www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi

AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi
, , článek
Dnes po šesté hodině večerní nastane čas pro Lisu Su a společnost AMD, která nám představí své 7nm novinky pro tento rok. Očekáváme představení prvních 7nm procesorů pro běžná PC i nových 7nm GPU. Jaká to budou, co nabídnou a kdy přijdou na trh?
Kapitoly článku:
 1. AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi
 2. eSports, herní streaming, HPC a nové Ryzen
reklama
 • 18:57 Prezentace pokračuje tématem eSports a partnerstvím s týmem Fnatic. Přichází Sam Mathews, spoluzakladatel Fnatic. Sam mluví o tom, jak celý jeho tým hraje na hardwaru firmy AMD, pochopitelně, a jak dobře si vede. Ale aspoň si mohu vedle toho všeho poplácávání po ramenou i trošku oddychnout. Za odměnu dostal tým Fnatic slib upgradu na nové Radeony VII. 
 
 • 19:03 Radeon VII přijde na trh 7. února za 699 USD s hrami Devil May Cry 5, The Divison 2 a Resident Evil 2. AMD tak skutečně dokázalo nabídnout 7nm Vegu se čtyřmi HBM2 za ještě přijatelnou cenu.
 • 19:04 AMD ohlašuje partnerství s Googlem ohledně cloudu a streamování her - Google Project Stream slibující 1080p při 60 FPS. Využijí se cloudová virtualizovaná GPU založená na fyzických kartách Radeon Pro. "Radeony jsou zkrátka všude"
 
 • 19:08 Nastupuje téma HPC - High Performance Computing - týkající se procesorů EPYC, které si získávají stále větší oblibu důležitých firem. Následuje video z prostředí výzkumu na Oregon State University. 
 
 • 19:12 Lisa prohlašuje 7nm EPYC světově nejlepšími serverovými procesory, jaké kdy svět viděl. Nabídnou dvojnásobný výkon na patici a čtyřnásobný FP výkon v porovnání s předchozí generací. Ale to už jsou staré zprávy. Lisa ukáže demo porovnávající dva 28jádrové Xeon 8180 a jeden 64jádrový 7nm EPYC. Nové EPYC začnou proudit na trh v polovině tohoto roku
 
 • 19:16 A je to tu, máme tu téma nových procesorů Ryzen 3. generace. Zatím půjde o preview toho, co nové Ryzeny dokáží a jde opět o hru poháněnou ranou verzí nového Ryzenu a Radeonem VII. Na brzké uvedení na trh to tak rozhodně nevypadá. Dočkáme se alespoň nějakých podrobností? 
 • 19:18 8C/16T Ryzen nové generace se ukáže proti 8jádrovému Intelu 9900K v Cinebench R15 - 2057 bodů v prospěch Ryzenu proti 2040 bodům procesoru Intel. 
Ryzen 3000
 • 19:21 Máme potvrzeno, že nové Ryzeny budou vícečipové. Menší čip je 7nm chiplet s procesorovými jádry a větší je I/O čip. Chiplet bude mít 8 fyzických jader, ale vypadá to, že vedle něj je i místo pro další, co říkáte? Ryzen 3000 přijdou na trh v polovině tohoto roku
 • 19:23 Vypadá to, že prezentace je u konce a Lisa Su nakonec jen okrajově zmínila architekturu Navi a ujistila nás, že AMD bude dále posouvat hranice počítačové techniky a slíbila úžasný rok 2019. Nebyla to zrovna prezentace o konkrétních produktech, tedy až na Radeon VII, ale to je pochopitelné, když nové Ryzeny přijdou až za půl roku. A také mám osobně ten pocit, že AMD o nich v tomto případě i mlží a Lise Su musí být jasné, že umístění čipů na ukázaném procesoru vyvolá bouři spekulací. Dle mého názoru se chystají na trh i Ryzeny se dvěma 7nm chiplety, a tedy i 16 jádry, protože jaký jiný důvod by mělo mít takové rozmístění čipů?


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek