www.svethardware.cz
>
>
>

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo

AMD ohlašuje karty Radeon Pro Vega II a Pro Vega II Duo
, , aktualita
V dnešní aktualitě o nových Apple Mac Pro jsme se dotkli i karet Radeon Pro Vega II Duo přicházejících se dvěma GPU, vedle nichž si AMD přichystalo Radeon Pro Vega II s jedním. O co se vůbec jedná? 
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně o 7nm GPU Vega, ovšem v jaké podobě a kam budeme moci nové karty zařadit vedle Radeonu VII a moderních model Instinct? Nové Mac Pro dokáží nabídnout i dvě karty AMD Radeon Pro Vega II Duo, čili celkem 4 GPU se 128 GB paměti HBM2 a výkonem 56 TFLOPS v FP32. AMD také už pro tyto nové karty zřídilo sekci na svých stránkách, kde se dozvíme podrobnosti. 
 
 
Je jasné, že nejde o GPU akcelerátory, ale o grafické karty, a to pro profesionální využití. Sedí tak právě mezi modely Instinct a Radeonem VII a dle AMD nabídnou svůj výkon pro výpočetně náročné úlohy, rendering, 8K video či obecně tvorbu obsahu. Hry jistě zvládnou také, ale primárně k tomu samozřejmě nejsou určeny. 
 
Jedno GPU na kartě Radeon Pro Vega II slibuje výkon až 14 TFLOPS v FP32 nebo dvojnásobek v FP16. Zda je tu hardware také pro FP64, čili double precision, to se nedozvíme, ale pokud je, měl by poskytnout kolem 7 TFLOPS. Radeon Pro Vega II je tak zdvojený Radeon Pro Vega a obě karty jsou vybaveny čipy s plným počtem 4096 Stream procesorů a 32 GB paměti HBM2 s propustností 1 TB/s. K tomu ale bude zvlášť dvoučipová verze také potřebovat slušné napájení a chlazení. 
 
 
Právě pro napájení je tu vedle standardního PCIe x16 se 75 W ještě další podobný konektor, který dokáže dodat dalších až 475 W energie. Vedle toho se dočteme o rozhraní Infinity Fabric s propustností až 84 GB/s. Oproti propustnosti PCIe 3.0 x16 je to tak zhruba pětinásobek.  
 
 
Nové karty jsou tak nabízeny jako pracovní nástroje a ve výše uvedené podobě bychom je těžko mohli zapojit do běžného PC, respektive do základní desky klasického formátu. Uvidíme tak, zda se s nimi setkáme i někde jinde než v nových Apple Mac Pro. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek