www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox

AMD FreeSync míří do konzolí Xbox
, , aktualita
Larry Hyrb ze společnosti Microsoft a Antal Tungler z AMD oznámili, že konzole Xbox brzy dostanou technologii FreeSync, a tedy i možnost synchronizovat obrazový výstup se zobrazovacím zařízením. 
reklama
Jde tak o technologii ze soudku Variable Refresh Rate (VRR), čili variabilní obnovovací frekvence, díky níž bude obnova obrazu na monitoru či zde spíše na televizoru čekat na to, až bude na výstupu grafické karty připraven nový snímek. Ten tak bude vykreslen celý a v co nejkratší době, což přispěje k celkové plynulosti a také to eliminuje roztrhaný obraz. To může být zvláště v případě konzolí velice užitečné, neboť ty obecně počítají spíše s nižšími FPS než v případě her běžících na sestavě rozmlsaného majitele PC. I když to s nástupem výkonné Xbox One X už také není jednoznačné. 
 
 
Nabídka FreeSync na konzoli Xbox One X nás přitom vůbec nepřekvapuje, však tato konzole je založená na SoC s grafikou Radeon a zanedlouho by ostatně mohla následovat také společnost Sony a její PlayStation 4 a 4 Pro. Tím by mohla společnost AMD získat slušnou převahu nad konkurenčním G-Sync, oproti němuž už má výhodu v tom, že FreeSync je volně dostupné a levné řešení.  
 
 
Kdo také více sledovat představení konzole Xbox One X, ten ví, že o podpoře FreeSync 2 a HDR se mluvilo už dříve, ale po vypuštění konzole na trh se po tomto tématu slehla zem. Nyní už je jasné, že se majitelé dočkají a jde konkrétně o Xbox One X a také One S. V příštích několika dnech se FreeSync objeví v nové aktualizaci, která bude určena pro Xbox Insidery. V případě původní konzole Xbox One bude FreeSync také k dispozici, ale pouze ve starší, čili první verzi. 
 
V každém případě už konzolisté nebudou mít hry uzamčené na 30 či 60 FPS a namísto toho se budou moci těšit z variabilní obnovovací frekvence, pokud ovšem využijí monitor či televizor podporující FreeSync. V případě televizorů půjde o nové modely přichystané na tento rok, neboť ty jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1 s podporou VRR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala