www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Gonzalo míří do Xbox Next a PS5, začnou se už vyrábět?

AMD Gonzalo míří do Xbox Next a PS5, začnou se už vyrábět?
, , aktualita
Tento rok by měl být poslední, v němž budou aktuální konzole Sony PlayStation 4 a Microsoft Xbox One, včetně jejich nových výkonnějších verzí. Za rok mají nastoupit nové konzole, a to pravděpodobně s APU, které se nyní ukázalo. 
K oblíbeným
reklama
Informaci o existenci takového čipu vypustil do světa jako obvykle TUM_APISAK, který vyčmuchal nové SKU, jež by dle svého označení mělo být určeno pro budoucí konzole Sony a Microsoft, či alespoň jedné z nich. AMD sice už nyní pro PS4 a Xbox One vyrábí APU s jádry Jaguar a grafikou s architekturou GCN, ale o shodné čipy přece jen nejde. 
 
 
Tweet hovoří stručně, máme tu AMD Gonzalo “ZG16702AE8JB2_32/10/18_13F8”. Tento čip se objevil v databázi 3DMarku a jeho označení lze dekódovat pomocí tohoto již známého schematu. 
 
 
Písmeno Z na začátku obvykle znamená, že jde o vzorek, přičemž G by mohlo představovat právě herní konzole. Dále tu máme 1670 s odkazem na pracovní takt (1,6 GHz) model a čipset, ale z toho se moc nedozvíme. Pak jde o označení 2A, které se zase vztahuje k TDP a napájením, přičemž to je také dosud neznámé, stejně jako E označující pouzdro.  
 
Pak už zbývá pouze číslice 8 označující počet procesorových jader, J vypovídá o neznámé konfiguraci paměti cache a B2 je stepping. Jak píše TUM_APISAK, z daného označení se tak toho zrovna moc vyčíst nedá, ale ono ani není divu, když má jít o zatím neznámé APU pro budoucí konzole. Dříve se ale objevil čip se steppingem A2, takže B2 by měla být novější verze, takže AMD už postupuje směrem k finální verzi. 
 
Pokud jde o nezaručené informace či rovnou fámy, AMD Gonzalo v aktuální verzi pokročil z čipu s 1 až 3,2 GHz na verzi s 1,6 až 3,2 GHz na CPU jádrech. GPU můžeme klasifikovat jako Navi 10 Lite a procesorová jádra samozřejmě jako Zen, což bude jistě velký pokrok oproti nízkospotřebovým Jaguarům v dnešních konzolích. Ostatně jádra Jaguar jsou založena na osm let starých Bobcat a dokáží přinejlepším na stejném taktu dohonit jádra v APU generace Kaveri, ale spíše jsou pomalejší. Od Zen a lze očekávat, že to budou už v tomto případě Zen 2, bychom měli získat při stejném taktu už cca dvojnásobný výkon, takže už jen proto má Gonzalo možnost nabídnout to, o čem se nesní ani nejnovějším PS4 Pro a Xbox One X. Velká otázka je však Navi, ale tu rozčísneme během letošního léta. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková