www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích

AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
, , aktualita
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
K oblíbeným
reklama
AMD chce ve 3. kvartálu vypustit do světa první grafické karty s čipy Navi a budeme předpokládat, že to budou nejdříve desktopové modely, aby seděly k rovněž desktopovým procesorům Ryzen 3000. Tum Apisak nyní našel známky testů čipů Navi, a to jednak ve výsledcích 3DMarku a pak v Ashes of the Singularity. 
 
 
Navi byly identifikovány dle názvu ovladačů 731F: C1 (verze z 3DMarku) a 7310:00 (verze z AotS) a jak se ukazuje, 3DMark udává takt pamětí 1250 MHz, což je efektivně 5000 MHz v případě GDDR5, ale 10000MHz v případě GDDR5X nebo GDDR6. Na standardním 256bitovém rozhraní by to dělalo propustnost 320 GB/s, čili srovnatelnou s GeForce RTX 2060. 
 
Takt GPU je dle tohoto výpisu jen 1000 MHz, ale ten vůbec nemusel být přesně určen, ostatně pouhý jeden gigahertz by byl velice málo a takto taktované Navi by vůbec nemělo smysl vypouštět na trh. A 3DMark je obecně znám jako benchmark, který zvláště u nového a neznámého hardwaru nedokáže přesně detekovat taktovací frekvence. 
 
Lze tak předpokládat, že ani uvedený takt pamětí a především ani takt GPU neodpovídá tomu, co Navi skutečně předvedou. Z AotS se pak bohužel o konfiguraci karty nedozvíme už vůbec nic. O výkonu v daných testech tak nemá vůbec cenu se rozepisovat, když nevíme, co přesně se testovalo. A i kdybychom věděli, tak je jasné, že nebyly použity finální ovladače. 
 
Díky tomu všemu se ukázala alespoň kapacita paměti, dle níž můžeme očekávat právě 256bitovou sběrnici, jež by se stejnými paměťmi, jaké využívá NVIDIA, nabídla stejnou propustnost jako karty GeForce RTX 2080 a 2070. Uvidíme však, kdy Navi opravdu dorazí na trh a osobně bych se nedivil, kdyby to bylo spíše až ke konci třetího čtvrtletí. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek