www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon RX 670 prý již o víkendu, přijde nový Polaris?

AMD Radeon RX 670 prý již o víkendu, přijde nový Polaris?
, , aktualita
Není to poprvé, co se mluví o představení nových grafických karet Radeon, které budou založeny opět na čipech Polaris. Nyní se ale objevila informace, že konkrétní model RX 670 se objeví během několika dní a RX 680 bude následovat.
reklama
Dvojitý refresh stejných čipů by AMD rozhodně nepředvedlo poprvé, přičemž ani ten první v podobě karet Radeon RX 500 nebyl předem ohlášen, takže proč by nemohly přijít RX 600? Ostatně lze očekávat, že od toužebně očekávané 7nm generace Navi nás dělí alespoň tak rok a že případné RX 600 by stejně nenabídly nic zásadně nového a lepšího, tak proč by nemohly na ten rok zaskočit za starší RX 500? 
 
 
Existovala také možnost, že karty RX 600 přijdou, ale jen jako OEM modely pro výrobce počítačů, ne pro kusový prodej v maloobchodě, ovšem nejnovější informace mají dle Golem.de, PCOnline či Chiphell pocházet od různých AIB partnerů firmy AMD, což by tak jednoznačně ukazovalo na opravdovou novou generaci. Ovšem generaci karet, čipů nejspíše ani tak ne.  
Náznaky jsou tedy silné a mluví o tom, že AMD představí nový Radeon RX 670 už během tohoto víkendu a pak někdy v listopadu bude následovat model Radeon RX 680, oba založené na čipech Polaris. 
 
Očekává se přitom, že půjde o čipy Polaris 30, logického to následovníka Polaris 10 (Radeon RX 480) a Polaris 20 (Radeon RX 580). Nový Polaris 30 by měl být stejně jako moderní procesory Ryzen a Ryzen Threadripper tvořen 12nm procesem v GlobalFoundries, což je vylepšený 14nm proces, ovšem jen mírně. Nelze očekávat, že bychom se posunuli někam výš nad počet 2304 Stream procesorů a také nebude důvod pro využití moderních pamětí GDDR6. Mohou ale nastoupit modernější technologie a také o něco vyšší takty, přičemž optimalizace výroby a návrhu čipů by zase samotnému AMD mohla přinést ekonomicky výhodnější výrobu. 
 
Uvidíme tedy za pár dní a dle PCOnline prý už v pátek a dle jiných zase možná až za týden v pondělí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář