www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu

AMD Radeon "Navi" prý nejdříve v říjnu
, , aktualita
Server Cowcotland byl včera citován díky svým informacím o počtu kusů Radeonů VII, které se ve Francii dostanou v první vlně na trh. Nyní se věnuje generaci AMD Navi, která by měla nastoupit nejdříve v říjnu. 
reklama
Jak dobře víme, Radeony generace Navi už budou představovat celou 7nm generaci, zatímco dnešní Radeon VII je spíše speciál, který vychází přímo z profesionálních karet. AMD připravilo Radeon VII jako překvapení, které jsme až téměř do poslední chvíle nečekali, a to i proto, že dle oficiálních informací nic takového na trh přijít nemělo. 
 
 
AMD se ve svém keynote z CES 2019 věnovalo právě Radeonu VII a pak novým 7nm procesorům architektury Zen 2, přičemž Navi byly zmíněny jen velice okrajově při závěrečných slovech Lisy Su. A vzhledem k tomu, že Lisa slíbila procesory Zen 2 na přelom první a druhé poloviny tohoto roku, tak lze opravdu očekávat, že Navi mohou klidně nastoupit až v říjnu, čili během posledního letošního kvartálu. Ostatně to bude přibližně rok po posledním oživení generace Polaris (Radeon RX 590) a svůj čas na trhu potřebuje dostat také samotný Radeon VII, i když je velká otázka, jak vedle něj cenově a výkonnostně generace Navi zapadne. 
 
Nicméně dle Cowcotland znamená říjnové vypuštění Navi pro AMD zpoždění, a to právě z přelomu první a druhé poloviny roku, díky čemuž se očekávalo, že Navi budou formálně představeny na Computexu.
 
A jaký má být důvod? Ten je mlhavý a má prý co činit s objednávkami 7nm čipů na tento rok. To je trošku podivné, pokud by to snad mělo znamenat, že AMD nemůže získat potřebnou výrobní kapacitu, protože o TSMC se dosud tvrdilo, že jeho 7nm výrobní linky ani nebudou zcela vytíženy. Důvod ale může být i jiný, třeba AMD plánovalo využít už 7nm proces obohacený o EUV, který má být k dispozici od letošního jara a jak dobře víme, EUV je nová technologie, jejíž dětské nemoci dosud nebyly zcela uspokojivě vyřešeny. Kdo ví. 
 
Zdroj: Cowcotland


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek