www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na Mindfactory stále bezpečně vede

AMD na Mindfactory stále bezpečně vede
, , aktualita
Už čtvrtý měsíc po sobě společnost AMD v případě německého prodejce Mindfactory.de s více než přesvědčivým náskokem překonává prodeje konkurenčního Intelu. Drží si přitom svůj standard. 
K oblíbeným
reklama
Máme tu nový měsíc a také nové informace o prodejích procesorů AMD a Intel na Mindfactory.de. Můžeme je brát pro informaci jako základní přehled toho, jaké procesory jsou žádány běžnými zákazníky v západní Evropě, a to těmi, kteří si svá PC staví sami. Čísla přitom hovoří jasně. 
 
 
Zájem o procesory AMD nepolevuje a z hlediska počtu prodaných procesorů u daného výrobce jasně vede se 78 % za poslední měsíc. Ještě trošku přitom mezi nimi vzrostlo zastoupení modelu Ryzen 5 3600, ze starší generace se nejlépe prodává přímý předchůdce Ryzen 5 2600 a vysoké prodeje si udržuje také Ryzen 7 3700X na rozdíl od modelu Ryzen 7 3800X, o nějž moc zákazníků zájem nemá, neboť jim nestojí za příplatek. 
 
V případě Intelu se situace také moc nezměnila a největší zájem je o Core i7-9700K, Core i5-9600K a pak i Core i9-9900K. Zajímavé je, že o 9900KF tolik lidí nestojí. 
 
Z hlediska tržeb vykazují procesory AMD pro Mindfactory necelý trojnásobek v porovnání s Intelem, což tak znamená, že průměrná cena prodaného CPU od Intelu je vyšší. Ale to je vcelku jasné, když se podíváme na to, jaké procesory AMD se prodávají nejvíce.
 
Celkový pohled je takový, že v případě zájmu o procesory AMD nepůjde pouze o krátkodobý výkyv a do budoucna má právě AMD šanci svou bilanci zvláště u informovaných koncových zákazníků vylepšit. Intel plánuje další 14nm desktopovou generaci, a to Comet Lake-S s maximálně 10jádrovým procesorem, přičemž je jasné, že výkon na takt neporoste a zvyšovat se moc nebude ani onen takt. Ten spíše bude v základu nižší, pokud si mají 10jádrové procesory ještě zachovat rozumnou spotřebu. Turbo se pak má už jen mírně zvýšit na 5,1 GHz, takže žádné překvapení nečekáme. 
 
AMD proti Comet Lake-S v průběhu příštího roku postaví 4. generaci procesorů Ryzen založených na 7nm procesu s EUV litografií. Očekává se přitom především vyšší výkon na takt a alespoň mírné zvýšení samotných taktů, přičemž počet jader může AMD nechat takový, jaký je. Firmě Intel tak reálně hrozí, že příští rok přijde o jednu z posledních výhod, a to jako firma vyrábějící nejrychlejší herní procesor. To ale bude záviset především na tom, kam dokáže AMD posunout IPC, čili výkon na takt a to jednoduše zatím nevíme, takže nyní je to stále ještě jen hypotetická hrozba. 
 
Společnost AMD však nemusí bojovat o přízeň nadšenců či lidí, kteří tvoří zákazníky firem jako Mindfactory. Musí oslovit především ty, pro něž je Intel dosud synonymum pro platformu PC. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře