AMD má vzorky nových Threadripperů, chystá se Vega 56 Nano Edition

AMD má vzorky nových Threadripperů, chystá se Vega 56 Nano Edition
, , aktualita
Dvě produktové novinky společnosti AMD říkají, že na světě jsou již vzorky procesorů Threadripper druhé generace a vedle toho se také můžeme těšit na grafickou kartu Radeon 56 v provedení Nano. 
reklama
Nástup další generace procesorů Ryzen Threadripper v letošním roce byl již potvrzen a nyní se dozvídáme, že tyto procesory již existují v podobě vzorků. Následovat tak bude jejich řádné otestování a poté již bude moci odstartovat samotná výroba procesorů Threadripper řady 2000. 
 
 
Procesory Ryzen Threadripper budou využívat stejný 12nm proces, což je ovšem pouze vyladěná verze původního 14nm procesu využívaná i pro výrobu aktuálních procesorů Ryzen 2000. Očekávat tak můžeme především nárůst pracovních taktů a jejich lepší nastavení s ohledem na zatížení jednotlivých jader pomocí SenseMI, což by ale mohlo udělat v případě až 16jádrových procesorů velký rozdíl. 
 
Vypadá to tak, že nástup těchto procesorů ve třetím kvartálu je velice reálný a ostatně nemáme důvod si myslet něco jiného, když AMD už pár týdnů prodává nové Ryzeny, z jejichž jader se tyto Threadrippery budou skládat. 

  Ryzen 1000 Ryzen 2000 Ryzen 3000 Ryzen 4000
Rok 2017 2018 2019 2020
Architektura Zen Zen+ Zen2 Zen3 / Zen2+
HEDT (TR4) Threadripper 1. Gen. Threadripper 2. Gen. Threadripper 3. Gen.
“Castle Peak”
Threadripper 4. Gen.
“NG HEDT”
Desktop (AM4) Ryzen 1. Gen.
“Summit Ridge”
Ryzen 2. Gen.
“Pinnacle Ridge:
Ryzen 3. Gen.
“Matisse”
Ryzen 4. Gen.
“Vermeer”
APU (AM4) “Raven Ridge” “Picasso” “Renoir”
 
V návaznosti na to můžeme zmínit novou kartu od společnosti PowerColor, která se bude jmenovat RX Vega 56 Nano Edition. Je třeba upozornit, že nepůjde o zástupce SKU Radeon RX Vega Nano. Takové produkty by musela připravit samotná společnost AMD. Půjde o kartu Radeon RX Vega 56 s označením Nano Edition, která tak bude mít krátké PCB a především i chladič. 
 
 
Je to tedy podnik samotné společnosti PowerColor, která se inspirovala původními kartami Nano s čipy AMD Fiji. Nejspíše bude mít vyladěny takty tak, aby je zvládl jednoventilátorový chladič a využije 8+6pinové přídavné napájení. 
 
AMD tak řádné verze Nano karet s čipy RX Vega nejspíše nechystá, ale necháme se klidně překvapit. 
 
Zdroj: VideoCardz - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář