www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představuje další Ryzeny: čtyřjádra a energeticky efektivní modely

AMD představuje další Ryzeny: čtyřjádra a energeticky efektivní modely
, , aktualita
AMD konečně vypustilo na trh další procesory Ryzen. Patří mezi ně nová čtyřjádra a vedle nich také energeticky efektivní modely, čili procesory se sníženým TDP. S nimi tak už bude druhá generace Ryzenů kompletní. 
K oblíbeným
reklama
O procesorech Ryzen 3 2300X a Ryzen 5 2500X jsme slyšeli už dost, a tak nás nepřekvapí jejich nástup a ani specifikace. V poslední době jsme na ně tedy trošku zapomněli kvůli nástupu nových grafických karet od NVIDIE, ale tady jsou. 
 
 
Ryzen 3 2300X je čistokrevné čtyřjádro bez SMT, v němž je aktiviván pouze jeden CCX (Core CompleX), což znamená, že namísto plných 16 MB L3 cache tu máme 8 MB. Takty procesorových jader se budou pohybovat mezi 3,5 až 4 GHz a TDP bylo stanoveno na 65 W. 
 
Ryzen 5 2500X je na tom téměř stejně, ovšem tento procesor má aktivované SMT, takže konfiguraci 4C/8T a k tomu o 100 MHz vyšší základní takt. 
 
Dále tu máme zajímavější úsporné procesory Ryzen 5 2600E a Ryzen 7 2700E s TDP 45 W a šesti či osmi jádry a v obou případech s SMT. Zde už máme samozřejmě plných 16 MB L3 cache a dle očekávání bylo nízké TDP vykoupeno především nízkými základními takty. Ovšem 3,1 GHz a 2,8 GHz přesto nevypadá tak špatně a maximum je přitom v obou případech 4 GHz. 
 
O cenách těchto procesorů se zatím nic nedozvíme a otázka je také jejich dostupnost. Nicméně první procesory Ryzen 2000 přišly už před řadou měsíců, takže to asi nebude trvat dlouho. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů