www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny
, , aktualita
Na webu se objevily nové informace o chystaných produktech firmy AMD, v jejichž případě můžeme očekávat využití 7nm technologie. Jde jednak o jisté APU Gonzalo a vedle toho tu máme také kódová označení Navi 16, 12, 10 a 9. 
K oblíbeným
reklama
O AMD Gonzalo nám dal vědět jako v řadě jiných případů TUM_APISAK, který zveřejnil následující obrázek rozebírající kódové označení daného čipu ve srovnání s tím, co o způsobu tohoto označování už dlouho víme. 
 
 
Co se tak dá vyčíst z 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, pro což máme i jednodušší označení - AMD Gonzalo? Měl by to být čip založený na druhé generaci architektury Zen s osmi jádry, ovšem není zrovna jasné, zda to má být Zen+ nebo už Zen 2. To je celkem zásadní rozdíl, neboť jde také o 12nm, nebo 7nm výrobní proces. 
 
Dle písmene G by pak šlo usuzovat, že jde o herní produkt, přičemž jeho CPU bude mít 1,6 až 3,2 GHz. V souvislosti s AMD Gonzalo se mluví o APU konzolí PS4 Pro a Xbox One X, takže by mohlo jít o chystaný čip pro některou z konzolí příští generace. Pro srovnání, APU v PS4 Pro má maximální takt 2,13 GHz a v Xbox One X pak 2,3 GHz a Gonzalo by mělo být APU určeno konkrétně pro PlayStation 5. 
 
A konečně, dle 10_13E9 lze říci, že toto APU má už nést grafický čip Navi pravděpodobně s taktem 1 GHz. Zde také můžeme uvést ještě jeden drb, a sice ten, že AMD se chystá představit Navi na akci E3 v červnu. 
 
 
Co se týče zmíněných Navi 16, Navi 12, Navi 10 a Navi 9, ta se objevila v aktualizaci MacOS Mohave, a sice konkrétně v souboru AMDRadeon6000HWServiceskext. Nejspíše půjde o označení produktových variant, ne samotných čipů, nicméně šlo by počítat s tím, že čísla označuje počet Compute Units v každém z čipů a pokud je to pravda, pak nejvýkonnější z uvedených variant má 1024 shaderů a my se nic nedozvíme o tom, co lepšího by mohla generace Navi nabídnout. 
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek