www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile
, , aktualita
AMD si připravilo nové grafické ovladače Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, které krom jiného připravily jednu podstatnou novinku pro majitele počítačů založených na platformě Ryzen Mobile. 
K oblíbeným
reklama
První notebooky s Ryzen Mobile a grafikou Vega se objevily v říjnu roku 2017 a lidé si tehdy asi nepředstavovali, že od AMD získají tak chabou softwarovou podporu. Mohli si nechat jen zdát o tak častých aktualizacích ovladačů a jejich optimalizaci pro moderní hry. AMD v podstatě nikdy nepřipravilo oficiální ovladače pro mobilní APU generace Raven Ridge, takže jejich majitelé museli spoléhat na aktivitu samotných OEM výrobců. 
 
 
Letos na veletrhu CES ale AMD slíbilo tuto situaci napravit, a tak po více než roce přichází na svět ovladače, jež už podporují nejen desktopová APU Raven Ridge, ale také mobilní verze a v zájmu majitelů notebooků s nimi skutečně je si je nainstalovat. Jde přitom o Radeon Software Adrenalin 2019 Edition verze 19.2.3, jejichž podrobné specifikace a podporovaný hardware je prozrazen zde
 
Dle společnosti AMD se můžeme těšit na cca 10% nárůst výkonu v porovnání s původními ovladači, což se týká her Destiny 2, Shadow of War, Rise of the Tomb Raider, Civilization 6 nebo Witcher 3.  V případě všemožných e-sports titulů máme očekávat dokonce v průměru 17% nárůst. Jde například o tituly jako Counter Strike: Global Offensive, World of Warcraft a Player Unknown's Battlegrounds. A ani není divu, že jde o tak velký nárůst výkonu, když se srovnávají nejnovější ovladače s původními, které jsou staré už téměř rok a půl. Vedle toho máme obecně očekávat také o cca 3 % vyšší výkon specificky v Dirt Rally 2. 
 
AMD slibuje, že nové ovladače řeší také všemožné chyby a vhodné budou pro veškeré notebooky s APU Raven Ridge a samozřejmě také pro veškeré desktopy s těmito čipy, a to včetně všemožného nastavení v rámci Radeon Software, čili Radeon Settings. Lze také očekávat, že AMD už se nehodlá odmlčet na další rok a nyní už bude i pro svá veškerá moderní APU přinášet nové ovladače pravidelně. 
 
Lze uznat, že tyto ovladače přichází opravdu pozdě, ale i tak je to lepší než nic. A jaké výsledky v AAA titulech máme očekávat? Podívejme se do tabulky.  
 

Radeon Software v17.40 Radeon Software Adrenalin 2019 v19.2.3
Destiny 2 24 27
Shadow of War 30 32
Rise of the Tomb Raider 36 37
Civilization 6 37 43
Witcher 3 27 30
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek