www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC

AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
, , aktualita
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
K oblíbeným
reklama
Tato zpráva přichází od společnosti Beamr zabývající se videem a obecně obrazem, která hlásí, že procesor EPYC 7742 je vůbec první, který sám o sobě zvládne v reálném čase kódovat video do 8K HEVC. 
 
 
Epyc 7742 je nejvýkonnější model své řady, který tak nese celkem 64 fyzických jader plus 64 dalších logických díky SMT, jeho základní takt je 2,25 GHz a turbo 3,4 GHz, a to vše za cenu 6950 USD. 
 
Dle společnosti Beamr tento procesor zvládne kódovat video do 8K HEVC vcelku pohodlně, neboť tak činí při nějakých 79 snímcích za sekundu, a to navíc 10bitovými barvami, díky nimž je tu i HDR. Využit k tomu byl firemní software Beamru, který dokáže plně zapřáhnout všech 64 jader. 
 
Touto skutečností se přitom pochlubila samotná společnost AMD, dle níž se procesory EPYC hodí pro streamovací služby včetně živého streamování, náročné služby jako Netflix nebo streamování z cloudových herních serverů, jako Google Stadia či Microsoft xCloud. 
 
Nicméně streamování obsahu v rozlišení 8K je stále ještě spíše otázka budoucnosti. Teprve nyní můžeme říci, že 4K se dostává do mainstreamu a navíc je možné tvrdit, že řadu lidí toto rozlišení už ani nezajímá, neboť ti si bohatě vystačí s médii ve Full HD. Pokrok ale jen kvůli tomu zadržet nelze a nyní je už jasné, že živé přenosy v rozlišení 8K budou součástí Olympiády v příštím roce, což bude znamenat i to, že se na trh dostane více zařízení s podporou 8K, především televizorů. 
 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře