www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile
, , aktualita
AMD si připravilo nové grafické ovladače Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, které krom jiného připravily jednu podstatnou novinku pro majitele počítačů založených na platformě Ryzen Mobile. 
K oblíbeným
reklama
První notebooky s Ryzen Mobile a grafikou Vega se objevily v říjnu roku 2017 a lidé si tehdy asi nepředstavovali, že od AMD získají tak chabou softwarovou podporu. Mohli si nechat jen zdát o tak častých aktualizacích ovladačů a jejich optimalizaci pro moderní hry. AMD v podstatě nikdy nepřipravilo oficiální ovladače pro mobilní APU generace Raven Ridge, takže jejich majitelé museli spoléhat na aktivitu samotných OEM výrobců. 
 
 
Letos na veletrhu CES ale AMD slíbilo tuto situaci napravit, a tak po více než roce přichází na svět ovladače, jež už podporují nejen desktopová APU Raven Ridge, ale také mobilní verze a v zájmu majitelů notebooků s nimi skutečně je si je nainstalovat. Jde přitom o Radeon Software Adrenalin 2019 Edition verze 19.2.3, jejichž podrobné specifikace a podporovaný hardware je prozrazen zde
 
Dle společnosti AMD se můžeme těšit na cca 10% nárůst výkonu v porovnání s původními ovladači, což se týká her Destiny 2, Shadow of War, Rise of the Tomb Raider, Civilization 6 nebo Witcher 3.  V případě všemožných e-sports titulů máme očekávat dokonce v průměru 17% nárůst. Jde například o tituly jako Counter Strike: Global Offensive, World of Warcraft a Player Unknown's Battlegrounds. A ani není divu, že jde o tak velký nárůst výkonu, když se srovnávají nejnovější ovladače s původními, které jsou staré už téměř rok a půl. Vedle toho máme obecně očekávat také o cca 3 % vyšší výkon specificky v Dirt Rally 2. 
 
AMD slibuje, že nové ovladače řeší také všemožné chyby a vhodné budou pro veškeré notebooky s APU Raven Ridge a samozřejmě také pro veškeré desktopy s těmito čipy, a to včetně všemožného nastavení v rámci Radeon Software, čili Radeon Settings. Lze také očekávat, že AMD už se nehodlá odmlčet na další rok a nyní už bude i pro svá veškerá moderní APU přinášet nové ovladače pravidelně. 
 
Lze uznat, že tyto ovladače přichází opravdu pozdě, ale i tak je to lepší než nic. A jaké výsledky v AAA titulech máme očekávat? Podívejme se do tabulky.  
 

Radeon Software v17.40 Radeon Software Adrenalin 2019 v19.2.3
Destiny 2 24 27
Shadow of War 30 32
Rise of the Tomb Raider 36 37
Civilization 6 37 43
Witcher 3 27 30
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Přijdou Ryzen 3000 a Navi  už v červenci, nebo mnohem později? Přijdou Ryzen 3000 a Navi už v červenci, nebo mnohem později?
AMD dříve udávalo, že procesory Ryzen 3000 budou vypuštěny na trh v polovině roku, přičemž nyní se udává třetí kvartál, a my jsme tak uvažovali o jeho začátku. Zveřejněný program pro srpnovou akci HotChips ale vyvolává otázky.
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů