www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox
, , aktualita
Larry Hyrb ze společnosti Microsoft a Antal Tungler z AMD oznámili, že konzole Xbox brzy dostanou technologii FreeSync, a tedy i možnost synchronizovat obrazový výstup se zobrazovacím zařízením. 
reklama
Jde tak o technologii ze soudku Variable Refresh Rate (VRR), čili variabilní obnovovací frekvence, díky níž bude obnova obrazu na monitoru či zde spíše na televizoru čekat na to, až bude na výstupu grafické karty připraven nový snímek. Ten tak bude vykreslen celý a v co nejkratší době, což přispěje k celkové plynulosti a také to eliminuje roztrhaný obraz. To může být zvláště v případě konzolí velice užitečné, neboť ty obecně počítají spíše s nižšími FPS než v případě her běžících na sestavě rozmlsaného majitele PC. I když to s nástupem výkonné Xbox One X už také není jednoznačné. 
 
 
Nabídka FreeSync na konzoli Xbox One X nás přitom vůbec nepřekvapuje, však tato konzole je založená na SoC s grafikou Radeon a zanedlouho by ostatně mohla následovat také společnost Sony a její PlayStation 4 a 4 Pro. Tím by mohla společnost AMD získat slušnou převahu nad konkurenčním G-Sync, oproti němuž už má výhodu v tom, že FreeSync je volně dostupné a levné řešení.  
 
 
Kdo také více sledovat představení konzole Xbox One X, ten ví, že o podpoře FreeSync 2 a HDR se mluvilo už dříve, ale po vypuštění konzole na trh se po tomto tématu slehla zem. Nyní už je jasné, že se majitelé dočkají a jde konkrétně o Xbox One X a také One S. V příštích několika dnech se FreeSync objeví v nové aktualizaci, která bude určena pro Xbox Insidery. V případě původní konzole Xbox One bude FreeSync také k dispozici, ale pouze ve starší, čili první verzi. 
 
V každém případě už konzolisté nebudou mít hry uzamčené na 30 či 60 FPS a namísto toho se budou moci těšit z variabilní obnovovací frekvence, pokud ovšem využijí monitor či televizor podporující FreeSync. V případě televizorů půjde o nové modely přichystané na tento rok, neboť ty jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1 s podporou VRR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář