www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Labs už testují 7nm Vegu

AMD Labs už testují 7nm Vegu
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně chystá první hotové produkty se 7nm čipy Vega na druhou polovinu tohoto roku. Že skutečně přijdou, na to ukazuje i ten fakt, že AMD Labs se pochlubily tím, že mají vzorek této Vegy k dispozici pro testování. 
K oblíbeným
reklama
Předně je třeba říci, že 7nm Vega si dle aktuálně platných roadmap nemá najít cestu do spotřebitelských produktů, čili do herních karet RX Vega. To se ale může velice snadno změnit a záviset to bude právě i na tom, co o nových čipech zjistí při svém testování v AMD Labs. 
 
 
Jednat se má o klasický "die-shrink", čili výrobu stejných nebo jen mírně pozměněných čipů novým procesem, což bude tedy již 7nm oproti 14nm. Tak velký skok dává naději, že výsledné čipy budou energeticky mnohem efektivnější a/nebo díky vyšším taktům výkonnější. Na druhou stranu od nich nemáme čekat použití více Stream procesorů, TMU či ROP, takže tato výbava druhé verze Vegy bude stejná jako dnes. To ostatně už bylo potvrzeno v materiálech přímo od AMD, kde je výslovně uvedeno 64 CU (Compute Unit). No a vzhledem k tomu, že každá CU se skládá ze 64 Stream procesorů, budeme jich tu mít opět 4096 kousků. 
 
 
AMD se chystá využít 7nm čipy Vega především ve svých AI akcelerátorech, což jsou karty řady Radeon Instinct a AMD Labs to nyní potvrzují. Testují totiž právě takovouto kartu, která má na trh dorazit někdy v druhé polovině tohoto roku. Z minulých zkušeností by se pak dalo říci, že na případné herní verze 7nm Vegy bychom poté čekali ještě alespoň půl roku, ale je tu ještě jedna otázka. 
 
Ta se týká projektu AMD Zen, který nemá mít nic společného s procesory. Jde o údajný nově vytvořený tým inženýrů s úkolem vylepšit herní výkon grafických čipů AMD. Když se totiž podíváme na hrubý výkon v FP32, pak taková GeForce GTX 1080 Ti dosahuje maximálně 11,3 TFLOPS, takže prostá vzduchem chlazená Radeon RX Vega 64 by jí měla s výkonem až 12,7 TFLOPS přinejmenším konkurovat. Ten ale v praxi nedokáže přetavit ve stejně vysoké herní FPS a ve skutečnosti se snaží soupeřit s GTX 1080. 
 
Stále tak čekáme na nové informace o tom, zda AMD opravdu v tomto roce nechá své herní série ležet ladem, nebo si přeci jen chystá nějaké překvapení. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář