www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC

AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
, , aktualita
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
K oblíbeným
reklama
Tato zpráva přichází od společnosti Beamr zabývající se videem a obecně obrazem, která hlásí, že procesor EPYC 7742 je vůbec první, který sám o sobě zvládne v reálném čase kódovat video do 8K HEVC. 
 
 
Epyc 7742 je nejvýkonnější model své řady, který tak nese celkem 64 fyzických jader plus 64 dalších logických díky SMT, jeho základní takt je 2,25 GHz a turbo 3,4 GHz, a to vše za cenu 6950 USD. 
 
Dle společnosti Beamr tento procesor zvládne kódovat video do 8K HEVC vcelku pohodlně, neboť tak činí při nějakých 79 snímcích za sekundu, a to navíc 10bitovými barvami, díky nimž je tu i HDR. Využit k tomu byl firemní software Beamru, který dokáže plně zapřáhnout všech 64 jader. 
 
Touto skutečností se přitom pochlubila samotná společnost AMD, dle níž se procesory EPYC hodí pro streamovací služby včetně živého streamování, náročné služby jako Netflix nebo streamování z cloudových herních serverů, jako Google Stadia či Microsoft xCloud. 
 
Nicméně streamování obsahu v rozlišení 8K je stále ještě spíše otázka budoucnosti. Teprve nyní můžeme říci, že 4K se dostává do mainstreamu a navíc je možné tvrdit, že řadu lidí toto rozlišení už ani nezajímá, neboť ti si bohatě vystačí s médii ve Full HD. Pokrok ale jen kvůli tomu zadržet nelze a nyní je už jasné, že živé přenosy v rozlišení 8K budou součástí Olympiády v příštím roce, což bude znamenat i to, že se na trh dostane více zařízení s podporou 8K, především televizorů. 
 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování
Na Microsoft Flight Simulator 2020 čekají mnozí fanoušci žánru se zasněným pohledem a slinou v koutku úst, kterou si zaslouží především grafické zpracování spojené s vymodelováním reálného světa. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt
Minulý týden jsme probírali instrukce AVX na budoucích procesorech Intelu, respektive to, že generace Alder Lake-S je v podobě AVX-512 nemusí nabídnout kvůli své hybridní architektuře. Nyní se k AVX-512 poněkud nelichotivě vyjádřil Linus Torvalds.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích
AMD chce ještě letos vyslat na trh nové procesory s architekturou Zen 3, a to i (nebo především) serverové procesory EPYC s kódovým označením Milan. Ty nabídnou stále stejný počet 64 jader, ale co takty?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce
Ubisoft nám oficiálně představil nový Far Cry 6, který vyvíjí konkrétně studio Ubisoft Toronto a chystá si jej pro příští rok. Podíváme se do fiktivního místa Latinské Ameriky současnosti, kde probíhá "guerillová revoluce". 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář