www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox
, , aktualita
Larry Hyrb ze společnosti Microsoft a Antal Tungler z AMD oznámili, že konzole Xbox brzy dostanou technologii FreeSync, a tedy i možnost synchronizovat obrazový výstup se zobrazovacím zařízením. 
reklama
Jde tak o technologii ze soudku Variable Refresh Rate (VRR), čili variabilní obnovovací frekvence, díky níž bude obnova obrazu na monitoru či zde spíše na televizoru čekat na to, až bude na výstupu grafické karty připraven nový snímek. Ten tak bude vykreslen celý a v co nejkratší době, což přispěje k celkové plynulosti a také to eliminuje roztrhaný obraz. To může být zvláště v případě konzolí velice užitečné, neboť ty obecně počítají spíše s nižšími FPS než v případě her běžících na sestavě rozmlsaného majitele PC. I když to s nástupem výkonné Xbox One X už také není jednoznačné. 
 
 
Nabídka FreeSync na konzoli Xbox One X nás přitom vůbec nepřekvapuje, však tato konzole je založená na SoC s grafikou Radeon a zanedlouho by ostatně mohla následovat také společnost Sony a její PlayStation 4 a 4 Pro. Tím by mohla společnost AMD získat slušnou převahu nad konkurenčním G-Sync, oproti němuž už má výhodu v tom, že FreeSync je volně dostupné a levné řešení.  
 
 
Kdo také více sledovat představení konzole Xbox One X, ten ví, že o podpoře FreeSync 2 a HDR se mluvilo už dříve, ale po vypuštění konzole na trh se po tomto tématu slehla zem. Nyní už je jasné, že se majitelé dočkají a jde konkrétně o Xbox One X a také One S. V příštích několika dnech se FreeSync objeví v nové aktualizaci, která bude určena pro Xbox Insidery. V případě původní konzole Xbox One bude FreeSync také k dispozici, ale pouze ve starší, čili první verzi. 
 
V každém případě už konzolisté nebudou mít hry uzamčené na 30 či 60 FPS a namísto toho se budou moci těšit z variabilní obnovovací frekvence, pokud ovšem využijí monitor či televizor podporující FreeSync. V případě televizorů půjde o nové modely přichystané na tento rok, neboť ty jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1 s podporou VRR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek