www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny
, , aktualita
Na webu se objevily nové informace o chystaných produktech firmy AMD, v jejichž případě můžeme očekávat využití 7nm technologie. Jde jednak o jisté APU Gonzalo a vedle toho tu máme také kódová označení Navi 16, 12, 10 a 9. 
K oblíbeným
reklama
O AMD Gonzalo nám dal vědět jako v řadě jiných případů TUM_APISAK, který zveřejnil následující obrázek rozebírající kódové označení daného čipu ve srovnání s tím, co o způsobu tohoto označování už dlouho víme. 
 
 
Co se tak dá vyčíst z 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, pro což máme i jednodušší označení - AMD Gonzalo? Měl by to být čip založený na druhé generaci architektury Zen s osmi jádry, ovšem není zrovna jasné, zda to má být Zen+ nebo už Zen 2. To je celkem zásadní rozdíl, neboť jde také o 12nm, nebo 7nm výrobní proces. 
 
Dle písmene G by pak šlo usuzovat, že jde o herní produkt, přičemž jeho CPU bude mít 1,6 až 3,2 GHz. V souvislosti s AMD Gonzalo se mluví o APU konzolí PS4 Pro a Xbox One X, takže by mohlo jít o chystaný čip pro některou z konzolí příští generace. Pro srovnání, APU v PS4 Pro má maximální takt 2,13 GHz a v Xbox One X pak 2,3 GHz a Gonzalo by mělo být APU určeno konkrétně pro PlayStation 5. 
 
A konečně, dle 10_13E9 lze říci, že toto APU má už nést grafický čip Navi pravděpodobně s taktem 1 GHz. Zde také můžeme uvést ještě jeden drb, a sice ten, že AMD se chystá představit Navi na akci E3 v červnu. 
 
 
Co se týče zmíněných Navi 16, Navi 12, Navi 10 a Navi 9, ta se objevila v aktualizaci MacOS Mohave, a sice konkrétně v souboru AMDRadeon6000HWServiceskext. Nejspíše půjde o označení produktových variant, ne samotných čipů, nicméně šlo by počítat s tím, že čísla označuje počet Compute Units v každém z čipů a pokud je to pravda, pak nejvýkonnější z uvedených variant má 1024 shaderů a my se nic nedozvíme o tom, co lepšího by mohla generace Navi nabídnout. 
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková