www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC boduje, firmy chtějí nově kupovat i AMD

AMD EPYC boduje, firmy chtějí nově kupovat i AMD
, , aktualita
Statistika od Spiceworks ukazuje, že nové serverové procesory AMD EPYC začínají měnit trh se servery a společnosti, které dosud AMD neměly, hodlají tyto procesory kupovat. Nejsou to sice drtivá čísla, ale AMD i tak může být spokojeno.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zajímavou statistiku ohledně trhu procesorů. Za ní stojí společnost Spiceworks a věnuje se všemožným oblastem serverového trhu, nicméně nás bude zajímat především situace kolem procesorů. Anketa se týkala 500 společností a jejich zástupců (techniků), kteří mají vliv na to, jaké IT technologie se v těchto firmách používají. Konkrétně šlo o lidi ze Severní Ameriky a Evropy.
 
AMD EPYC logo
 
Ukázalo se, že 93 % společností vlastní servery na bázi procesorů Intel, zatímco u AMD je to 16 % a ARM paběrkuje s pouhými 4 %. Pokud vám součet nedává 100 %, nevěšte hlavu, je to správně. Některé společnosti totiž mají servery s více různými značkami procesorů, a proto jsou započítány do obou kategorií. Statistika rovněž udává, o jakých procesorech společnosti uvažují do budoucna. U Intelu 2 % společností hodlají upgradovat na Intel v následujících 2 letech a další 1 % pak v horizontu více než 2 let. Statistika ale neříká, kolik firem chce Intel opustit a zda lze čekat až 96% zastoupení.
 
Statistika AMD vs Intel vs ARM dle Spiceworks
 
V případě AMD je ale vidět, že přechod na procesory této značky (resp. rozšíření o tyto procesory) má v plánu poměrně dost společností. Celých 5 % z dotazovaných tak chce učinit do 2 let a další 3 % za dobu více než 2 roky. Pokud by tak nikdo od AMD neodešel, mohly by být servery s procesory od AMD v budoucnu ve 24 % dotazovaných společností.V případě ARM o přechodu uvažuje pouhé 1 %, takže nelze čekat, že bychom se zde mohli dostat výrazněji přes 5 %.
 
Zajímavý je i ten fakt, že AMD boduje zejména ve velkopodnikovém nasazení, kde jej má 27 % z dotazovaných velkých společností. V případě středně velkých podniků je to 17 % a pouze 11 % z dotazovaných malých společností jede na technice od AMD. Ta u techniků boduje zejména poměrem ceny a výkonu, který oceňuje 77 % dotazovaných, zatímco totéž si o Intelu myslí jen 43 % (opět, jeden technik může považovat za cenově adekvátní techniku obou společností).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala