www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července

AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
K oblíbeným
reklama
Karty firmy AMD tak v rámci Microsoft DirectX Raytracing využít dosud nelze, ovšem my už víme, že firma s tím do budoucna počítá, a to i v rámci svých APU určených pro nové herní konzole. Ty dorazí už přibližně za rok, takže je jasné, že AMD už nyní musí mít příslušný hardware v podstatě připravený, a to v rámci grafické architektury Navi/RDNA. My bychom velice rádi věděli, v jaké podobě přijde a jak se bude či nebude lišit od ray tracingového hardwaru v čipech NVIDIA Turing. 
 
 
Lidé vrtající se rádi v ovladačích nám tak sdělují, že string DXR Active najdeme už ve verzi Radeon Adrenalin Edition 19.7.2 vypuštěné v červenci. Pak tu jsou knihovny se zmínkami o Raytracing Pipeline a AmdTraceRay.
 
 
Můžeme se také podívat na část prezentace, dle níž AMD počítá s ray tracingem na příští generaci karet s RDNA, a to v případě vybraných efektů osvícení, což v podstatě platí i pro možnosti dnešních GeForce. Ovšem v rámci cloudu bude možné nechat vykreslovat ray tracingem celou scénu. 
 
Je otázka, zda se AMD nechystá o podpoře ray tracingu promluvit už letos v prosinci, neboť byla ohlášena opět velká aktualizace ovladačů, jaká se ostatně očekávala. Jistě nebude na škodu, když ty budou mít připravenou příslušnou podporu již dříve, než dorazí hardware. Anebo že by ten hardware už také nebyl tak daleko? 
 
AMD by v podstatě mohlo aktivovat ray tracing na dnešních kartách, stejně jako to NVIDIA umožnila na GeForce GTX. Mohli bychom se tak alespoň v rámci slideshow a ne plynulé hry nebo jen dema podívat na výsledek a čekat na hardware od AMD, který to celé konečně rozhýbe. A právě k tomu by mohla posloužit prosincová velká aktualizace ovladačů Radeon, přičemž AMD by mohlo při té příležitosti ukázat i příslušný hardware v akci. Ostatně přinejmenším jeho vzorky už by v prosinci rozhodně mělo mít k dispozici. 
 
 
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář