AMD má vzorky nových Threadripperů, chystá se Vega 56 Nano Edition

AMD má vzorky nových Threadripperů, chystá se Vega 56 Nano Edition
, , aktualita
Dvě produktové novinky společnosti AMD říkají, že na světě jsou již vzorky procesorů Threadripper druhé generace a vedle toho se také můžeme těšit na grafickou kartu Radeon 56 v provedení Nano. 
reklama
Nástup další generace procesorů Ryzen Threadripper v letošním roce byl již potvrzen a nyní se dozvídáme, že tyto procesory již existují v podobě vzorků. Následovat tak bude jejich řádné otestování a poté již bude moci odstartovat samotná výroba procesorů Threadripper řady 2000. 
 
 
Procesory Ryzen Threadripper budou využívat stejný 12nm proces, což je ovšem pouze vyladěná verze původního 14nm procesu využívaná i pro výrobu aktuálních procesorů Ryzen 2000. Očekávat tak můžeme především nárůst pracovních taktů a jejich lepší nastavení s ohledem na zatížení jednotlivých jader pomocí SenseMI, což by ale mohlo udělat v případě až 16jádrových procesorů velký rozdíl. 
 
Vypadá to tak, že nástup těchto procesorů ve třetím kvartálu je velice reálný a ostatně nemáme důvod si myslet něco jiného, když AMD už pár týdnů prodává nové Ryzeny, z jejichž jader se tyto Threadrippery budou skládat. 

  Ryzen 1000 Ryzen 2000 Ryzen 3000 Ryzen 4000
Rok 2017 2018 2019 2020
Architektura Zen Zen+ Zen2 Zen3 / Zen2+
HEDT (TR4) Threadripper 1. Gen. Threadripper 2. Gen. Threadripper 3. Gen.
“Castle Peak”
Threadripper 4. Gen.
“NG HEDT”
Desktop (AM4) Ryzen 1. Gen.
“Summit Ridge”
Ryzen 2. Gen.
“Pinnacle Ridge:
Ryzen 3. Gen.
“Matisse”
Ryzen 4. Gen.
“Vermeer”
APU (AM4) “Raven Ridge” “Picasso” “Renoir”
 
V návaznosti na to můžeme zmínit novou kartu od společnosti PowerColor, která se bude jmenovat RX Vega 56 Nano Edition. Je třeba upozornit, že nepůjde o zástupce SKU Radeon RX Vega Nano. Takové produkty by musela připravit samotná společnost AMD. Půjde o kartu Radeon RX Vega 56 s označením Nano Edition, která tak bude mít krátké PCB a především i chladič. 
 
 
Je to tedy podnik samotné společnosti PowerColor, která se inspirovala původními kartami Nano s čipy AMD Fiji. Nejspíše bude mít vyladěny takty tak, aby je zvládl jednoventilátorový chladič a využije 8+6pinové přídavné napájení. 
 
AMD tak řádné verze Nano karet s čipy RX Vega nejspíše nechystá, ale necháme se klidně překvapit. 
 
Zdroj: VideoCardz - 1, 2


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář