www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přichází s velkou aktualizací Radeon Software

AMD přichází s velkou aktualizací Radeon Software
, , aktualita
Společnost AMD udává, že 90 procent uživatelů je dle jejích údajů spokojeno s novým Radeon Software Crimson ReLive Edition a doufá, že toto procento ještě vzroste díky nové verzi, která přináší důležité novinky. 
K oblíbeným
reklama
Radeon Software Crimson ReLive Edition je k dispozici nově ve verzi 17.7.2, která je zaměřena na výkon a virtuální realitu a AMD uvádí, že se více zaměřuje na herní vývojáře i hráče samotné, ale to nám moc neřekne. 
 
 
Co konkrétního nám tak Radeon Software 17.7.2 nabídne? Jednak je to technologie Enhanced Sync, která má zlepšit odezvu her, čili zkrátit celkové čekání na reakci obrazu na vstupní periferie a také je slibována minimalizace trhání obrazu. AMD uvádí, že v Overwatch se zpoždění snížilo o 34 procent a podstatně se snížily nerovnosti v časech, které zabere vypočítání jednotlivých snímků (Frame Time Variance). 
 
Dále se vrací vylepšená funkce Radeon Chill pro regulaci snímkovací frekvence, která pracuje tak, že při pohybu postavy či změnách pohledu poskytuje co nejvyšší výkon, ale pokud se třeba na chvíli vzdálíme a ze vstupních periferií tak nepřichází žádné pokyny k pohybu, snímkovací frekvence může poklesnout, což sníží i nároky na spotřebu. Chill nyní podporuje celkem 40 her, ovšem AMD je přesně nespecifikovalo. Tato funkce ale také pracuje na mobilních GPU, systémech s více GPU v CrossFire a také s Radeon XConnect. 

Radeon WattMan byl vylepšen o nové funkce týkající se napájení a nastavení pamětí, přičemž nyní jde především o snížení spotřeby, takže je tu třeba možnost podtaktovat paměti. Dále tu máme zvýšení výkonu her, a to konkrétně zrychlení jejich odezvy. Ve hře Tom Clancy’s The Division bylo dle AMD dosaženo o téměř třetinu rychlejší odezvy, která se snížila v průměru na 50 ms. 
 
Frame Rate Targeting Control má blízko k funkci Chill, ale jde o něco mnohem jednoduššího, a sice omezení snímkovací frekvence jistou prahovou hodnotou, přes niž karta nejde, a tak může omezovat svou spotřebu. Nyní je tu příslušná podpora DirectX 12 a více GPU. 
 
Co se týče podpory vývojářů, pro ty jsou tu nové nástroje a pluginy, které mají usnadnit designování her, což je Radeon GPU Profiler pro analýzu využití GPU včetně asynchronních shaderů, aby se mohla lépe odhalovat úzká hrdla ve výkonu. Pak tu je i AMD Liquid VR 360 SDK umožňující end-to-end akceleraci přehrávání videa v HEVC 4K-by-4K a také s podporou Immersive Ambisonic Audio. 
 
Nakonec tu máme Radeon Software Vanguard Beta Tester, což je program připravený pro profesionály i amatéry, kteří budou moci vylepšit Radeon Software přímou spoluprací s AMD. 
 
Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala