www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích

AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
, , aktualita
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
K oblíbeným
reklama
AMD chce ve 3. kvartálu vypustit do světa první grafické karty s čipy Navi a budeme předpokládat, že to budou nejdříve desktopové modely, aby seděly k rovněž desktopovým procesorům Ryzen 3000. Tum Apisak nyní našel známky testů čipů Navi, a to jednak ve výsledcích 3DMarku a pak v Ashes of the Singularity. 
 
 
Navi byly identifikovány dle názvu ovladačů 731F: C1 (verze z 3DMarku) a 7310:00 (verze z AotS) a jak se ukazuje, 3DMark udává takt pamětí 1250 MHz, což je efektivně 5000 MHz v případě GDDR5, ale 10000MHz v případě GDDR5X nebo GDDR6. Na standardním 256bitovém rozhraní by to dělalo propustnost 320 GB/s, čili srovnatelnou s GeForce RTX 2060. 
 
Takt GPU je dle tohoto výpisu jen 1000 MHz, ale ten vůbec nemusel být přesně určen, ostatně pouhý jeden gigahertz by byl velice málo a takto taktované Navi by vůbec nemělo smysl vypouštět na trh. A 3DMark je obecně znám jako benchmark, který zvláště u nového a neznámého hardwaru nedokáže přesně detekovat taktovací frekvence. 
 
Lze tak předpokládat, že ani uvedený takt pamětí a především ani takt GPU neodpovídá tomu, co Navi skutečně předvedou. Z AotS se pak bohužel o konfiguraci karty nedozvíme už vůbec nic. O výkonu v daných testech tak nemá vůbec cenu se rozepisovat, když nevíme, co přesně se testovalo. A i kdybychom věděli, tak je jasné, že nebyly použity finální ovladače. 
 
Díky tomu všemu se ukázala alespoň kapacita paměti, dle níž můžeme očekávat právě 256bitovou sběrnici, jež by se stejnými paměťmi, jaké využívá NVIDIA, nabídla stejnou propustnost jako karty GeForce RTX 2080 a 2070. Uvidíme však, kdy Navi opravdu dorazí na trh a osobně bych se nedivil, kdyby to bylo spíše až ke konci třetího čtvrtletí. 
 
Zdroj: Tum Apisak via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů