www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo
, , aktualita
V dnešní aktualitě o nových Apple Mac Pro jsme se dotkli i karet Radeon Pro Vega II Duo přicházejících se dvěma GPU, vedle nichž si AMD přichystalo Radeon Pro Vega II s jedním. O co se vůbec jedná? 
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně o 7nm GPU Vega, ovšem v jaké podobě a kam budeme moci nové karty zařadit vedle Radeonu VII a moderních model Instinct? Nové Mac Pro dokáží nabídnout i dvě karty AMD Radeon Pro Vega II Duo, čili celkem 4 GPU se 128 GB paměti HBM2 a výkonem 56 TFLOPS v FP32. AMD také už pro tyto nové karty zřídilo sekci na svých stránkách, kde se dozvíme podrobnosti. 
 
 
Je jasné, že nejde o GPU akcelerátory, ale o grafické karty, a to pro profesionální využití. Sedí tak právě mezi modely Instinct a Radeonem VII a dle AMD nabídnou svůj výkon pro výpočetně náročné úlohy, rendering, 8K video či obecně tvorbu obsahu. Hry jistě zvládnou také, ale primárně k tomu samozřejmě nejsou určeny. 
 
Jedno GPU na kartě Radeon Pro Vega II slibuje výkon až 14 TFLOPS v FP32 nebo dvojnásobek v FP16. Zda je tu hardware také pro FP64, čili double precision, to se nedozvíme, ale pokud je, měl by poskytnout kolem 7 TFLOPS. Radeon Pro Vega II je tak zdvojený Radeon Pro Vega a obě karty jsou vybaveny čipy s plným počtem 4096 Stream procesorů a 32 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s. K tomu ale bude zvlášť dvoučipová verze také potřebovat slušné napájení a chlazení. 
 
 
Právě pro napájení je tu vedle standardního PCIe x16 se 75 W ještě další podobný konektor, který dokáže dodat dalších až 475 W energie. Vedle toho se dočteme o rozhraní Infinity Fabric s propustností až 84 GB/s. Oproti propustnosti PCIe 3.0 x16 je to tak zhruba pětinásobek.  
 
 
Nové karty jsou tak nabízeny jako pracovní nástroje a ve výše uvedené podobě bychom je těžko mohli zapojit do běžného PC, respektive do základní desky klasického formátu. Uvidíme tak, zda se s nimi setkáme i někde jinde než v nových Apple Mac Pro. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře