www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu
, , aktualita
Server Cowcotland byl včera citován díky svým informacím o počtu kusů Radeonů VII, které se ve Francii dostanou v první vlně na trh. Nyní se věnuje generaci AMD Navi, která by měla nastoupit nejdříve v říjnu. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, Radeony generace Navi už budou představovat celou 7nm generaci, zatímco dnešní Radeon VII je spíše speciál, který vychází přímo z profesionálních karet. AMD připravilo Radeon VII jako překvapení, které jsme až téměř do poslední chvíle nečekali, a to i proto, že dle oficiálních informací nic takového na trh přijít nemělo. 
 
 
AMD se ve svém keynote z CES 2019 věnovalo právě Radeonu VII a pak novým 7nm procesorům architektury Zen 2, přičemž Navi byly zmíněny jen velice okrajově při závěrečných slovech Lisy Su. A vzhledem k tomu, že Lisa slíbila procesory Zen 2 na přelom první a druhé poloviny tohoto roku, tak lze opravdu očekávat, že Navi mohou klidně nastoupit až v říjnu, čili během posledního letošního kvartálu. Ostatně to bude přibližně rok po posledním oživení generace Polaris (Radeon RX 590) a svůj čas na trhu potřebuje dostat také samotný Radeon VII, i když je velká otázka, jak vedle něj cenově a výkonnostně generace Navi zapadne. 
 
Nicméně dle Cowcotland znamená říjnové vypuštění Navi pro AMD zpoždění, a to právě z přelomu první a druhé poloviny roku, díky čemuž se očekávalo, že Navi budou formálně představeny na Computexu.
 
A jaký má být důvod? Ten je mlhavý a má prý co činit s objednávkami 7nm čipů na tento rok. To je trošku podivné, pokud by to snad mělo znamenat, že AMD nemůže získat potřebnou výrobní kapacitu, protože o TSMC se dosud tvrdilo, že jeho 7nm výrobní linky ani nebudou zcela vytíženy. Důvod ale může být i jiný, třeba AMD plánovalo využít už 7nm proces obohacený o EUV, který má být k dispozici od letošního jara a jak dobře víme, EUV je nová technologie, jejíž dětské nemoci dosud nebyly zcela uspokojivě vyřešeny. Kdo ví. 
 
Zdroj: Cowcotland


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek