www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu
, , aktualita
Server Cowcotland byl včera citován díky svým informacím o počtu kusů Radeonů VII, které se ve Francii dostanou v první vlně na trh. Nyní se věnuje generaci AMD Navi, která by měla nastoupit nejdříve v říjnu. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, Radeony generace Navi už budou představovat celou 7nm generaci, zatímco dnešní Radeon VII je spíše speciál, který vychází přímo z profesionálních karet. AMD připravilo Radeon VII jako překvapení, které jsme až téměř do poslední chvíle nečekali, a to i proto, že dle oficiálních informací nic takového na trh přijít nemělo. 
 
 
AMD se ve svém keynote z CES 2019 věnovalo právě Radeonu VII a pak novým 7nm procesorům architektury Zen 2, přičemž Navi byly zmíněny jen velice okrajově při závěrečných slovech Lisy Su. A vzhledem k tomu, že Lisa slíbila procesory Zen 2 na přelom první a druhé poloviny tohoto roku, tak lze opravdu očekávat, že Navi mohou klidně nastoupit až v říjnu, čili během posledního letošního kvartálu. Ostatně to bude přibližně rok po posledním oživení generace Polaris (Radeon RX 590) a svůj čas na trhu potřebuje dostat také samotný Radeon VII, i když je velká otázka, jak vedle něj cenově a výkonnostně generace Navi zapadne. 
 
Nicméně dle Cowcotland znamená říjnové vypuštění Navi pro AMD zpoždění, a to právě z přelomu první a druhé poloviny roku, díky čemuž se očekávalo, že Navi budou formálně představeny na Computexu.
 
A jaký má být důvod? Ten je mlhavý a má prý co činit s objednávkami 7nm čipů na tento rok. To je trošku podivné, pokud by to snad mělo znamenat, že AMD nemůže získat potřebnou výrobní kapacitu, protože o TSMC se dosud tvrdilo, že jeho 7nm výrobní linky ani nebudou zcela vytíženy. Důvod ale může být i jiný, třeba AMD plánovalo využít už 7nm proces obohacený o EUV, který má být k dispozici od letošního jara a jak dobře víme, EUV je nová technologie, jejíž dětské nemoci dosud nebyly zcela uspokojivě vyřešeny. Kdo ví. 
 
Zdroj: Cowcotland


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek