www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrdilo specifikace Radeonů RX 400

AMD potvrdilo specifikace Radeonů RX 400
, , aktualita
Před pár dny jsme se dozvěděli, že AMD chystá vedle Radeonu RX 480 také slabší modely RX 470 a RX 460, jež se mají dostat na trh také koncem tohoto měsíce. Salámová taktika firmy pokračuje, a tak se nyní můžme podívat na specifikace.
K oblíbeným
reklama
Pro nás je hlavní zprávou to, že byl potvrzen počet CU (Compute Unit) čipů Polaris 10 a Polaris 11. Bude jich 36 a 16, což znamená, že Polaris 10 a Polaris 11 nabídne maximálně 2304 a 1024 Stream procesorů. V obou případech přitom AMD slibuje, že účinnost bude oproti předchozí 28nm generaci 2,8násobná, takže jde o 2,8násobný výkon na watt. Konkrétně AMD srovnává s kartou Radeon R9 270X.

Pak se opět dozvíme o výkonu přes 5 TFLOPS v případě Polaris 10, 256bitové sběrnici pro GDDR5 a podpoře rozhraní DisplayPort 1.3 či 1.4 a HDR. Polaris 11 si vystačí se 128bitovou sběrnicí a nabídne výkon přes 2 TFLOPS. To by mělo výsledný Radeon RX 460 zařadit někam pod Radeon R9 370X, který nabízí 2,560 TFLOPS.

Společnost AMD se také krátce zmínila o mobilních sériích RX, které budou označovány jinak než dříve (Rx M4xx). Potvrzeno bylo, že mobilní karta založená na Polaris 11 bude mít označení Radeon RX 480M a přijde se spotřebou 35 W. Nebude se tak v žádném případě jednat o mobilní hi-end, ačkoliv zvolené označení by napovídalo, že nepůjde o slabý Polaris 11 s tak nízkou spotřebou.

Vedle toho bylo uvedeno, že RX 470 bude mít TDP 110 W, takže pokud má mít tato karta 2,8násobnou účinnost než Radeon R9 270X, vychází to na cca 4,9 TFLOPS oproti 2,7 TFLOPS. Tomu by ostatně víceméně odpovídaly i výsledky následujících testů:

AMD také zveřejnilo výsledky známého benchmarku Steam VR, kde Radeon RX 480 s 8 GB paměti dosáhl skóre 6,3 bodů. AMD jej srovnává s R9 380, a to nejspíše proto, že R9 390 má velice podobné skóre.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek