www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure
, , aktualita
Microsoft už brzy nabídne pro využití virtuální stroje založené na cloudových server Azure, které budou postaveny na procesorech AMD EPYC. Tato oblast serverového trhu byla přitom dříve dominantou procesorů Intel Xeon. reklama
Důkaz toho, že zlaté časy Intelu na serverovém trhu skončily, přináší Microsoft, který ve svých serverech Azure využít konkurenční EPYC generace Naples, které nabízí až 32 procesorových jader a velice slušné možnosti I/O dané vysokým počtem linek PCI Express 3.0 a vysokou paměťovou propustností. Dosud si výdělků pomocí značně rostoucího cloudového trhu užíval především Intel, ovšem pro jeho Xeony jsou nové procesory EPYC důstojná konkurence na rozdíl od předchozích procesorů založených na starší architektuře. 
 
 
Tento rok tak bude pro AMD naprosto zásadní v tom, že po dlouhých letech dokázalo na trh dostat architekturu schopnou soupeřit s Core, k čemuž značně přispěl fakt, že mohlo využít 14nm proces a ne pouze 28nm či dokonce 32nm. 
 
Microsoft přichystal konkrétně nové verze Azure L-series, což jsou servery pro virtuální stroje zaměřené především na vysoký výkon při nakládání s daty a jejich ukládáním. Jde tak o servery využívající velké množství lokálně připojených SSD a pracující s SQL databázemi. Starší L-series jsou založeny na procesorech z generace Haswell, a tak EPYC budou znamenat výrazný pokrok.  
 
Microsoft také už dříve ohlásil nový hardwarový design, který je otevřený a známý pod názvem Project Olympia. Nové Azure L-series představují už produkčně připravenou verzi 2 založenou na procesorech EPYC 7551, což je právě 32jádrový procesor vybavený SMT pro zpracování až 64 vláken najednou se základním taktem 2 GHz, all-core boost na 2,55 GHz a maximem na 3 GHz. K dispozici budou čtyři VM konfigurace: 
 
  • 8 virtuálních CPU jader, 64 GB RAM a jeden 2TB SSD
  • 16 virtuálních CPU, 128 GB RAM a dva 2TB SSD
  • 32 virtuálních CPU, 256 GB RAM a čtyři 2TB SSD
  • 64 virtuálních CPU, 512 GB RAM a osm 2TB SSD
Nejslabší virtuální mašina z první série L-series začíná s cenou na 228 dolarech za měsíc a lze očekávat, že cena za VM na serveru s procesory EPYC bude podobná. Samotné AMD k tomu říká, že toto je pouze začátek a že ještě do konce roku očekává další ohlášené nasazení procesorů EPYC v cloudových systémech. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář