www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny
, , aktualita
Na webu se objevily nové informace o chystaných produktech firmy AMD, v jejichž případě můžeme očekávat využití 7nm technologie. Jde jednak o jisté APU Gonzalo a vedle toho tu máme také kódová označení Navi 16, 12, 10 a 9. 
K oblíbeným
reklama
O AMD Gonzalo nám dal vědět jako v řadě jiných případů TUM_APISAK, který zveřejnil následující obrázek rozebírající kódové označení daného čipu ve srovnání s tím, co o způsobu tohoto označování už dlouho víme. 
 
 
Co se tak dá vyčíst z 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, pro což máme i jednodušší označení - AMD Gonzalo? Měl by to být čip založený na druhé generaci architektury Zen s osmi jádry, ovšem není zrovna jasné, zda to má být Zen+ nebo už Zen 2. To je celkem zásadní rozdíl, neboť jde také o 12nm, nebo 7nm výrobní proces. 
 
Dle písmene G by pak šlo usuzovat, že jde o herní produkt, přičemž jeho CPU bude mít 1,6 až 3,2 GHz. V souvislosti s AMD Gonzalo se mluví o APU konzolí PS4 Pro a Xbox One X, takže by mohlo jít o chystaný čip pro některou z konzolí příští generace. Pro srovnání, APU v PS4 Pro má maximální takt 2,13 GHz a v Xbox One X pak 2,3 GHz a Gonzalo by mělo být APU určeno konkrétně pro PlayStation 5. 
 
A konečně, dle 10_13E9 lze říci, že toto APU má už nést grafický čip Navi pravděpodobně s taktem 1 GHz. Zde také můžeme uvést ještě jeden drb, a sice ten, že AMD se chystá představit Navi na akci E3 v červnu. 
 
 
Co se týče zmíněných Navi 16, Navi 12, Navi 10 a Navi 9, ta se objevila v aktualizaci MacOS Mohave, a sice konkrétně v souboru AMDRadeon6000HWServiceskext. Nejspíše půjde o označení produktových variant, ne samotných čipů, nicméně šlo by počítat s tím, že čísla označuje počet Compute Units v každém z čipů a pokud je to pravda, pak nejvýkonnější z uvedených variant má 1024 shaderů a my se nic nedozvíme o tom, co lepšího by mohla generace Navi nabídnout. 
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář