www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2

AMD dodalo v rámci Patch Tuesday záplaty pro Spectre 2
, , aktualita
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, na svém bezpečnostním blogu oznámil, že v rámci tradičního "záplatovacího úterý" se k uživatelům operačních systémů Windows dostaly opravy exploitu Spectre 2. Pouze ty samotné však nestačí.
reklama
Co se týče záplat pro exploity Spectre a Meltdown, píšeme především o procesorech Intel, neboť ty jsou jimi zasaženy nejvíce. Ostatně Meltdown se procesorů AMD netýká vůbec, a to kvůli odlišnosti jejich architektury, takže to ani není třeba řešit. 
 
 
AMD už také přišlo se záplatou pro Google Project Zero (GPZ) Variant 1 (Spectre), která byla v rámci aktualizací pro operační systémy rozeslána dříve. Nyní je to druhá varianta Spectre, která byla v případě systémů firmy Microsoft řešena aktualizací rozeslanou během posledního Patch Tuesday, takže je jasné, že jde o opravu na úrovni operačního systému. Ta ale nestačí. Uživatelé linuxových systémů mimochodem získali záplaty pro Spectre Variant 2 už dříve. 
 
GPZ Variant 2 (Spectre) na rozdíl od první varianty potřebuje vedle záplaty operačního systému také opravný mikrokód, čili aktualizovaný BIOS, aby bylo jeho nebezpečí zažehnáno. Mark Papermaster k tomu poznamenal, že výrobci hardwaru a počítačů už od AMD dostali příslušné informace, a mohou tak přijít s opravami pro veškeré procesory AMD x86 až do první generace procesorů Bulldozer z roku 2011. 
 
Procesory s architekturou Zen ale pochopitelně dostanou nové BIOSy jako první a jako obvykle není vůbec jisté, že někdo dočká opravného BIOSu v případě, že provozuje ještě sedm let starou sestavu. To už ostatně AMD nemůže moc ovlivnit. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář
Společnost SpaceX dle svého slibu prozradila jméno člověka, který se jako první na raketě BFR vydá k Měsíci. Bude to japonský podnikatel Yusaku Maezawa, který však nebude cestovat sám. Chce pozvat šest umělců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek