www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile
, , aktualita
AMD si připravilo nové grafické ovladače Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, které krom jiného připravily jednu podstatnou novinku pro majitele počítačů založených na platformě Ryzen Mobile. 
K oblíbeným
reklama
První notebooky s Ryzen Mobile a grafikou Vega se objevily v říjnu roku 2017 a lidé si tehdy asi nepředstavovali, že od AMD získají tak chabou softwarovou podporu. Mohli si nechat jen zdát o tak častých aktualizacích ovladačů a jejich optimalizaci pro moderní hry. AMD v podstatě nikdy nepřipravilo oficiální ovladače pro mobilní APU generace Raven Ridge, takže jejich majitelé museli spoléhat na aktivitu samotných OEM výrobců. 
 
 
Letos na veletrhu CES ale AMD slíbilo tuto situaci napravit, a tak po více než roce přichází na svět ovladače, jež už podporují nejen desktopová APU Raven Ridge, ale také mobilní verze a v zájmu majitelů notebooků s nimi skutečně je si je nainstalovat. Jde přitom o Radeon Software Adrenalin 2019 Edition verze 19.2.3, jejichž podrobné specifikace a podporovaný hardware je prozrazen zde
 
Dle společnosti AMD se můžeme těšit na cca 10% nárůst výkonu v porovnání s původními ovladači, což se týká her Destiny 2, Shadow of War, Rise of the Tomb Raider, Civilization 6 nebo Witcher 3.  V případě všemožných e-sports titulů máme očekávat dokonce v průměru 17% nárůst. Jde například o tituly jako Counter Strike: Global Offensive, World of Warcraft a Player Unknown's Battlegrounds. A ani není divu, že jde o tak velký nárůst výkonu, když se srovnávají nejnovější ovladače s původními, které jsou staré už téměř rok a půl. Vedle toho máme obecně očekávat také o cca 3 % vyšší výkon specificky v Dirt Rally 2. 
 
AMD slibuje, že nové ovladače řeší také všemožné chyby a vhodné budou pro veškeré notebooky s APU Raven Ridge a samozřejmě také pro veškeré desktopy s těmito čipy, a to včetně všemožného nastavení v rámci Radeon Software, čili Radeon Settings. Lze také očekávat, že AMD už se nehodlá odmlčet na další rok a nyní už bude i pro svá veškerá moderní APU přinášet nové ovladače pravidelně. 
 
Lze uznat, že tyto ovladače přichází opravdu pozdě, ale i tak je to lepší než nic. A jaké výsledky v AAA titulech máme očekávat? Podívejme se do tabulky.  
 

Radeon Software v17.40 Radeon Software Adrenalin 2019 v19.2.3
Destiny 2 24 27
Shadow of War 30 32
Rise of the Tomb Raider 36 37
Civilization 6 37 43
Witcher 3 27 30
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář