www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?

AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
, , aktualita
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
K oblíbeným
reklama
Už přibližně měsíc víme, že Radeon RX 5500 v OEM verzi má takty mezi 1670 až 1845 MHz a od včerejšího dne už také bezpečně víme, že RX 5500 XT pro volný trh budou mít stejně jako OEM verze celkem 1408 Stream procesorů, takže plných 1536 jich budou mít asi jen modely pro počítače Apple. 
 
 
Rozdíl mezi RX 5500 XT a RX 5500 je už ten, že karty od AIB partnerů firmy AMD nabídnou až 8 GB paměti a dle nejnovějších informací to budou také takty. Co se týče ceny karet, ta se může pohybovat až kolem 200 USD s tím, že sami AIB prý očekávali nižší částky, ale to jsou zatím nezaručené informace.  
 
Karty této kategorie se přitom nachází ve velice žádané kategorii či cenové hladině a v jejich případě tak rozhodují i malé cenové rozdíly. RX 5500 XT ale bude muset bojovat nejen proti konkurenci od NVIDIE, a sice nejspíše GTX 1650 Super, ovšem také proti vlastním RX 580 a 590 z předchozí generace, které v poslední době výrazně zlevnily. Aspoň dočasně, než Polaris zmizí z trhu. 
 
Zatím také víme o modelech RX 5500 XT, které připravily firmy Sapphire, XFX, ASRock, PowerColor a Yeston, ale samozřejmě jich bude víc. KOMACHI_ENSAKA nám pak vytweetoval podrobnosti o různých modelech těchto výrobců a nejlépe z nich vypadá následující Sapphire, pokud ovšem nehledíme na jeho 4 GB paměti.
 
 
A jak to vypadá, takty oproti OEM verzi nebudou zrovna úžasné, ale to se dalo čekat. Ostatně Sapphire Radeon RX 5500 XT Platinum Edition OC má končit na 1900 MHz a řada jiných karet nedosahuje v případě základního taktu ani oněch 1670 MHz. TDP se pak může vyšplhat až na 135 W 
 
​  
Z hlediska výkonu tak nelze očekávat velké rozdíly oproti OEM verzím a co se týče cen, proslýchá se, že 4GB modely mohou začínat na 180 USD.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře