www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo míří do Xbox Next a PS5, začnou se už vyrábět?

AMD Gonzalo míří do Xbox Next a PS5, začnou se už vyrábět?
, , aktualita
Tento rok by měl být poslední, v němž budou aktuální konzole Sony PlayStation 4 a Microsoft Xbox One, včetně jejich nových výkonnějších verzí. Za rok mají nastoupit nové konzole, a to pravděpodobně s APU, které se nyní ukázalo. 
K oblíbeným
reklama
Informaci o existenci takového čipu vypustil do světa jako obvykle TUM_APISAK, který vyčmuchal nové SKU, jež by dle svého označení mělo být určeno pro budoucí konzole Sony a Microsoft, či alespoň jedné z nich. AMD sice už nyní pro PS4 a Xbox One vyrábí APU s jádry Jaguar a grafikou s architekturou GCN, ale o shodné čipy přece jen nejde. 
 
 
Tweet hovoří stručně, máme tu AMD Gonzalo “ZG16702AE8JB2_32/10/18_13F8”. Tento čip se objevil v databázi 3DMarku a jeho označení lze dekódovat pomocí tohoto již známého schematu. 
 
 
Písmeno Z na začátku obvykle znamená, že jde o vzorek, přičemž G by mohlo představovat právě herní konzole. Dále tu máme 1670 s odkazem na pracovní takt (1,6 GHz) model a čipset, ale z toho se moc nedozvíme. Pak jde o označení 2A, které se zase vztahuje k TDP a napájením, přičemž to je také dosud neznámé, stejně jako E označující pouzdro.  
 
Pak už zbývá pouze číslice 8 označující počet procesorových jader, J vypovídá o neznámé konfiguraci paměti cache a B2 je stepping. Jak píše TUM_APISAK, z daného označení se tak toho zrovna moc vyčíst nedá, ale ono ani není divu, když má jít o zatím neznámé APU pro budoucí konzole. Dříve se ale objevil čip se steppingem A2, takže B2 by měla být novější verze, takže AMD už postupuje směrem k finální verzi. 
 
Pokud jde o nezaručené informace či rovnou fámy, AMD Gonzalo v aktuální verzi pokročil z čipu s 1 až 3,2 GHz na verzi s 1,6 až 3,2 GHz na CPU jádrech. GPU můžeme klasifikovat jako Navi 10 Lite a procesorová jádra samozřejmě jako Zen, což bude jistě velký pokrok oproti nízkospotřebovým Jaguarům v dnešních konzolích. Ostatně jádra Jaguar jsou založena na osm let starých Bobcat a dokáží přinejlepším na stejném taktu dohonit jádra v APU generace Kaveri, ale spíše jsou pomalejší. Od Zen a lze očekávat, že to budou už v tomto případě Zen 2, bychom měli získat při stejném taktu už cca dvojnásobný výkon, takže už jen proto má Gonzalo možnost nabídnout to, o čem se nesní ani nejnovějším PS4 Pro a Xbox One X. Velká otázka je však Navi, ale tu rozčísneme během letošního léta. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková