www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD opravilo problém s Destiny 2 na Ryzen 3000, na cestě jsou nové BIOSy

AMD opravilo problém s Destiny 2 na Ryzen 3000, na cestě jsou nové BIOSy
, , aktualita
Pokud si někdo pořídil procesor Ryzen 3000 a má v oblibě hru Destiny 2 od Bungie, asi není se svou koupí zatím spokojen, protože tato kombinace se nesnese. Destiny 2 na nových Ryzenech prostě nerozběhneme, ovšem na cestě už mají být opravné BIOSy.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD dle Bungie na konci minulého týdne identifikovala onen problém, který způsobuje, že spustitelný soubor hry se sice objeví v seznamu aktivních procesů a mírně vytíží procesor, ovšem hra samotná se nikdy nespustí. Neexistuje pro to žádné řešení a problém se má týkat samotných procesorů Ryzen 3000, takže bez ohledu na typ základní desky. Nepomáhá ani reinstalace celého systému a hry, takže jediné, co mohou lidé dělat, je trpělivě čekat na opravu. 
 
 
AMD už sdělilo, že problém byl na jeho straně vyřešen, jenomže jde o opravdu mikrokódu procesorů, která tak vyžaduje, aby na jejím základě výrobci desek připravili nové verze BIOSů. Míč je nyní na jejich straně, a tak je třeba trpělivě čekat na to, až se dané verze objeví na jejich stránkách. Není přitom vůbec běžné, aby byla nutnost instalace nového BIOSu spojena s korektním během nějaké konkrétní hry.
 
Lze předpokládat, že jako obvykle v tomto dostanou přednost nejnovější produkty, čili desky s čipsetem X570. Můžeme se tak podívat na to, jak jsou na tom hlavní výrobci desek. Například Asus pro svou ROG Strix X570-F Gaming připravil zatím jednu verzi z 5. července, která tak opravu nenese a nést nemůže. 
 
Nejlepší model od MSI, deska MEG X570 GODLIKE, má už k dispozici druhou verzi BIOSu, ale teprve z 2. července, takže zde také nepochodíme. Podobně je pak na tom Gigabyte se svou X570 AORUS XTREME. Je tu již třetí verze, ale opět z 5. července. ASRock se sice jako obvykle snaží aktualizovat často, ale i jeho X570 Taichi má nejnovější BIOS z 11. července. 
 
Nové verze by ale snad měly být k dispozici od tohoto týdne a my uvidíme, zda AMD už konečně využije verzi AGESA, kterou prohlásí za dokončenou, respektive první opravdu ostrou. Firma totiž dříve také prohlásila, že finální verze AGESA už znemožní využití PCIe 4.0 na starších deskách a my uvidíme, zda to už bude opravdu znamenat, že tuto sběrnici na nich opravdu nerozběhneme, nebo zda snad výrobci desek i tak zákaz AMD nějak obejdou. 
 
Zdroj: Bungie @ Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář