www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo
, , aktualita
V dnešní aktualitě o nových Apple Mac Pro jsme se dotkli i karet Radeon Pro Vega II Duo přicházejících se dvěma GPU, vedle nichž si AMD přichystalo Radeon Pro Vega II s jedním. O co se vůbec jedná? 
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně o 7nm GPU Vega, ovšem v jaké podobě a kam budeme moci nové karty zařadit vedle Radeonu VII a moderních model Instinct? Nové Mac Pro dokáží nabídnout i dvě karty AMD Radeon Pro Vega II Duo, čili celkem 4 GPU se 128 GB paměti HBM2 a výkonem 56 TFLOPS v FP32. AMD také už pro tyto nové karty zřídilo sekci na svých stránkách, kde se dozvíme podrobnosti. 
 
 
Je jasné, že nejde o GPU akcelerátory, ale o grafické karty, a to pro profesionální využití. Sedí tak právě mezi modely Instinct a Radeonem VII a dle AMD nabídnou svůj výkon pro výpočetně náročné úlohy, rendering, 8K video či obecně tvorbu obsahu. Hry jistě zvládnou také, ale primárně k tomu samozřejmě nejsou určeny. 
 
Jedno GPU na kartě Radeon Pro Vega II slibuje výkon až 14 TFLOPS v FP32 nebo dvojnásobek v FP16. Zda je tu hardware také pro FP64, čili double precision, to se nedozvíme, ale pokud je, měl by poskytnout kolem 7 TFLOPS. Radeon Pro Vega II je tak zdvojený Radeon Pro Vega a obě karty jsou vybaveny čipy s plným počtem 4096 Stream procesorů a 32 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s. K tomu ale bude zvlášť dvoučipová verze také potřebovat slušné napájení a chlazení. 
 
 
Právě pro napájení je tu vedle standardního PCIe x16 se 75 W ještě další podobný konektor, který dokáže dodat dalších až 475 W energie. Vedle toho se dočteme o rozhraní Infinity Fabric s propustností až 84 GB/s. Oproti propustnosti PCIe 3.0 x16 je to tak zhruba pětinásobek.  
 
 
Nové karty jsou tak nabízeny jako pracovní nástroje a ve výše uvedené podobě bychom je těžko mohli zapojit do běžného PC, respektive do základní desky klasického formátu. Uvidíme tak, zda se s nimi setkáme i někde jinde než v nových Apple Mac Pro. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů