www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny

AMD Gonzalo a Navi 16, 12, 10 i 9 spatřeny
, , aktualita
Na webu se objevily nové informace o chystaných produktech firmy AMD, v jejichž případě můžeme očekávat využití 7nm technologie. Jde jednak o jisté APU Gonzalo a vedle toho tu máme také kódová označení Navi 16, 12, 10 a 9. 
reklama
O AMD Gonzalo nám dal vědět jako v řadě jiných případů TUM_APISAK, který zveřejnil následující obrázek rozebírající kódové označení daného čipu ve srovnání s tím, co o způsobu tohoto označování už dlouho víme. 
 
 
Co se tak dá vyčíst z 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, pro což máme i jednodušší označení - AMD Gonzalo? Měl by to být čip založený na druhé generaci architektury Zen s osmi jádry, ovšem není zrovna jasné, zda to má být Zen+ nebo už Zen 2. To je celkem zásadní rozdíl, neboť jde také o 12nm, nebo 7nm výrobní proces. 
 
Dle písmene G by pak šlo usuzovat, že jde o herní produkt, přičemž jeho CPU bude mít 1,6 až 3,2 GHz. V souvislosti s AMD Gonzalo se mluví o APU konzolí PS4 Pro a Xbox One X, takže by mohlo jít o chystaný čip pro některou z konzolí příští generace. Pro srovnání, APU v PS4 Pro má maximální takt 2,13 GHz a v Xbox One X pak 2,3 GHz a Gonzalo by mělo být APU určeno konkrétně pro PlayStation 5. 
 
A konečně, dle 10_13E9 lze říci, že toto APU má už nést grafický čip Navi pravděpodobně s taktem 1 GHz. Zde také můžeme uvést ještě jeden drb, a sice ten, že AMD se chystá představit Navi na akci E3 v červnu. 
 
 
Co se týče zmíněných Navi 16, Navi 12, Navi 10 a Navi 9, ta se objevila v aktualizaci MacOS Mohave, a sice konkrétně v souboru AMDRadeon6000HWServiceskext. Nejspíše půjde o označení produktových variant, ne samotných čipů, nicméně šlo by počítat s tím, že čísla označuje počet Compute Units v každém z čipů a pokud je to pravda, pak nejvýkonnější z uvedených variant má 1024 shaderů a my se nic nedozvíme o tom, co lepšího by mohla generace Navi nabídnout. 
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek