www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrzuje, Zen 3 a RDNA2 dorazí koncem roku

AMD potvrzuje, Zen 3 a RDNA2 dorazí koncem roku
, , aktualita
Nyní už opravdu mohou utichnout debaty o tom, zda AMD náhodou nedokáže vyslat na trh nové procesory a grafiky dříve, než se dalo očekávat. Přímo od této firmy se totiž dozvídáme, jak to bude. 
K oblíbeným
reklama
Na jednu stranu se objevovaly zprávy, že CPU Ryzen 4000 a Navi 2X přijdou už možná během října a na straně druhé tu byla otázka, jak pandemie ovlivní zbylý vývoj těchto produktů a zda se naopak nedočkáme odsunutí jejich příchodu na trh do příštího roku. Nyní to vypadá, že AMD stále drží svou linii a nové procesory založené na Zen 3 a grafiky s RDNA 2 představí opravdu koncem roku. 
 
 
Uvažovat tak můžeme o listopadu až prosinci, kdy přijde také čas na nové konzole od Sony a Microsoftu, které budou založeny na velice podobném hardwaru.
 
AMD přitom zatím nezveřejnilo nic bližšího o tom, jaký konkrétní hardware můžeme letos očekávat, ale měly by to být jednak desktopové procesory se Zen 3 a pak výkonné grafiky s vylepšenou architekturou RDNA. HEDT Zen 3 lze očekávat někdy později, stejně jako mobilní verze a tweet od AMD jednoznačně mluví o "RDNA 2 GPUs", aby snad někdo nemohl říci, že pod to se mohou schovat i SoC v nových konzolích a nemůže jít ani o grafické akcelerátory, které už získaly vlastní architekturu CDNA. 
 
Uvidíme, zda nám AMD na začátku června, kdy se měl odehrát Computex 2020, nepřipraví nějakou prezentaci, v níž by chystané produkty předběžně představilo. Tu jsme očekávali právě v rámci keynote na Computexu, který byl ale přesunut, takže je otázka, zda se AMD nerozhodne zatím ještě mlčet, jako to udělala i NVIDIA v případě své akce GTC 2020. Jensen Huang ale nakonec promluví, a to 14. května.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář