www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi

AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi
, , článek
Dnes po šesté hodině večerní nastane čas pro Lisu Su a společnost AMD, která nám představí své 7nm novinky pro tento rok. Očekáváme představení prvních 7nm procesorů pro běžná PC i nových 7nm GPU. Jaká to budou, co nabídnou a kdy přijdou na trh?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi
 2. eSports, herní streaming, HPC a nové Ryzen
reklama
 • 18:57 Prezentace pokračuje tématem eSports a partnerstvím s týmem Fnatic. Přichází Sam Mathews, spoluzakladatel Fnatic. Sam mluví o tom, jak celý jeho tým hraje na hardwaru firmy AMD, pochopitelně, a jak dobře si vede. Ale aspoň si mohu vedle toho všeho poplácávání po ramenou i trošku oddychnout. Za odměnu dostal tým Fnatic slib upgradu na nové Radeony VII. 
 
 • 19:03 Radeon VII přijde na trh 7. února za 699 USD s hrami Devil May Cry 5, The Divison 2 a Resident Evil 2. AMD tak skutečně dokázalo nabídnout 7nm Vegu se čtyřmi HBM2 za ještě přijatelnou cenu.
 • 19:04 AMD ohlašuje partnerství s Googlem ohledně cloudu a streamování her - Google Project Stream slibující 1080p při 60 FPS. Využijí se cloudová virtualizovaná GPU založená na fyzických kartách Radeon Pro. "Radeony jsou zkrátka všude"
 
 • 19:08 Nastupuje téma HPC - High Performance Computing - týkající se procesorů EPYC, které si získávají stále větší oblibu důležitých firem. Následuje video z prostředí výzkumu na Oregon State University. 
 
 • 19:12 Lisa prohlašuje 7nm EPYC světově nejlepšími serverovými procesory, jaké kdy svět viděl. Nabídnou dvojnásobný výkon na patici a čtyřnásobný FP výkon v porovnání s předchozí generací. Ale to už jsou staré zprávy. Lisa ukáže demo porovnávající dva 28jádrové Xeon 8180 a jeden 64jádrový 7nm EPYC. Nové EPYC začnou proudit na trh v polovině tohoto roku
 
 • 19:16 A je to tu, máme tu téma nových procesorů Ryzen 3. generace. Zatím půjde o preview toho, co nové Ryzeny dokáží a jde opět o hru poháněnou ranou verzí nového Ryzenu a Radeonem VII. Na brzké uvedení na trh to tak rozhodně nevypadá. Dočkáme se alespoň nějakých podrobností? 
 • 19:18 8C/16T Ryzen nové generace se ukáže proti 8jádrovému Intelu 9900K v Cinebench R15 - 2057 bodů v prospěch Ryzenu proti 2040 bodům procesoru Intel. 
Ryzen 3000
 • 19:21 Máme potvrzeno, že nové Ryzeny budou vícečipové. Menší čip je 7nm chiplet s procesorovými jádry a větší je I/O čip. Chiplet bude mít 8 fyzických jader, ale vypadá to, že vedle něj je i místo pro další, co říkáte? Ryzen 3000 přijdou na trh v polovině tohoto roku
 • 19:23 Vypadá to, že prezentace je u konce a Lisa Su nakonec jen okrajově zmínila architekturu Navi a ujistila nás, že AMD bude dále posouvat hranice počítačové techniky a slíbila úžasný rok 2019. Nebyla to zrovna prezentace o konkrétních produktech, tedy až na Radeon VII, ale to je pochopitelné, když nové Ryzeny přijdou až za půl roku. A také mám osobně ten pocit, že AMD o nich v tomto případě i mlží a Lise Su musí být jasné, že umístění čipů na ukázaném procesoru vyvolá bouři spekulací. Dle mého názoru se chystají na trh i Ryzeny se dvěma 7nm chiplety, a tedy i 16 jádry, protože jaký jiný důvod by mělo mít takové rozmístění čipů?


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala