www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure
, , aktualita
Microsoft už brzy nabídne pro využití virtuální stroje založené na cloudových server Azure, které budou postaveny na procesorech AMD EPYC. Tato oblast serverového trhu byla přitom dříve dominantou procesorů Intel Xeon. 
reklama
Důkaz toho, že zlaté časy Intelu na serverovém trhu skončily, přináší Microsoft, který ve svých serverech Azure využít konkurenční EPYC generace Naples, které nabízí až 32 procesorových jader a velice slušné možnosti I/O dané vysokým počtem linek PCI Express 3.0 a vysokou paměťovou propustností. Dosud si výdělků pomocí značně rostoucího cloudového trhu užíval především Intel, ovšem pro jeho Xeony jsou nové procesory EPYC důstojná konkurence na rozdíl od předchozích procesorů založených na starší architektuře. 
 
 
Tento rok tak bude pro AMD naprosto zásadní v tom, že po dlouhých letech dokázalo na trh dostat architekturu schopnou soupeřit s Core, k čemuž značně přispěl fakt, že mohlo využít 14nm proces a ne pouze 28nm či dokonce 32nm. 
 
Microsoft přichystal konkrétně nové verze Azure L-series, což jsou servery pro virtuální stroje zaměřené především na vysoký výkon při nakládání s daty a jejich ukládáním. Jde tak o servery využívající velké množství lokálně připojených SSD a pracující s SQL databázemi. Starší L-series jsou založeny na procesorech z generace Haswell, a tak EPYC budou znamenat výrazný pokrok.  
 
Microsoft také už dříve ohlásil nový hardwarový design, který je otevřený a známý pod názvem Project Olympia. Nové Azure L-series představují už produkčně připravenou verzi 2 založenou na procesorech EPYC 7551, což je právě 32jádrový procesor vybavený SMT pro zpracování až 64 vláken najednou se základním taktem 2 GHz, all-core boost na 2,55 GHz a maximem na 3 GHz. K dispozici budou čtyři VM konfigurace: 
 
  • 8 virtuálních CPU jader, 64 GB RAM a jeden 2TB SSD
  • 16 virtuálních CPU, 128 GB RAM a dva 2TB SSD
  • 32 virtuálních CPU, 256 GB RAM a čtyři 2TB SSD
  • 64 virtuálních CPU, 512 GB RAM a osm 2TB SSD
Nejslabší virtuální mašina z první série L-series začíná s cenou na 228 dolarech za měsíc a lze očekávat, že cena za VM na serveru s procesory EPYC bude podobná. Samotné AMD k tomu říká, že toto je pouze začátek a že ještě do konce roku očekává další ohlášené nasazení procesorů EPYC v cloudových systémech. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář