AMD má vzorky nových Threadripperů, chystá se Vega 56 Nano Edition

AMD má vzorky nových Threadripperů, chystá se Vega 56 Nano Edition
, , aktualita
Dvě produktové novinky společnosti AMD říkají, že na světě jsou již vzorky procesorů Threadripper druhé generace a vedle toho se také můžeme těšit na grafickou kartu Radeon 56 v provedení Nano. 
reklama
Nástup další generace procesorů Ryzen Threadripper v letošním roce byl již potvrzen a nyní se dozvídáme, že tyto procesory již existují v podobě vzorků. Následovat tak bude jejich řádné otestování a poté již bude moci odstartovat samotná výroba procesorů Threadripper řady 2000. 
 
 
Procesory Ryzen Threadripper budou využívat stejný 12nm proces, což je ovšem pouze vyladěná verze původního 14nm procesu využívaná i pro výrobu aktuálních procesorů Ryzen 2000. Očekávat tak můžeme především nárůst pracovních taktů a jejich lepší nastavení s ohledem na zatížení jednotlivých jader pomocí SenseMI, což by ale mohlo udělat v případě až 16jádrových procesorů velký rozdíl. 
 
Vypadá to tak, že nástup těchto procesorů ve třetím kvartálu je velice reálný a ostatně nemáme důvod si myslet něco jiného, když AMD už pár týdnů prodává nové Ryzeny, z jejichž jader se tyto Threadrippery budou skládat. 

  Ryzen 1000 Ryzen 2000 Ryzen 3000 Ryzen 4000
Rok 2017 2018 2019 2020
Architektura Zen Zen+ Zen2 Zen3 / Zen2+
HEDT (TR4) Threadripper 1. Gen. Threadripper 2. Gen. Threadripper 3. Gen.
“Castle Peak”
Threadripper 4. Gen.
“NG HEDT”
Desktop (AM4) Ryzen 1. Gen.
“Summit Ridge”
Ryzen 2. Gen.
“Pinnacle Ridge:
Ryzen 3. Gen.
“Matisse”
Ryzen 4. Gen.
“Vermeer”
APU (AM4) “Raven Ridge” “Picasso” “Renoir”
 
V návaznosti na to můžeme zmínit novou kartu od společnosti PowerColor, která se bude jmenovat RX Vega 56 Nano Edition. Je třeba upozornit, že nepůjde o zástupce SKU Radeon RX Vega Nano. Takové produkty by musela připravit samotná společnost AMD. Půjde o kartu Radeon RX Vega 56 s označením Nano Edition, která tak bude mít krátké PCB a především i chladič. 
 
 
Je to tedy podnik samotné společnosti PowerColor, která se inspirovala původními kartami Nano s čipy AMD Fiji. Nejspíše bude mít vyladěny takty tak, aby je zvládl jednoventilátorový chladič a využije 8+6pinové přídavné napájení. 
 
AMD tak řádné verze Nano karet s čipy RX Vega nejspíše nechystá, ale necháme se klidně překvapit. 
 
Zdroj: VideoCardz - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář