www.svethardware.cz
>
>
>

AMD překonalo finanční výhled na první kvartál, akcie reagují

AMD překonalo finanční výhled na první kvartál, akcie reagují
, , aktualita
Společnosti AMD se podařilo překonat svůj výhled na finanční výsledky za první letošní kvartál a jeho akcie už na to stihly reagovat. Ihned po zveřejnění výsledků jejich hodnota poskočila o 11 procent. 
K oblíbeným
reklama
V předchozích obdobích jsme byli zvyklí spíše na opak. AMD se už vymanilo z nejhorších výsledků, které nepřekračovaly tržby miliardy dolarů za kvartál a začalo růst, ovšem i s přispěním analytiků na to investoři nereagovali kladně. Úspěch firmy AMD byl dle nich svázán s pomíjivou těžbou kryptoměn, což AMD hlasitě odmítalo. Ostatně nyní uvidíme, co na tom bylo pravdy. 
 
 
Jaký byl tedy první letošní kvartál pro společnost AMD? Dá se říci, že skutečně skvělý a jako obvykle se o to zasloužila především spojená divize Computing and Graphics. Sama dokázala utržit 1,12 miliardy dolarů, což by nedávno byl dobrý výsledek i pro samotné AMD. Meziročně tak tato divize vyrostla o 95 % a mezikvartálně o více než 20 %. Není tak divu, že akcie v reakci na to poskočily o 11 %. 
 
 
Celkové tržby firmy dosáhly 1,65 miliardy dolarů (předpoklad byl 1,55 mld.), a to meziroční nárůst o 40 % a především pak rostla hrubá marže ze 32 na 36 %. AMD si tak mohlo dovolit značně navýšit provozní výdaje na necelou půlmiliardu dolarů, což i tak v procentuálním vyjádření znamenalo pokles. Operační zisk se pak z pouhých 11 milionů před rokem zvýšil na 120 milionů a čistý zisk ze ztráty 33 milionů na plusových 81 milionů. To vše dle GAAP. 
 
Lisa Su tyto výsledky označila za výtečný vstup do letošního roku a uvedla, že zájem o produkty AMD pro PC, hry a datová centra se zvyšuje. Firma dokázala na trh dostat první desktopová APU Ryzen, druhou generaci procesorů Ryzen, procesory EPYC Embedded a Ryzen Embedded a také dostala AMD FreeSync na Xbox One S a Xbox One X. 
 
 
Pro tento kvartál AMD očekává tržby 1,72 miliardy plus/minus 50 milionů, takže uvidíme, zda se mu to ve světle snižujícího se zájmu o grafické karty podaří. Do konce roku také Lisa Su chce mít na trhu na 60 modelů PC založených na architektuře Ryzen. Procesory EPYC druhé generace ale dorazí až v příštím roce. 
 
Zdroj: AMDCNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek