www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích

AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
, , aktualita
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
K oblíbeným
reklama
AMD chce ve 3. kvartálu vypustit do světa první grafické karty s čipy Navi a budeme předpokládat, že to budou nejdříve desktopové modely, aby seděly k rovněž desktopovým procesorům Ryzen 3000. Tum Apisak nyní našel známky testů čipů Navi, a to jednak ve výsledcích 3DMarku a pak v Ashes of the Singularity. 
 
 
Navi byly identifikovány dle názvu ovladačů 731F: C1 (verze z 3DMarku) a 7310:00 (verze z AotS) a jak se ukazuje, 3DMark udává takt pamětí 1250 MHz, což je efektivně 5000 MHz v případě GDDR5, ale 10000MHz v případě GDDR5X nebo GDDR6. Na standardním 256bitovém rozhraní by to dělalo propustnost 320 GB/s, čili srovnatelnou s GeForce RTX 2060. 
 
Takt GPU je dle tohoto výpisu jen 1000 MHz, ale ten vůbec nemusel být přesně určen, ostatně pouhý jeden gigahertz by byl velice málo a takto taktované Navi by vůbec nemělo smysl vypouštět na trh. A 3DMark je obecně znám jako benchmark, který zvláště u nového a neznámého hardwaru nedokáže přesně detekovat taktovací frekvence. 
 
Lze tak předpokládat, že ani uvedený takt pamětí a především ani takt GPU neodpovídá tomu, co Navi skutečně předvedou. Z AotS se pak bohužel o konfiguraci karty nedozvíme už vůbec nic. O výkonu v daných testech tak nemá vůbec cenu se rozepisovat, když nevíme, co přesně se testovalo. A i kdybychom věděli, tak je jasné, že nebyly použity finální ovladače. 
 
Díky tomu všemu se ukázala alespoň kapacita paměti, dle níž můžeme očekávat právě 256bitovou sběrnici, jež by se stejnými paměťmi, jaké využívá NVIDIA, nabídla stejnou propustnost jako karty GeForce RTX 2080 a 2070. Uvidíme však, kdy Navi opravdu dorazí na trh a osobně bych se nedivil, kdyby to bylo spíše až ke konci třetího čtvrtletí. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře