reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu

8.2.2019, Jan Vítek, aktualita
AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu
Server Cowcotland byl včera citován díky svým informacím o počtu kusů Radeonů VII, které se ve Francii dostanou v první vlně na trh. Nyní se věnuje generaci AMD Navi, která by měla nastoupit nejdříve v říjnu. 
Jak dobře víme, Radeony generace Navi už budou představovat celou 7nm generaci, zatímco dnešní Radeon VII je spíše speciál, který vychází přímo z profesionálních karet. AMD připravilo Radeon VII jako překvapení, které jsme až téměř do poslední chvíle nečekali, a to i proto, že dle oficiálních informací nic takového na trh přijít nemělo. 
 
 
AMD se ve svém keynote z CES 2019 věnovalo právě Radeonu VII a pak novým 7nm procesorům architektury Zen 2, přičemž Navi byly zmíněny jen velice okrajově při závěrečných slovech Lisy Su. A vzhledem k tomu, že Lisa slíbila procesory Zen 2 na přelom první a druhé poloviny tohoto roku, tak lze opravdu očekávat, že Navi mohou klidně nastoupit až v říjnu, čili během posledního letošního kvartálu. Ostatně to bude přibližně rok po posledním oživení generace Polaris (Radeon RX 590) a svůj čas na trhu potřebuje dostat také samotný Radeon VII, i když je velká otázka, jak vedle něj cenově a výkonnostně generace Navi zapadne. 
 
Nicméně dle Cowcotland znamená říjnové vypuštění Navi pro AMD zpoždění, a to právě z přelomu první a druhé poloviny roku, díky čemuž se očekávalo, že Navi budou formálně představeny na Computexu.
 
A jaký má být důvod? Ten je mlhavý a má prý co činit s objednávkami 7nm čipů na tento rok. To je trošku podivné, pokud by to snad mělo znamenat, že AMD nemůže získat potřebnou výrobní kapacitu, protože o TSMC se dosud tvrdilo, že jeho 7nm výrobní linky ani nebudou zcela vytíženy. Důvod ale může být i jiný, třeba AMD plánovalo využít už 7nm proces obohacený o EUV, který má být k dispozici od letošního jara a jak dobře víme, EUV je nová technologie, jejíž dětské nemoci dosud nebyly zcela uspokojivě vyřešeny. Kdo ví. 
 
Zdroj: Cowcotland


reklama