www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD představuje nové levné Ryzen 3 a čipset B550

AMD představuje nové levné Ryzen 3 a čipset B550
, , aktualita
Společnost AMD dnes nečekaně představila dva nové procesory Ryzen generace Zen 2 a k tomu také čipovou sadu B550. O tom všem se v posledních dnech sice mluvilo, ale oficiální odhalení jsme ještě nečekali.
K oblíbeným
reklama
Ostatně nedávno se mluvilo o tom, že desky s čipovou sadou B550 přijdou na trh za necelé dva měsíce, a to 16. června. To přitom AMD potvrzuje, takže tento produkt představuje dnes s velkým předstihem. Nás ale bude zajímat především to, co se dozvíme o tomto čipsetu a samozřejmě budeme zvědaví i na nové Ryzen 3 3100 a Ryzen 3 3300X. 
 
 
AMD slibuje, že jeho partneři si chystají více než 60 různých modelů základních desek s čipsetem B550 a k němu samotnému prozrazuje zatím pouze a jen to, že bude podporovat sběrnici PCIe 4.0, což se očekávalo. Nic jiného se o něm nedozvíme, ovšem ono toho asi krom PCIe 4.0 nebude mnoho zajímavého. 
 
AMD Ryzen 3 3100 a AMD Ryzen 3 3300X jsou tak nové a vůbec první čtyřjádrové desktopové procesory založené na architektuře Zen 2. Není pochyb, že AMD se jejich nástupem snaží podchytit příchod procesorů Comet Lake-S, aby mělo v ruce něco moderního v případě low-endu. 
 

Model

Jádra/vlákna

TDP
(Watty)

Turbo/základní takt

L2+L3 cache

Platforma

Doporučená cena (USD)

Dostupnost

AMD Ryzen 3 3300X

4C/8T

65

4,3/3,8 GHz

18

AM4

120

květen 2020

AMD Ryzen 3 3100

4C/8T

65

3,9/3,6 GHz

18

AM4

99

květen 2020


Tyto procesory se tak liší pouze ve svých taktech, takže Ryzen 3 3300X má výhodu ve 200 až 400 MHz navíc, které ale majitel modelu Ryzen 3 3100 má šanci dohnat pomocí přetaktování. Právě z tohoto procesoru by se tak mohl stát velký hit pro levné počítače, i když tu máme i jinou novinku, a to podstatně levnější Ryzen 3 1200 AF
 
A nyní to nejpříjemnější, a sice cena. Mohli jsme doufat, že AMD se v obou případech vejde do 150 dolarů, ale ve skutečnosti je to mnohem lepší. Své novinky vyšle na trh s doporučenými cenami pro online prodejce ve výši 99 a 120 USD, takže Ryzen 3 3100 by se mohl dostat na cca 2600 Kč a Ryzen 3 3300X pak na cca 3200 Kč. Uvidíme, spíše to bude na začátku více než méně. 
 
Co se týče dostupnosti, AMD sice mluví o bližším termínu ve srovnání s B550, ale kupodivu udává pouze květen a nic přesnějšího. Budeme tak předpokládat, že to znamená konec měsíce. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek