www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox
, , aktualita
Larry Hyrb ze společnosti Microsoft a Antal Tungler z AMD oznámili, že konzole Xbox brzy dostanou technologii FreeSync, a tedy i možnost synchronizovat obrazový výstup se zobrazovacím zařízením. 
reklama
Jde tak o technologii ze soudku Variable Refresh Rate (VRR), čili variabilní obnovovací frekvence, díky níž bude obnova obrazu na monitoru či zde spíše na televizoru čekat na to, až bude na výstupu grafické karty připraven nový snímek. Ten tak bude vykreslen celý a v co nejkratší době, což přispěje k celkové plynulosti a také to eliminuje roztrhaný obraz. To může být zvláště v případě konzolí velice užitečné, neboť ty obecně počítají spíše s nižšími FPS než v případě her běžících na sestavě rozmlsaného majitele PC. I když to s nástupem výkonné Xbox One X už také není jednoznačné. 
 
 
Nabídka FreeSync na konzoli Xbox One X nás přitom vůbec nepřekvapuje, však tato konzole je založená na SoC s grafikou Radeon a zanedlouho by ostatně mohla následovat také společnost Sony a její PlayStation 4 a 4 Pro. Tím by mohla společnost AMD získat slušnou převahu nad konkurenčním G-Sync, oproti němuž už má výhodu v tom, že FreeSync je volně dostupné a levné řešení.  
 
 
Kdo také více sledovat představení konzole Xbox One X, ten ví, že o podpoře FreeSync 2 a HDR se mluvilo už dříve, ale po vypuštění konzole na trh se po tomto tématu slehla zem. Nyní už je jasné, že se majitelé dočkají a jde konkrétně o Xbox One X a také One S. V příštích několika dnech se FreeSync objeví v nové aktualizaci, která bude určena pro Xbox Insidery. V případě původní konzole Xbox One bude FreeSync také k dispozici, ale pouze ve starší, čili první verzi. 
 
V každém případě už konzolisté nebudou mít hry uzamčené na 30 či 60 FPS a namísto toho se budou moci těšit z variabilní obnovovací frekvence, pokud ovšem využijí monitor či televizor podporující FreeSync. V případě televizorů půjde o nové modely přichystané na tento rok, neboť ty jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1 s podporou VRR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports
Nedělní zápas švýcarské fotbalové ligy musel být přerušen kvůli tenisovým míčkům a gamepadům, které na hřiště házeli nespokojení fanoušci. Důvodem jsou plány, že by každý prvoligový klub musel mít i vlastní eSports tým.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře