www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2
, , aktualita
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, na svém bezpečnostním blogu oznámil, že v rámci tradičního "záplatovacího úterý" se k uživatelům operačních systémů Windows dostaly opravy exploitu Spectre 2. Pouze ty samotné však nestačí.
reklama
Co se týče záplat pro exploity Spectre a Meltdown, píšeme především o procesorech Intel, neboť ty jsou jimi zasaženy nejvíce. Ostatně Meltdown se procesorů AMD netýká vůbec, a to kvůli odlišnosti jejich architektury, takže to ani není třeba řešit. 
 
 
AMD už také přišlo se záplatou pro Google Project Zero (GPZ) Variant 1 (Spectre), která byla v rámci aktualizací pro operační systémy rozeslána dříve. Nyní je to druhá varianta Spectre, která byla v případě systémů firmy Microsoft řešena aktualizací rozeslanou během posledního Patch Tuesday, takže je jasné, že jde o opravu na úrovni operačního systému. Ta ale nestačí. Uživatelé linuxových systémů mimochodem získali záplaty pro Spectre Variant 2 už dříve. 
 
GPZ Variant 2 (Spectre) na rozdíl od první varianty potřebuje vedle záplaty operačního systému také opravný mikrokód, čili aktualizovaný BIOS, aby bylo jeho nebezpečí zažehnáno. Mark Papermaster k tomu poznamenal, že výrobci hardwaru a počítačů už od AMD dostali příslušné informace, a mohou tak přijít s opravami pro veškeré procesory AMD x86 až do první generace procesorů Bulldozer z roku 2011. 
 
Procesory s architekturou Zen ale pochopitelně dostanou nové BIOSy jako první a jako obvykle není vůbec jisté, že někdo dočká opravného BIOSu v případě, že provozuje ještě sedm let starou sestavu. To už ostatně AMD nemůže moc ovlivnit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech
Společnost Airbus zdaleka nevyrábí jen dopravní letadla. Přišla také s autonomním dronem Skyways, který má nabízet autonomní dopravu lehkých zásilek. První test proběhl v přístavu v Singapuru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
InSight je zaseknutý a NASA hledá řešení pomocí dvojníka InSight je zaseknutý a NASA hledá řešení pomocí dvojníka
NASA si ihned po přistání modulu InSight na Marsu začala na Zemi tvořit model jeho prostředí v měřítku 1:1 a také má k dispozici dvojníka samotného InSight, jakož i další kusy jím používaných nástrojů. To vše se jí nyní bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká
Spoiler je nový exploit, který má velice blízko známému Spectre, takže jde opět o spekulativní spouštění kódu coby technika pro navýšení výkonu. Ta ovšem může být zneužita, ovšem v případě Spoileru ne na procesorech AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech
Byla tu už řada debat o tom, zda ray tracing v reálném čase mohou zvládnout i jiné existující karty než GeForce RTX. Vypadá to, že odpověď na ni má společnost Crytek, jejíž demo Neon Noir mají zvládnout i dnešní mainstreamové karty AMD a NVIDIA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA? The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?
The Division 2 je jedna z her, ve které má prsty společnost AMD, což bylo jasně vidět i ze seznamu doporučeného hardwaru. Mohli bychom tak očekávat optimalizaci právě pro Radeony. Co nám ukáží testy? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů