www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?

AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
, , aktualita
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
K oblíbeným
reklama
Flute v dané databázi UserBenchmark objevil Komachi Ensaka a my se dozvídáme, že právě toto SoC by mohlo být odpovědí Microsoftu na SoC Gonzalo, rovněž od AMD. Rýsuje se nám tu tedy hlavní čip pro budoucí konzoli Xbox, kterou jsme dříve znali jako Project Scarlett, respektive tak byl označen její vývoj.
 
 
Flute ještě zdaleka nemusí být ve své konečné podobě, ovšem i tak se stojí za to podívat na dostupné specifikace odhalené v záznamech. Čip disponuje celkem osmi fyzickými jádry Zen 2, které mají navíc SMT, takže zvládne najednou zpracovávat 16 vláken. Základní takt byl nastaven na mírných 1,6 GHz s turbem až 3,2 GHz, ale to by nebylo v případě SoC pro herní konzoli neobvyklé. A ostatně záleží na tom, jak bude fungovat turbo. 
 
My už přitom víme, že nové herní konzole budou založeny na grafických čipech generace Navi a jejich architektuře RDNA vycházející z GCN. Ta už se ostatně dnes předvádí na grafických kartách Radeon RX 5000. 
 

Model

Kód. označení

Jádra

Vlákna

Zákl. takt

Turbo

iGPU

PCIe ID

Takt iGPU

AMD Flute

100-000000004-15_32/12/18_13F9

8

16

1,6GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13F9

?

AMD Gonzalo

ZG16702AE8JB2_ 32/10/18_13F8

8

16

1,6GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13F8

1,8GHz

AMD Gonzalo

2G16002CE8JA2_ 32/10/10_13E9

8

16

1GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13E9

1GHz

 
Původní PS4 a Xbox One přitom využívají ještě 28nm čipy AMD Jaguar architektury starší generace, ovšem grafika už patří mezi GCN. Šlo očipy Durango v případě Xbox One a Liverpool pro PS4. Ty pak byly nahrazeny 16nm Edmontonem v Xbox One S a Scorpiem v Xbox One X a PS4 Pro dostala nový Neo. 
 
SoC Flute budou bezesporu přinejmenším 7nm čipy a my můžeme očekávat velice prudké zvýšení výkonu procesorových jader, ale také grafického jádra, která mají sdílet paměť GDDR6, přičemž UserBenchmark ukazuje na kapacitu 16 GB. Nová generace konzolí už má také spoléhat na elektronickou paměť s využitím NVMe SSD a i když to v případě nové Xbox má být jen střízlivých 1 GB/s datové propustnosti, i to bude nesrovnatelně lepší v porovnání s dnes běžnými pevnými disky. 
 
A také se očekává, že příští Xbox bude umět nabídnout hraní při až 120 FPS, aby se majitelé herních PC už konzolistům tolik nesmáli, a vedle toho možnost hrát v rozlišení až 8K. To samozřejmě neznamená, že tu bude dostatek výkonu na to, aby moderní hry dokázaly běžet v tak vysokém rozlišení či snímkovací frekvenci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů