www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na GDC 2019: další detaily o Ryzen 3000?

AMD na GDC 2019: další detaily o Ryzen 3000?
, , aktualita
AMD by se mělo podělit o nové informace o procesorech Ryzen 3000, a to na akci GDC 2019. Pro ni si totiž tato firma zarezervovala svůj slot pro prezentaci, která nese název AMD Ryzen Processor Software Optimization.
K oblíbeným
reklama
Prezentace na GDC 2019 se tak bude týkat softwarových optimalizací pro procesory Ryzen, ale ještě je tu také podrobnější popis toho, co se bude probírat. A ten říká, že se dozvíme více o samotné nabídce procesorů Ryzen, o nástrojích a technikách pro možnosti optimalizace a také se bude probírat další generace architektury x86, a sice Zen 2. Tématem tak budou jistě i procesory Ryzen 3000, ale je otázka, co o nich AMD prozradí a zda se jim bude věnovat spíše z hlediska softwaru, nebo hardwaru. Vzhledem k řečenému to bude spíše téma softwaru. 
 
 
Akce GDC 2019 odstartuje 18. března a potrvá do 22. března, a to v San Francisku. Samotnou prezentaci AMD bude mít na starost Ken Mitchell. 
 
Nelze tak očekávat výlet do architektury nových procesorů, ale třeba se dozvíme alespoň nějaké podrobnosti o tom, jakým způsobem budou propojeny jednotlivé čipy či čiplety a třeba bude už potvrzeno i to, že Ryzen 3000 budou mít tyto čiplety až dva. Stále také nevíme, jestli se AMD odhodlá v jejich rámci nabídnout až 16 jader, nebo to bude méně. To nezáleží na jeho možnostech, ty jednoznačně ukazují na strop právě 16 jader. Záleží to spíše na libovůli firmy, však 16jádrový desktopový procesor by byla bezprecedentní nabídka, která by hluboko zakrojila právě procesory třídy HEDT, čili v případě AMD Threadrippery. Uvidíme, jak to AMD vymyslí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková