www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července

AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
K oblíbeným
reklama
Karty firmy AMD tak v rámci Microsoft DirectX Raytracing využít dosud nelze, ovšem my už víme, že firma s tím do budoucna počítá, a to i v rámci svých APU určených pro nové herní konzole. Ty dorazí už přibližně za rok, takže je jasné, že AMD už nyní musí mít příslušný hardware v podstatě připravený, a to v rámci grafické architektury Navi/RDNA. My bychom velice rádi věděli, v jaké podobě přijde a jak se bude či nebude lišit od ray tracingového hardwaru v čipech NVIDIA Turing. 
 
 
Lidé vrtající se rádi v ovladačích nám tak sdělují, že string DXR Active najdeme už ve verzi Radeon Adrenalin Edition 19.7.2 vypuštěné v červenci. Pak tu jsou knihovny se zmínkami o Raytracing Pipeline a AmdTraceRay.
 
 
Můžeme se také podívat na část prezentace, dle níž AMD počítá s ray tracingem na příští generaci karet s RDNA, a to v případě vybraných efektů osvícení, což v podstatě platí i pro možnosti dnešních GeForce. Ovšem v rámci cloudu bude možné nechat vykreslovat ray tracingem celou scénu. 
 
Je otázka, zda se AMD nechystá o podpoře ray tracingu promluvit už letos v prosinci, neboť byla ohlášena opět velká aktualizace ovladačů, jaká se ostatně očekávala. Jistě nebude na škodu, když ty budou mít připravenou příslušnou podporu již dříve, než dorazí hardware. Anebo že by ten hardware už také nebyl tak daleko? 
 
AMD by v podstatě mohlo aktivovat ray tracing na dnešních kartách, stejně jako to NVIDIA umožnila na GeForce GTX. Mohli bychom se tak alespoň v rámci slideshow a ne plynulé hry nebo jen dema podívat na výsledek a čekat na hardware od AMD, který to celé konečně rozhýbe. A právě k tomu by mohla posloužit prosincová velká aktualizace ovladačů Radeon, přičemž AMD by mohlo při té příležitosti ukázat i příslušný hardware v akci. Ostatně přinejmenším jeho vzorky už by v prosinci rozhodně mělo mít k dispozici. 
 
 
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Micron potvrzuje paměti GDDR6X pro GeForce RTX 3090 Micron potvrzuje paměti GDDR6X pro GeForce RTX 3090
Velice dlouho nám unikala jakákoliv známka toho, že by výrobci pamětí skutečně měli pro nové GeForce připraveny paměti GDDR6X. To ale nyní potvrzuje dokument firmy Micron, dle nějž jsou tyto paměti navíc určeny i pro RTX 3090.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA instaluje adaptér pro připojení Orionu k raketě SLS NASA instaluje adaptér pro připojení Orionu k raketě SLS
NASA se aktuálně připravuje na první mise v rámci programu Artemis, které budou zahrnovat rakety SLS a lodi Orion. A k jejich propojení potřebuje adaptér, který je právě instalován v Kennedyho vesmírném centru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane
Mozilla je dosud životně závislá na smlouvách s vyhledávačem Google. Za to, že je tím výchozím, dostává Mozilla obrovské peníze. Nyní prodlužuje smlouvu na další roky, což jí dává větší šanci na přežití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Intel Ponte Vecchio: 16x Xe-HPC vedle sebe pro úsvit éry exascale Intel Ponte Vecchio: 16x Xe-HPC vedle sebe pro úsvit éry exascale
Intel se v příštím roce chystá stejně jako AMD vstoupit do éry exascale, čili chce postavit superpočítač s výkonem alespoň 1 ExaFLOPS. A právě toho chce docílit především s použitím akcelerátorů Ponte Vecchio založených na Xe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První údajné snímky karty RTX 3090 zamotají hlavu První údajné snímky karty RTX 3090 zamotají hlavu
Máme snad očekávat čip od Intelu na zadní straně karet NVIDIA GeForce RTX 3000? Budou mít už dokonce tři osmipinové konektory pro přídavné napájení? Takové otázky přináší nové obrázky, které se objevily na Redditu.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů