www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC boduje, firmy chtějí nově kupovat i AMD

AMD EPYC boduje, firmy chtějí nově kupovat i AMD
, , aktualita
Statistika od Spiceworks ukazuje, že nové serverové procesory AMD EPYC začínají měnit trh se servery a společnosti, které dosud AMD neměly, hodlají tyto procesory kupovat. Nejsou to sice drtivá čísla, ale AMD i tak může být spokojeno.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zajímavou statistiku ohledně trhu procesorů. Za ní stojí společnost Spiceworks a věnuje se všemožným oblastem serverového trhu, nicméně nás bude zajímat především situace kolem procesorů. Anketa se týkala 500 společností a jejich zástupců (techniků), kteří mají vliv na to, jaké IT technologie se v těchto firmách používají. Konkrétně šlo o lidi ze Severní Ameriky a Evropy.
 
AMD EPYC logo
 
Ukázalo se, že 93 % společností vlastní servery na bázi procesorů Intel, zatímco u AMD je to 16 % a ARM paběrkuje s pouhými 4 %. Pokud vám součet nedává 100 %, nevěšte hlavu, je to správně. Některé společnosti totiž mají servery s více různými značkami procesorů, a proto jsou započítány do obou kategorií. Statistika rovněž udává, o jakých procesorech společnosti uvažují do budoucna. U Intelu 2 % společností hodlají upgradovat na Intel v následujících 2 letech a další 1 % pak v horizontu více než 2 let. Statistika ale neříká, kolik firem chce Intel opustit a zda lze čekat až 96% zastoupení.
 
Statistika AMD vs Intel vs ARM dle Spiceworks
 
V případě AMD je ale vidět, že přechod na procesory této značky (resp. rozšíření o tyto procesory) má v plánu poměrně dost společností. Celých 5 % z dotazovaných tak chce učinit do 2 let a další 3 % za dobu více než 2 roky. Pokud by tak nikdo od AMD neodešel, mohly by být servery s procesory od AMD v budoucnu ve 24 % dotazovaných společností.V případě ARM o přechodu uvažuje pouhé 1 %, takže nelze čekat, že bychom se zde mohli dostat výrazněji přes 5 %.
 
Zajímavý je i ten fakt, že AMD boduje zejména ve velkopodnikovém nasazení, kde jej má 27 % z dotazovaných velkých společností. V případě středně velkých podniků je to 17 % a pouze 11 % z dotazovaných malých společností jede na technice od AMD. Ta u techniků boduje zejména poměrem ceny a výkonu, který oceňuje 77 % dotazovaných, zatímco totéž si o Intelu myslí jen 43 % (opět, jeden technik může považovat za cenově adekvátní techniku obou společností).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala