www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC

AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
, , aktualita
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
K oblíbeným
reklama
Tato zpráva přichází od společnosti Beamr zabývající se videem a obecně obrazem, která hlásí, že procesor EPYC 7742 je vůbec první, který sám o sobě zvládne v reálném čase kódovat video do 8K HEVC. 
 
 
Epyc 7742 je nejvýkonnější model své řady, který tak nese celkem 64 fyzických jader plus 64 dalších logických díky SMT, jeho základní takt je 2,25 GHz a turbo 3,4 GHz, a to vše za cenu 6950 USD. 
 
Dle společnosti Beamr tento procesor zvládne kódovat video do 8K HEVC vcelku pohodlně, neboť tak činí při nějakých 79 snímcích za sekundu, a to navíc 10bitovými barvami, díky nimž je tu i HDR. Využit k tomu byl firemní software Beamru, který dokáže plně zapřáhnout všech 64 jader. 
 
Touto skutečností se přitom pochlubila samotná společnost AMD, dle níž se procesory EPYC hodí pro streamovací služby včetně živého streamování, náročné služby jako Netflix nebo streamování z cloudových herních serverů, jako Google Stadia či Microsoft xCloud. 
 
Nicméně streamování obsahu v rozlišení 8K je stále ještě spíše otázka budoucnosti. Teprve nyní můžeme říci, že 4K se dostává do mainstreamu a navíc je možné tvrdit, že řadu lidí toto rozlišení už ani nezajímá, neboť ti si bohatě vystačí s médii ve Full HD. Pokrok ale jen kvůli tomu zadržet nelze a nyní je už jasné, že živé přenosy v rozlišení 8K budou součástí Olympiády v příštím roce, což bude znamenat i to, že se na trh dostane více zařízení s podporou 8K, především televizorů. 
 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce
Tchaj-wanské Ministerstvo financí ohlásilo, že se dohodlo se společností TSMC na tom, aby ta vyhradila část své produkce výrobě čipů využívaných v automobilech. Příčina je přitom zakopána v amerických sankcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře