www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD opravilo problém s Destiny 2 na Ryzen 3000, na cestě jsou nové BIOSy

AMD opravilo problém s Destiny 2 na Ryzen 3000, na cestě jsou nové BIOSy
, , aktualita
Pokud si někdo pořídil procesor Ryzen 3000 a má v oblibě hru Destiny 2 od Bungie, asi není se svou koupí zatím spokojen, protože tato kombinace se nesnese. Destiny 2 na nových Ryzenech prostě nerozběhneme, ovšem na cestě už mají být opravné BIOSy.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD dle Bungie na konci minulého týdne identifikovala onen problém, který způsobuje, že spustitelný soubor hry se sice objeví v seznamu aktivních procesů a mírně vytíží procesor, ovšem hra samotná se nikdy nespustí. Neexistuje pro to žádné řešení a problém se má týkat samotných procesorů Ryzen 3000, takže bez ohledu na typ základní desky. Nepomáhá ani reinstalace celého systému a hry, takže jediné, co mohou lidé dělat, je trpělivě čekat na opravu. 
 
 
AMD už sdělilo, že problém byl na jeho straně vyřešen, jenomže jde o opravdu mikrokódu procesorů, která tak vyžaduje, aby na jejím základě výrobci desek připravili nové verze BIOSů. Míč je nyní na jejich straně, a tak je třeba trpělivě čekat na to, až se dané verze objeví na jejich stránkách. Není přitom vůbec běžné, aby byla nutnost instalace nového BIOSu spojena s korektním během nějaké konkrétní hry.
 
Lze předpokládat, že jako obvykle v tomto dostanou přednost nejnovější produkty, čili desky s čipsetem X570. Můžeme se tak podívat na to, jak jsou na tom hlavní výrobci desek. Například Asus pro svou ROG Strix X570-F Gaming připravil zatím jednu verzi z 5. července, která tak opravu nenese a nést nemůže. 
 
Nejlepší model od MSI, deska MEG X570 GODLIKE, má už k dispozici druhou verzi BIOSu, ale teprve z 2. července, takže zde také nepochodíme. Podobně je pak na tom Gigabyte se svou X570 AORUS XTREME. Je tu již třetí verze, ale opět z 5. července. ASRock se sice jako obvykle snaží aktualizovat často, ale i jeho X570 Taichi má nejnovější BIOS z 11. července. 
 
Nové verze by ale snad měly být k dispozici od tohoto týdne a my uvidíme, zda AMD už konečně využije verzi AGESA, kterou prohlásí za dokončenou, respektive první opravdu ostrou. Firma totiž dříve také prohlásila, že finální verze AGESA už znemožní využití PCIe 4.0 na starších deskách a my uvidíme, zda to už bude opravdu znamenat, že tuto sběrnici na nich opravdu nerozběhneme, nebo zda snad výrobci desek i tak zákaz AMD nějak obejdou. 
 
Zdroj: Bungie @ Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek