle není vůbec jisté, že někdo dočká opravného BIOSu v případě, že provozuje ještě sedm let starou sestavu. To už ostatně AMD nemůže moc ovlivnit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně) Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně)
Konami vydává free-to-play verzi svého oblíbeného fotbalového simulátoru. PES 2019 Lite si můžete stáhnout zdarma pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, budete ovšem muset oželet některé herní módy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář