reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD před nástupem nové generace opět zlevňuje Ryzen i Threadripper

20.3.2018, Jan Vítek, aktualita
AMD před nástupem nové generace opět zlevňuje Ryzen i Threadripper
Společnost AMD se dosud snaží Intelu konkurovat i cenou, ovšem stále má evidentně prostor na to, aby ji snižovala. Po zlevnění procesorů Ryzen i Ryzen Threadripper z letošního ledna je připravena ceny opět upravit. 
Nástup procesorů Ryzen 2000 očekáváme na 19. dubna a někdy kolem tohoto termínu by měly dorazit i nové základní desky s čipovými sadami X470 a B450. Je tak čas na to, aby byly stanoveny nové ceny starých procesorů Ryzen 1000, jež budou reflektovat jejich výkon a možnosti ve světle nové platformy. 
 
 
V lednu společnost AMD snižovala ceny procesorů Ryzen i Ryzen Threadripper až o 30 procent, ale ne všech. Nejvýkonnějších Threadripperů se to netýkalo, ovšem nyní si můžeme spravit chuť, protože model 1950X zlevňuje z 999 na 869 USD a 1920X ze 799 na 669 USD. To je celkem slušný tlak na Intel, jehož 16jádrový Core i9-7960X je stále prodáván za téměř dvojnásobek, a sice 1699 USD, přičemž dvojnásobný výkon v porovnání s Threadripperem 1950X rozhodně nemá. 
 
Threadripper 1900X byl zlevněn už v lednu a nyní se už dalšího poklesu ceny nedočkal a co se týče řadových desktopových Ryzenů, pak většina z nich byla opět zlevněna, ale už pochopitelně ne o tolik. Jde o částky do 20 dolarů, jež ale v součtu s lednovými úpravy cen dělají velice slušný rozdíl oproti původním částkám. 
 
Ryzen 7 1800X je tak k dispozici za 329 USD oproti původním 499 USD, Ryzen 1600X za 198 USD oproti 249 USD a podobné je to i s ostatními modely. AMD se tak dobře připravilo na vypuštění nové generace Pinnacle Ridge, která se zatím dostaví v podobě čtyř modelů, o jejichž cenách jsme se dozvěděli už dříve. 
 
 
Ryzen 7 2700X má být výrazně výkonnější než 1800X, takže rozhodně dává smysl, aby mezi nimi byl více než 20dolarový odstup, zvláště když k novému modelu získáme v balení i slušně výkonný chladič Wraith Prism. Co se týče Threadripperů, ty zatím zlevňují spíše kvůli tomu, aby AMD vyvinulo ještě větší tlak na Intel, neboť další generaci těchto procesorů očekáváme spíše až v druhé polovině tohoto roku, alespoň tam ji řadí nové roadmapy. 
 


reklama
reklama