www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo
, , aktualita
V dnešní aktualitě o nových Apple Mac Pro jsme se dotkli i karet Radeon Pro Vega II Duo přicházejících se dvěma GPU, vedle nichž si AMD přichystalo Radeon Pro Vega II s jedním. O co se vůbec jedná? 
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně o 7nm GPU Vega, ovšem v jaké podobě a kam budeme moci nové karty zařadit vedle Radeonu VII a moderních model Instinct? Nové Mac Pro dokáží nabídnout i dvě karty AMD Radeon Pro Vega II Duo, čili celkem 4 GPU se 128 GB paměti HBM2 a výkonem 56 TFLOPS v FP32. AMD také už pro tyto nové karty zřídilo sekci na svých stránkách, kde se dozvíme podrobnosti. 
 
 
Je jasné, že nejde o GPU akcelerátory, ale o grafické karty, a to pro profesionální využití. Sedí tak právě mezi modely Instinct a Radeonem VII a dle AMD nabídnou svůj výkon pro výpočetně náročné úlohy, rendering, 8K video či obecně tvorbu obsahu. Hry jistě zvládnou také, ale primárně k tomu samozřejmě nejsou určeny. 
 
Jedno GPU na kartě Radeon Pro Vega II slibuje výkon až 14 TFLOPS v FP32 nebo dvojnásobek v FP16. Zda je tu hardware také pro FP64, čili double precision, to se nedozvíme, ale pokud je, měl by poskytnout kolem 7 TFLOPS. Radeon Pro Vega II je tak zdvojený Radeon Pro Vega a obě karty jsou vybaveny čipy s plným počtem 4096 Stream procesorů a 32 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s. K tomu ale bude zvlášť dvoučipová verze také potřebovat slušné napájení a chlazení. 
 
 
Právě pro napájení je tu vedle standardního PCIe x16 se 75 W ještě další podobný konektor, který dokáže dodat dalších až 475 W energie. Vedle toho se dočteme o rozhraní Infinity Fabric s propustností až 84 GB/s. Oproti propustnosti PCIe 3.0 x16 je to tak zhruba pětinásobek.  
 
 
Nové karty jsou tak nabízeny jako pracovní nástroje a ve výše uvedené podobě bychom je těžko mohli zapojit do běžného PC, respektive do základní desky klasického formátu. Uvidíme tak, zda se s nimi setkáme i někde jinde než v nových Apple Mac Pro. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka100 komentářů