www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile

AMD přínáší grafické ovladače 19.2.3 s podporou Ryzen Mobile
, , aktualita
AMD si připravilo nové grafické ovladače Radeon Software Adrenalin 2019 Edition, které krom jiného připravily jednu podstatnou novinku pro majitele počítačů založených na platformě Ryzen Mobile. 
K oblíbeným
reklama
První notebooky s Ryzen Mobile a grafikou Vega se objevily v říjnu roku 2017 a lidé si tehdy asi nepředstavovali, že od AMD získají tak chabou softwarovou podporu. Mohli si nechat jen zdát o tak častých aktualizacích ovladačů a jejich optimalizaci pro moderní hry. AMD v podstatě nikdy nepřipravilo oficiální ovladače pro mobilní APU generace Raven Ridge, takže jejich majitelé museli spoléhat na aktivitu samotných OEM výrobců. 
 
 
Letos na veletrhu CES ale AMD slíbilo tuto situaci napravit, a tak po více než roce přichází na svět ovladače, jež už podporují nejen desktopová APU Raven Ridge, ale také mobilní verze a v zájmu majitelů notebooků s nimi skutečně je si je nainstalovat. Jde přitom o Radeon Software Adrenalin 2019 Edition verze 19.2.3, jejichž podrobné specifikace a podporovaný hardware je prozrazen zde
 
Dle společnosti AMD se můžeme těšit na cca 10% nárůst výkonu v porovnání s původními ovladači, což se týká her Destiny 2, Shadow of War, Rise of the Tomb Raider, Civilization 6 nebo Witcher 3.  V případě všemožných e-sports titulů máme očekávat dokonce v průměru 17% nárůst. Jde například o tituly jako Counter Strike: Global Offensive, World of Warcraft a Player Unknown's Battlegrounds. A ani není divu, že jde o tak velký nárůst výkonu, když se srovnávají nejnovější ovladače s původními, které jsou staré už téměř rok a půl. Vedle toho máme obecně očekávat také o cca 3 % vyšší výkon specificky v Dirt Rally 2. 
 
AMD slibuje, že nové ovladače řeší také všemožné chyby a vhodné budou pro veškeré notebooky s APU Raven Ridge a samozřejmě také pro veškeré desktopy s těmito čipy, a to včetně všemožného nastavení v rámci Radeon Software, čili Radeon Settings. Lze také očekávat, že AMD už se nehodlá odmlčet na další rok a nyní už bude i pro svá veškerá moderní APU přinášet nové ovladače pravidelně. 
 
Lze uznat, že tyto ovladače přichází opravdu pozdě, ale i tak je to lepší než nic. A jaké výsledky v AAA titulech máme očekávat? Podívejme se do tabulky.  
 

Radeon Software v17.40 Radeon Software Adrenalin 2019 v19.2.3
Destiny 2 24 27
Shadow of War 30 32
Rise of the Tomb Raider 36 37
Civilization 6 37 43
Witcher 3 27 30
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala