www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu
, , aktualita
Server Cowcotland byl včera citován díky svým informacím o počtu kusů Radeonů VII, které se ve Francii dostanou v první vlně na trh. Nyní se věnuje generaci AMD Navi, která by měla nastoupit nejdříve v říjnu. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, Radeony generace Navi už budou představovat celou 7nm generaci, zatímco dnešní Radeon VII je spíše speciál, který vychází přímo z profesionálních karet. AMD připravilo Radeon VII jako překvapení, které jsme až téměř do poslední chvíle nečekali, a to i proto, že dle oficiálních informací nic takového na trh přijít nemělo. 
 
 
AMD se ve svém keynote z CES 2019 věnovalo právě Radeonu VII a pak novým 7nm procesorům architektury Zen 2, přičemž Navi byly zmíněny jen velice okrajově při závěrečných slovech Lisy Su. A vzhledem k tomu, že Lisa slíbila procesory Zen 2 na přelom první a druhé poloviny tohoto roku, tak lze opravdu očekávat, že Navi mohou klidně nastoupit až v říjnu, čili během posledního letošního kvartálu. Ostatně to bude přibližně rok po posledním oživení generace Polaris (Radeon RX 590) a svůj čas na trhu potřebuje dostat také samotný Radeon VII, i když je velká otázka, jak vedle něj cenově a výkonnostně generace Navi zapadne. 
 
Nicméně dle Cowcotland znamená říjnové vypuštění Navi pro AMD zpoždění, a to právě z přelomu první a druhé poloviny roku, díky čemuž se očekávalo, že Navi budou formálně představeny na Computexu.
 
A jaký má být důvod? Ten je mlhavý a má prý co činit s objednávkami 7nm čipů na tento rok. To je trošku podivné, pokud by to snad mělo znamenat, že AMD nemůže získat potřebnou výrobní kapacitu, protože o TSMC se dosud tvrdilo, že jeho 7nm výrobní linky ani nebudou zcela vytíženy. Důvod ale může být i jiný, třeba AMD plánovalo využít už 7nm proces obohacený o EUV, který má být k dispozici od letošního jara a jak dobře víme, EUV je nová technologie, jejíž dětské nemoci dosud nebyly zcela uspokojivě vyřešeny. Kdo ví. 
 
Zdroj: Cowcotland


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie
Sonda InSight americké NASA pobývá na Marsu už řadu měsíců a už dlouho tak naslouchala jeho interiéru, zda z něj nepřijdou nějaké otřesy. Nyní už můžeme říci, že Mars je nejspíše geologicky aktivní planeta.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou? AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou?
Zrovna včera jsme se podívali na to, jak se v Číně hardwaroví nadšenci už vesele šťourají v APU AMD Ryzen 3 3200G a zkoumají, co má pod pokličkou. Není tak divu, že se můžeme už dozvědět i o jeho specifikacích a opět je tu téma teplovodivé pasty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč? NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář