www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure
, , aktualita
Microsoft už brzy nabídne pro využití virtuální stroje založené na cloudových server Azure, které budou postaveny na procesorech AMD EPYC. Tato oblast serverového trhu byla přitom dříve dominantou procesorů Intel Xeon. 
reklama
Důkaz toho, že zlaté časy Intelu na serverovém trhu skončily, přináší Microsoft, který ve svých serverech Azure využít konkurenční EPYC generace Naples, které nabízí až 32 procesorových jader a velice slušné možnosti I/O dané vysokým počtem linek PCI Express 3.0 a vysokou paměťovou propustností. Dosud si výdělků pomocí značně rostoucího cloudového trhu užíval především Intel, ovšem pro jeho Xeony jsou nové procesory EPYC důstojná konkurence na rozdíl od předchozích procesorů založených na starší architektuře. 
 
 
Tento rok tak bude pro AMD naprosto zásadní v tom, že po dlouhých letech dokázalo na trh dostat architekturu schopnou soupeřit s Core, k čemuž značně přispěl fakt, že mohlo využít 14nm proces a ne pouze 28nm či dokonce 32nm. 
 
Microsoft přichystal konkrétně nové verze Azure L-series, což jsou servery pro virtuální stroje zaměřené především na vysoký výkon při nakládání s daty a jejich ukládáním. Jde tak o servery využívající velké množství lokálně připojených SSD a pracující s SQL databázemi. Starší L-series jsou založeny na procesorech z generace Haswell, a tak EPYC budou znamenat výrazný pokrok.  
 
Microsoft také už dříve ohlásil nový hardwarový design, který je otevřený a známý pod názvem Project Olympia. Nové Azure L-series představují už produkčně připravenou verzi 2 založenou na procesorech EPYC 7551, což je právě 32jádrový procesor vybavený SMT pro zpracování až 64 vláken najednou se základním taktem 2 GHz, all-core boost na 2,55 GHz a maximem na 3 GHz. K dispozici budou čtyři VM konfigurace: 
 
  • 8 virtuálních CPU jader, 64 GB RAM a jeden 2TB SSD
  • 16 virtuálních CPU, 128 GB RAM a dva 2TB SSD
  • 32 virtuálních CPU, 256 GB RAM a čtyři 2TB SSD
  • 64 virtuálních CPU, 512 GB RAM a osm 2TB SSD
Nejslabší virtuální mašina z první série L-series začíná s cenou na 228 dolarech za měsíc a lze očekávat, že cena za VM na serveru s procesory EPYC bude podobná. Samotné AMD k tomu říká, že toto je pouze začátek a že ještě do konce roku očekává další ohlášené nasazení procesorů EPYC v cloudových systémech. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře