www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo míří do Xbox Next a PS5, začnou se už vyrábět?

AMD Gonzalo míří do Xbox Next a PS5, začnou se už vyrábět?
, , aktualita
Tento rok by měl být poslední, v němž budou aktuální konzole Sony PlayStation 4 a Microsoft Xbox One, včetně jejich nových výkonnějších verzí. Za rok mají nastoupit nové konzole, a to pravděpodobně s APU, které se nyní ukázalo. 
K oblíbeným
reklama
Informaci o existenci takového čipu vypustil do světa jako obvykle TUM_APISAK, který vyčmuchal nové SKU, jež by dle svého označení mělo být určeno pro budoucí konzole Sony a Microsoft, či alespoň jedné z nich. AMD sice už nyní pro PS4 a Xbox One vyrábí APU s jádry Jaguar a grafikou s architekturou GCN, ale o shodné čipy přece jen nejde. 
 
 
Tweet hovoří stručně, máme tu AMD Gonzalo “ZG16702AE8JB2_32/10/18_13F8”. Tento čip se objevil v databázi 3DMarku a jeho označení lze dekódovat pomocí tohoto již známého schematu. 
 
 
Písmeno Z na začátku obvykle znamená, že jde o vzorek, přičemž G by mohlo představovat právě herní konzole. Dále tu máme 1670 s odkazem na pracovní takt (1,6 GHz) model a čipset, ale z toho se moc nedozvíme. Pak jde o označení 2A, které se zase vztahuje k TDP a napájením, přičemž to je také dosud neznámé, stejně jako E označující pouzdro.  
 
Pak už zbývá pouze číslice 8 označující počet procesorových jader, J vypovídá o neznámé konfiguraci paměti cache a B2 je stepping. Jak píše TUM_APISAK, z daného označení se tak toho zrovna moc vyčíst nedá, ale ono ani není divu, když má jít o zatím neznámé APU pro budoucí konzole. Dříve se ale objevil čip se steppingem A2, takže B2 by měla být novější verze, takže AMD už postupuje směrem k finální verzi. 
 
Pokud jde o nezaručené informace či rovnou fámy, AMD Gonzalo v aktuální verzi pokročil z čipu s 1 až 3,2 GHz na verzi s 1,6 až 3,2 GHz na CPU jádrech. GPU můžeme klasifikovat jako Navi 10 Lite a procesorová jádra samozřejmě jako Zen, což bude jistě velký pokrok oproti nízkospotřebovým Jaguarům v dnešních konzolích. Ostatně jádra Jaguar jsou založena na osm let starých Bobcat a dokáží přinejlepším na stejném taktu dohonit jádra v APU generace Kaveri, ale spíše jsou pomalejší. Od Zen a lze očekávat, že to budou už v tomto případě Zen 2, bychom měli získat při stejném taktu už cca dvojnásobný výkon, takže už jen proto má Gonzalo možnost nabídnout to, o čem se nesní ani nejnovějším PS4 Pro a Xbox One X. Velká otázka je však Navi, ale tu rozčísneme během letošního léta. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře