www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na GDC 2019: další detaily o Ryzen 3000?

AMD na GDC 2019: další detaily o Ryzen 3000?
, , aktualita
AMD by se mělo podělit o nové informace o procesorech Ryzen 3000, a to na akci GDC 2019. Pro ni si totiž tato firma zarezervovala svůj slot pro prezentaci, která nese název AMD Ryzen Processor Software Optimization.
K oblíbeným
reklama
Prezentace na GDC 2019 se tak bude týkat softwarových optimalizací pro procesory Ryzen, ale ještě je tu také podrobnější popis toho, co se bude probírat. A ten říká, že se dozvíme více o samotné nabídce procesorů Ryzen, o nástrojích a technikách pro možnosti optimalizace a také se bude probírat další generace architektury x86, a sice Zen 2. Tématem tak budou jistě i procesory Ryzen 3000, ale je otázka, co o nich AMD prozradí a zda se jim bude věnovat spíše z hlediska softwaru, nebo hardwaru. Vzhledem k řečenému to bude spíše téma softwaru. 
 
 
Akce GDC 2019 odstartuje 18. března a potrvá do 22. března, a to v San Francisku. Samotnou prezentaci AMD bude mít na starost Ken Mitchell. 
 
Nelze tak očekávat výlet do architektury nových procesorů, ale třeba se dozvíme alespoň nějaké podrobnosti o tom, jakým způsobem budou propojeny jednotlivé čipy či čiplety a třeba bude už potvrzeno i to, že Ryzen 3000 budou mít tyto čiplety až dva. Stále také nevíme, jestli se AMD odhodlá v jejich rámci nabídnout až 16 jader, nebo to bude méně. To nezáleží na jeho možnostech, ty jednoznačně ukazují na strop právě 16 jader. Záleží to spíše na libovůli firmy, však 16jádrový desktopový procesor by byla bezprecedentní nabídka, která by hluboko zakrojila právě procesory třídy HEDT, čili v případě AMD Threadrippery. Uvidíme, jak to AMD vymyslí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek