www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi

AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi
, , článek
Dnes po šesté hodině večerní nastane čas pro Lisu Su a společnost AMD, která nám představí své 7nm novinky pro tento rok. Očekáváme představení prvních 7nm procesorů pro běžná PC i nových 7nm GPU. Jaká to budou, co nabídnou a kdy přijdou na trh?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. AMD představuje 7nm novinky, sledujte s námi
 2. eSports, herní streaming, HPC a nové Ryzen
reklama
 • 18:57 Prezentace pokračuje tématem eSports a partnerstvím s týmem Fnatic. Přichází Sam Mathews, spoluzakladatel Fnatic. Sam mluví o tom, jak celý jeho tým hraje na hardwaru firmy AMD, pochopitelně, a jak dobře si vede. Ale aspoň si mohu vedle toho všeho poplácávání po ramenou i trošku oddychnout. Za odměnu dostal tým Fnatic slib upgradu na nové Radeony VII. 
 
 • 19:03 Radeon VII přijde na trh 7. února za 699 USD s hrami Devil May Cry 5, The Divison 2 a Resident Evil 2. AMD tak skutečně dokázalo nabídnout 7nm Vegu se čtyřmi HBM2 za ještě přijatelnou cenu.
 • 19:04 AMD ohlašuje partnerství s Googlem ohledně cloudu a streamování her - Google Project Stream slibující 1080p při 60 FPS. Využijí se cloudová virtualizovaná GPU založená na fyzických kartách Radeon Pro. "Radeony jsou zkrátka všude"
 
 • 19:08 Nastupuje téma HPC - High Performance Computing - týkající se procesorů EPYC, které si získávají stále větší oblibu důležitých firem. Následuje video z prostředí výzkumu na Oregon State University. 
 
 • 19:12 Lisa prohlašuje 7nm EPYC světově nejlepšími serverovými procesory, jaké kdy svět viděl. Nabídnou dvojnásobný výkon na patici a čtyřnásobný FP výkon v porovnání s předchozí generací. Ale to už jsou staré zprávy. Lisa ukáže demo porovnávající dva 28jádrové Xeon 8180 a jeden 64jádrový 7nm EPYC. Nové EPYC začnou proudit na trh v polovině tohoto roku
 
 • 19:16 A je to tu, máme tu téma nových procesorů Ryzen 3. generace. Zatím půjde o preview toho, co nové Ryzeny dokáží a jde opět o hru poháněnou ranou verzí nového Ryzenu a Radeonem VII. Na brzké uvedení na trh to tak rozhodně nevypadá. Dočkáme se alespoň nějakých podrobností? 
 • 19:18 8C/16T Ryzen nové generace se ukáže proti 8jádrovému Intelu 9900K v Cinebench R15 - 2057 bodů v prospěch Ryzenu proti 2040 bodům procesoru Intel. 
Ryzen 3000
 • 19:21 Máme potvrzeno, že nové Ryzeny budou vícečipové. Menší čip je 7nm chiplet s procesorovými jádry a větší je I/O čip. Chiplet bude mít 8 fyzických jader, ale vypadá to, že vedle něj je i místo pro další, co říkáte? Ryzen 3000 přijdou na trh v polovině tohoto roku
 • 19:23 Vypadá to, že prezentace je u konce a Lisa Su nakonec jen okrajově zmínila architekturu Navi a ujistila nás, že AMD bude dále posouvat hranice počítačové techniky a slíbila úžasný rok 2019. Nebyla to zrovna prezentace o konkrétních produktech, tedy až na Radeon VII, ale to je pochopitelné, když nové Ryzeny přijdou až za půl roku. A také mám osobně ten pocit, že AMD o nich v tomto případě i mlží a Lise Su musí být jasné, že umístění čipů na ukázaném procesoru vyvolá bouři spekulací. Dle mého názoru se chystají na trh i Ryzeny se dvěma 7nm chiplety, a tedy i 16 jádry, protože jaký jiný důvod by mělo mít takové rozmístění čipů?


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů