www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure

AMD EPYC míří do cloudových serverů Microsoft Azure
, , aktualita
Microsoft už brzy nabídne pro využití virtuální stroje založené na cloudových server Azure, které budou postaveny na procesorech AMD EPYC. Tato oblast serverového trhu byla přitom dříve dominantou procesorů Intel Xeon. 
K oblíbeným
reklama
Důkaz toho, že zlaté časy Intelu na serverovém trhu skončily, přináší Microsoft, který ve svých serverech Azure využít konkurenční EPYC generace Naples, které nabízí až 32 procesorových jader a velice slušné možnosti I/O dané vysokým počtem linek PCI Express 3.0 a vysokou paměťovou propustností. Dosud si výdělků pomocí značně rostoucího cloudového trhu užíval především Intel, ovšem pro jeho Xeony jsou nové procesory EPYC důstojná konkurence na rozdíl od předchozích procesorů založených na starší architektuře. 
 
 
Tento rok tak bude pro AMD naprosto zásadní v tom, že po dlouhých letech dokázalo na trh dostat architekturu schopnou soupeřit s Core, k čemuž značně přispěl fakt, že mohlo využít 14nm proces a ne pouze 28nm či dokonce 32nm. 
 
Microsoft přichystal konkrétně nové verze Azure L-series, což jsou servery pro virtuální stroje zaměřené především na vysoký výkon při nakládání s daty a jejich ukládáním. Jde tak o servery využívající velké množství lokálně připojených SSD a pracující s SQL databázemi. Starší L-series jsou založeny na procesorech z generace Haswell, a tak EPYC budou znamenat výrazný pokrok.  
 
Microsoft také už dříve ohlásil nový hardwarový design, který je otevřený a známý pod názvem Project Olympia. Nové Azure L-series představují už produkčně připravenou verzi 2 založenou na procesorech EPYC 7551, což je právě 32jádrový procesor vybavený SMT pro zpracování až 64 vláken najednou se základním taktem 2 GHz, all-core boost na 2,55 GHz a maximem na 3 GHz. K dispozici budou čtyři VM konfigurace: 
 
  • 8 virtuálních CPU jader, 64 GB RAM a jeden 2TB SSD
  • 16 virtuálních CPU, 128 GB RAM a dva 2TB SSD
  • 32 virtuálních CPU, 256 GB RAM a čtyři 2TB SSD
  • 64 virtuálních CPU, 512 GB RAM a osm 2TB SSD
Nejslabší virtuální mašina z první série L-series začíná s cenou na 228 dolarech za měsíc a lze očekávat, že cena za VM na serveru s procesory EPYC bude podobná. Samotné AMD k tomu říká, že toto je pouze začátek a že ještě do konce roku očekává další ohlášené nasazení procesorů EPYC v cloudových systémech. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář