www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na GDC 2019: další detaily o Ryzen 3000?

AMD na GDC 2019: další detaily o Ryzen 3000?
, , aktualita
AMD by se mělo podělit o nové informace o procesorech Ryzen 3000, a to na akci GDC 2019. Pro ni si totiž tato firma zarezervovala svůj slot pro prezentaci, která nese název AMD Ryzen Processor Software Optimization.
reklama
Prezentace na GDC 2019 se tak bude týkat softwarových optimalizací pro procesory Ryzen, ale ještě je tu také podrobnější popis toho, co se bude probírat. A ten říká, že se dozvíme více o samotné nabídce procesorů Ryzen, o nástrojích a technikách pro možnosti optimalizace a také se bude probírat další generace architektury x86, a sice Zen 2. Tématem tak budou jistě i procesory Ryzen 3000, ale je otázka, co o nich AMD prozradí a zda se jim bude věnovat spíše z hlediska softwaru, nebo hardwaru. Vzhledem k řečenému to bude spíše téma softwaru. 
 
 
Akce GDC 2019 odstartuje 18. března a potrvá do 22. března, a to v San Francisku. Samotnou prezentaci AMD bude mít na starost Ken Mitchell. 
 
Nelze tak očekávat výlet do architektury nových procesorů, ale třeba se dozvíme alespoň nějaké podrobnosti o tom, jakým způsobem budou propojeny jednotlivé čipy či čiplety a třeba bude už potvrzeno i to, že Ryzen 3000 budou mít tyto čiplety až dva. Stále také nevíme, jestli se AMD odhodlá v jejich rámci nabídnout až 16 jader, nebo to bude méně. To nezáleží na jeho možnostech, ty jednoznačně ukazují na strop právě 16 jader. Záleží to spíše na libovůli firmy, však 16jádrový desktopový procesor by byla bezprecedentní nabídka, která by hluboko zakrojila právě procesory třídy HEDT, čili v případě AMD Threadrippery. Uvidíme, jak to AMD vymyslí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek