www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile
, , aktualita
AMD si připravilo nové grafické ovladače Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, které krom jiného připravily jednu podstatnou novinku pro majitele počítačů založených na platformě Ryzen Mobile. 
K oblíbeným
reklama
První notebooky s Ryzen Mobile a grafikou Vega se objevily v říjnu roku 2017 a lidé si tehdy asi nepředstavovali, že od AMD získají tak chabou softwarovou podporu. Mohli si nechat jen zdát o tak častých aktualizacích ovladačů a jejich optimalizaci pro moderní hry. AMD v podstatě nikdy nepřipravilo oficiální ovladače pro mobilní APU generace Raven Ridge, takže jejich majitelé museli spoléhat na aktivitu samotných OEM výrobců. 
 
 
Letos na veletrhu CES ale AMD slíbilo tuto situaci napravit, a tak po více než roce přichází na svět ovladače, jež už podporují nejen desktopová APU Raven Ridge, ale také mobilní verze a v zájmu majitelů notebooků s nimi skutečně je si je nainstalovat. Jde přitom o Radeon Software Adrenalin 2019 Edition verze 19.2.3, jejichž podrobné specifikace a podporovaný hardware je prozrazen zde
 
Dle společnosti AMD se můžeme těšit na cca 10% nárůst výkonu v porovnání s původními ovladači, což se týká her Destiny 2, Shadow of War, Rise of the Tomb Raider, Civilization 6 nebo Witcher 3.  V případě všemožných e-sports titulů máme očekávat dokonce v průměru 17% nárůst. Jde například o tituly jako Counter Strike: Global Offensive, World of Warcraft a Player Unknown's Battlegrounds. A ani není divu, že jde o tak velký nárůst výkonu, když se srovnávají nejnovější ovladače s původními, které jsou staré už téměř rok a půl. Vedle toho máme obecně očekávat také o cca 3 % vyšší výkon specificky v Dirt Rally 2. 
 
AMD slibuje, že nové ovladače řeší také všemožné chyby a vhodné budou pro veškeré notebooky s APU Raven Ridge a samozřejmě také pro veškeré desktopy s těmito čipy, a to včetně všemožného nastavení v rámci Radeon Software, čili Radeon Settings. Lze také očekávat, že AMD už se nehodlá odmlčet na další rok a nyní už bude i pro svá veškerá moderní APU přinášet nové ovladače pravidelně. 
 
Lze uznat, že tyto ovladače přichází opravdu pozdě, ale i tak je to lepší než nic. A jaké výsledky v AAA titulech máme očekávat? Podívejme se do tabulky.  
 

Radeon Software v17.40 Radeon Software Adrenalin 2019 v19.2.3
Destiny 2 24 27
Shadow of War 30 32
Rise of the Tomb Raider 36 37
Civilization 6 37 43
Witcher 3 27 30
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů