www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny
, , aktualita
Na webu se objevily nové informace o chystaných produktech firmy AMD, v jejichž případě můžeme očekávat využití 7nm technologie. Jde jednak o jisté APU Gonzalo a vedle toho tu máme také kódová označení Navi 16, 12, 10 a 9. 
K oblíbeným
reklama
O AMD Gonzalo nám dal vědět jako v řadě jiných případů TUM_APISAK, který zveřejnil následující obrázek rozebírající kódové označení daného čipu ve srovnání s tím, co o způsobu tohoto označování už dlouho víme. 
 
 
Co se tak dá vyčíst z 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, pro což máme i jednodušší označení - AMD Gonzalo? Měl by to být čip založený na druhé generaci architektury Zen s osmi jádry, ovšem není zrovna jasné, zda to má být Zen+ nebo už Zen 2. To je celkem zásadní rozdíl, neboť jde také o 12nm, nebo 7nm výrobní proces. 
 
Dle písmene G by pak šlo usuzovat, že jde o herní produkt, přičemž jeho CPU bude mít 1,6 až 3,2 GHz. V souvislosti s AMD Gonzalo se mluví o APU konzolí PS4 Pro a Xbox One X, takže by mohlo jít o chystaný čip pro některou z konzolí příští generace. Pro srovnání, APU v PS4 Pro má maximální takt 2,13 GHz a v Xbox One X pak 2,3 GHz a Gonzalo by mělo být APU určeno konkrétně pro PlayStation 5. 
 
A konečně, dle 10_13E9 lze říci, že toto APU má už nést grafický čip Navi pravděpodobně s taktem 1 GHz. Zde také můžeme uvést ještě jeden drb, a sice ten, že AMD se chystá představit Navi na akci E3 v červnu. 
 
 
Co se týče zmíněných Navi 16, Navi 12, Navi 10 a Navi 9, ta se objevila v aktualizaci MacOS Mohave, a sice konkrétně v souboru AMDRadeon6000HWServiceskext. Nejspíše půjde o označení produktových variant, ne samotných čipů, nicméně šlo by počítat s tím, že čísla označuje počet Compute Units v každém z čipů a pokud je to pravda, pak nejvýkonnější z uvedených variant má 1024 shaderů a my se nic nedozvíme o tom, co lepšího by mohla generace Navi nabídnout. 
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet
Microsoft oznámil funkce, které se během následujících měsíců dostanou do prohlížeče Edge. Nalezneme mezi nimi karty seřazené na výšku, chytré kopírování zachovávající původní formátování nebo správce hesel, který vás upozorní v případě úniku hesla.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce
Microsoft se rozhodl rebrandovat své předplatné Office 365. Nově ponese název Microsoft 365 a kromě dosavadních funkcí přinese také pár novinek. Teams získají i funkce pro koncové zákazníky a aplikace Family Safety pomůže ohlídat děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Intel Core i9-10900K je v benchmarku Geekbench o 7-30 % rychlejší než i9-9900K Intel Core i9-10900K je v benchmarku Geekbench o 7-30 % rychlejší než i9-9900K
Máme tu další uniklé benchmarky připravovaných procesorů Intel. Konkrétně jde o nový 10jádrový procesor Intel Core i9-10900K v benchmarku Geekbench. Proti předchozímu i9-9900K nabídne o 7 až 30 % vyšší výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doom Eternal na starých či slabých grafikách: jak šlape? Doom Eternal na starých či slabých grafikách: jak šlape?
Doom Eternal se ukázal jako dobře optimalizovaná hra, již ve vysoké kvalitě i rozlišení zvládnou i karty, s nimiž bychom si na 4K obvykle netroufli. Na to jsme se už podívali, ale jak jsou na tom starší, nebo obecně slabé grafické karty?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cadence: 2020 bude rokem pamětí DDR5 Cadence: 2020 bude rokem pamětí DDR5
Marc Greenberg ze společnosti Cadence, který se zaměřuje na trh s pamětmi, označil tento rok za rok pamětí DDR5, ačkoliv jejich standard má JEDEC stále ještě ve vývoji. Je ale už jasné, že 2020 bude v tomto ohledu přelomový.
Včera, aktualita, Jan Vítek