www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?

AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
, , aktualita
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
K oblíbeným
reklama
Už přibližně měsíc víme, že Radeon RX 5500 v OEM verzi má takty mezi 1670 až 1845 MHz a od včerejšího dne už také bezpečně víme, že RX 5500 XT pro volný trh budou mít stejně jako OEM verze celkem 1408 Stream procesorů, takže plných 1536 jich budou mít asi jen modely pro počítače Apple. 
 
 
Rozdíl mezi RX 5500 XT a RX 5500 je už ten, že karty od AIB partnerů firmy AMD nabídnou až 8 GB paměti a dle nejnovějších informací to budou také takty. Co se týče ceny karet, ta se může pohybovat až kolem 200 USD s tím, že sami AIB prý očekávali nižší částky, ale to jsou zatím nezaručené informace.  
 
Karty této kategorie se přitom nachází ve velice žádané kategorii či cenové hladině a v jejich případě tak rozhodují i malé cenové rozdíly. RX 5500 XT ale bude muset bojovat nejen proti konkurenci od NVIDIE, a sice nejspíše GTX 1650 Super, ovšem také proti vlastním RX 580 a 590 z předchozí generace, které v poslední době výrazně zlevnily. Aspoň dočasně, než Polaris zmizí z trhu. 
 
Zatím také víme o modelech RX 5500 XT, které připravily firmy Sapphire, XFX, ASRock, PowerColor a Yeston, ale samozřejmě jich bude víc. KOMACHI_ENSAKA nám pak vytweetoval podrobnosti o různých modelech těchto výrobců a nejlépe z nich vypadá následující Sapphire, pokud ovšem nehledíme na jeho 4 GB paměti.
 
 
A jak to vypadá, takty oproti OEM verzi nebudou zrovna úžasné, ale to se dalo čekat. Ostatně Sapphire Radeon RX 5500 XT Platinum Edition OC má končit na 1900 MHz a řada jiných karet nedosahuje v případě základního taktu ani oněch 1670 MHz. TDP se pak může vyšplhat až na 135 W 
 
​  
Z hlediska výkonu tak nelze očekávat velké rozdíly oproti OEM verzím a co se týče cen, proslýchá se, že 4GB modely mohou začínat na 180 USD.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek