www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?

AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
, , aktualita
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
K oblíbeným
reklama
Flute v dané databázi UserBenchmark objevil Komachi Ensaka a my se dozvídáme, že právě toto SoC by mohlo být odpovědí Microsoftu na SoC Gonzalo, rovněž od AMD. Rýsuje se nám tu tedy hlavní čip pro budoucí konzoli Xbox, kterou jsme dříve znali jako Project Scarlett, respektive tak byl označen její vývoj.
 
 
Flute ještě zdaleka nemusí být ve své konečné podobě, ovšem i tak se stojí za to podívat na dostupné specifikace odhalené v záznamech. Čip disponuje celkem osmi fyzickými jádry Zen 2, které mají navíc SMT, takže zvládne najednou zpracovávat 16 vláken. Základní takt byl nastaven na mírných 1,6 GHz s turbem až 3,2 GHz, ale to by nebylo v případě SoC pro herní konzoli neobvyklé. A ostatně záleží na tom, jak bude fungovat turbo. 
 
My už přitom víme, že nové herní konzole budou založeny na grafických čipech generace Navi a jejich architektuře RDNA vycházející z GCN. Ta už se ostatně dnes předvádí na grafických kartách Radeon RX 5000. 
 

Model

Kód. označení

Jádra

Vlákna

Zákl. takt

Turbo

iGPU

PCIe ID

Takt iGPU

AMD Flute

100-000000004-15_32/12/18_13F9

8

16

1,6GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13F9

?

AMD Gonzalo

ZG16702AE8JB2_ 32/10/18_13F8

8

16

1,6GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13F8

1,8GHz

AMD Gonzalo

2G16002CE8JA2_ 32/10/10_13E9

8

16

1GHz

3,2GHz

Navi 10 Lite

13E9

1GHz

 
Původní PS4 a Xbox One přitom využívají ještě 28nm čipy AMD Jaguar architektury starší generace, ovšem grafika už patří mezi GCN. Šlo očipy Durango v případě Xbox One a Liverpool pro PS4. Ty pak byly nahrazeny 16nm Edmontonem v Xbox One S a Scorpiem v Xbox One X a PS4 Pro dostala nový Neo. 
 
SoC Flute budou bezesporu přinejmenším 7nm čipy a my můžeme očekávat velice prudké zvýšení výkonu procesorových jader, ale také grafického jádra, která mají sdílet paměť GDDR6, přičemž UserBenchmark ukazuje na kapacitu 16 GB. Nová generace konzolí už má také spoléhat na elektronickou paměť s využitím NVMe SSD a i když to v případě nové Xbox má být jen střízlivých 1 GB/s datové propustnosti, i to bude nesrovnatelně lepší v porovnání s dnes běžnými pevnými disky. 
 
A také se očekává, že příští Xbox bude umět nabídnout hraní při až 120 FPS, aby se majitelé herních PC už konzolistům tolik nesmáli, a vedle toho možnost hrát v rozlišení až 8K. To samozřejmě neznamená, že tu bude dostatek výkonu na to, aby moderní hry dokázaly běžet v tak vysokém rozlišení či snímkovací frekvenci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář