www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC boduje, firmy chtějí nově kupovat i AMD

AMD EPYC boduje, firmy chtějí nově kupovat i AMD
, , aktualita
Statistika od Spiceworks ukazuje, že nové serverové procesory AMD EPYC začínají měnit trh se servery a společnosti, které dosud AMD neměly, hodlají tyto procesory kupovat. Nejsou to sice drtivá čísla, ale AMD i tak může být spokojeno.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zajímavou statistiku ohledně trhu procesorů. Za ní stojí společnost Spiceworks a věnuje se všemožným oblastem serverového trhu, nicméně nás bude zajímat především situace kolem procesorů. Anketa se týkala 500 společností a jejich zástupců (techniků), kteří mají vliv na to, jaké IT technologie se v těchto firmách používají. Konkrétně šlo o lidi ze Severní Ameriky a Evropy.
 
AMD EPYC logo
 
Ukázalo se, že 93 % společností vlastní servery na bázi procesorů Intel, zatímco u AMD je to 16 % a ARM paběrkuje s pouhými 4 %. Pokud vám součet nedává 100 %, nevěšte hlavu, je to správně. Některé společnosti totiž mají servery s více různými značkami procesorů, a proto jsou započítány do obou kategorií. Statistika rovněž udává, o jakých procesorech společnosti uvažují do budoucna. U Intelu 2 % společností hodlají upgradovat na Intel v následujících 2 letech a další 1 % pak v horizontu více než 2 let. Statistika ale neříká, kolik firem chce Intel opustit a zda lze čekat až 96% zastoupení.
 
Statistika AMD vs Intel vs ARM dle Spiceworks
 
V případě AMD je ale vidět, že přechod na procesory této značky (resp. rozšíření o tyto procesory) má v plánu poměrně dost společností. Celých 5 % z dotazovaných tak chce učinit do 2 let a další 3 % za dobu více než 2 roky. Pokud by tak nikdo od AMD neodešel, mohly by být servery s procesory od AMD v budoucnu ve 24 % dotazovaných společností.V případě ARM o přechodu uvažuje pouhé 1 %, takže nelze čekat, že bychom se zde mohli dostat výrazněji přes 5 %.
 
Zajímavý je i ten fakt, že AMD boduje zejména ve velkopodnikovém nasazení, kde jej má 27 % z dotazovaných velkých společností. V případě středně velkých podniků je to 17 % a pouze 11 % z dotazovaných malých společností jede na technice od AMD. Ta u techniků boduje zejména poměrem ceny a výkonu, který oceňuje 77 % dotazovaných, zatímco totéž si o Intelu myslí jen 43 % (opět, jeden technik může považovat za cenově adekvátní techniku obou společností).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Navi mají mít 8 Shader Enginů, bude více ROP či výkonnější geometrie? Navi mají mít 8 Shader Enginů, bude více ROP či výkonnější geometrie?
Jak bude vylepšena architektura grafických čipů Navi, to je stále záhada. Proslýchalo se, že toto vylepšení bylo to poslední, na čem Raja Koduri pracoval před svým odchodem k Intelu a nyní se rýsuje jedna možnost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala