www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?

AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
, , aktualita
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
K oblíbeným
reklama
Flute v dané databázi UserBenchmark objevil Komachi Ensaka a my se dozvídáme, že právě toto SoC by mohlo být odpovědí Microsoftu na SoC Gonzalo, rovněž od AMD. Rýsuje se nám tu tedy hlavní čip pro budoucí konzoli Xbox, kterou jsme dříve znali jako Project Scarlett, respektive tak byl označen její vývoj.
 
 
Flute ještě zdaleka nemusí být ve své konečné podobě, ovšem i tak se stojí za to podívat na dostupné specifikace odhalené v záznamech. Čip disponuje celkem osmi fyzickými jádry Zen 2, které mají navíc SMT, takže zvládne najednou zpracovávat 16 vláken. Základní takt byl nastaven na mírných 1,6 GHz s turbem až 3,2 GHz, ale to by nebylo v případě SoC pro herní konzoli neobvyklé. A ostatně záleží na tom, jak bude fungovat turbo. 
 
My už přitom víme, že nové herní konzole budou založeny na grafických čipech generace Navi a jejich architektuře RDNA vycházející z GCN. Ta už se ostatně dnes předvádí na grafických kartách Radeon RX 5000. 
 

Model

Kód. označení

Jádra

Vlákna

Zákl. takt

Turbo

iGPU

PCIe ID

Takt iGPU

AMD Flute

100-000000004-15_32/12/18_13F9

8

16

1,6GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13F9

?

AMD Gonzalo

ZG16702AE8JB2_ 32/10/18_13F8

8

16

1,6GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13F8

1,8GHz

AMD Gonzalo

2G16002CE8JA2_ 32/10/10_13E9

8

16

1GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13E9

1GHz

 
Původní PS4 a Xbox One přitom využívají ještě 28nm čipy AMD Jaguar architektury starší generace, ovšem grafika už patří mezi GCN. Šlo očipy Durango v případě Xbox One a Liverpool pro PS4. Ty pak byly nahrazeny 16nm Edmontonem v Xbox One S a Scorpiem v Xbox One X a PS4 Pro dostala nový Neo. 
 
SoC Flute budou bezesporu přinejmenším 7nm čipy a my můžeme očekávat velice prudké zvýšení výkonu procesorových jader, ale také grafického jádra, která mají sdílet paměť GDDR6, přičemž UserBenchmark ukazuje na kapacitu 16 GB. Nová generace konzolí už má také spoléhat na elektronickou paměť s využitím NVMe SSD a i když to v případě nové Xbox má být jen střízlivých 1 GB/s datové propustnosti, i to bude nesrovnatelně lepší v porovnání s dnes běžnými pevnými disky. 
 
A také se očekává, že příští Xbox bude umět nabídnout hraní při až 120 FPS, aby se majitelé herních PC už konzolistům tolik nesmáli, a vedle toho možnost hrát v rozlišení až 8K. To samozřejmě neznamená, že tu bude dostatek výkonu na to, aby moderní hry dokázaly běžet v tak vysokém rozlišení či snímkovací frekvenci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek