www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon RX 670 prý již o víkendu, přijde nový Polaris?

AMD Radeon RX 670 prý již o víkendu, přijde nový Polaris?
, , aktualita
Není to poprvé, co se mluví o představení nových grafických karet Radeon, které budou založeny opět na čipech Polaris. Nyní se ale objevila informace, že konkrétní model RX 670 se objeví během několika dní a RX 680 bude následovat.
K oblíbeným
reklama
Dvojitý refresh stejných čipů by AMD rozhodně nepředvedlo poprvé, přičemž ani ten první v podobě karet Radeon RX 500 nebyl předem ohlášen, takže proč by nemohly přijít RX 600? Ostatně lze očekávat, že od toužebně očekávané 7nm generace Navi nás dělí alespoň tak rok a že případné RX 600 by stejně nenabídly nic zásadně nového a lepšího, tak proč by nemohly na ten rok zaskočit za starší RX 500? 
 
 
Existovala také možnost, že karty RX 600 přijdou, ale jen jako OEM modely pro výrobce počítačů, ne pro kusový prodej v maloobchodě, ovšem nejnovější informace mají dle Golem.de, PCOnline či Chiphell pocházet od různých AIB partnerů firmy AMD, což by tak jednoznačně ukazovalo na opravdovou novou generaci. Ovšem generaci karet, čipů nejspíše ani tak ne.  
Náznaky jsou tedy silné a mluví o tom, že AMD představí nový Radeon RX 670 už během tohoto víkendu a pak někdy v listopadu bude následovat model Radeon RX 680, oba založené na čipech Polaris. 
 
Očekává se přitom, že půjde o čipy Polaris 30, logického to následovníka Polaris 10 (Radeon RX 480) a Polaris 20 (Radeon RX 580). Nový Polaris 30 by měl být stejně jako moderní procesory Ryzen a Ryzen Threadripper tvořen 12nm procesem v GlobalFoundries, což je vylepšený 14nm proces, ovšem jen mírně. Nelze očekávat, že bychom se posunuli někam výš nad počet 2304 Stream procesorů a také nebude důvod pro využití moderních pamětí GDDR6. Mohou ale nastoupit modernější technologie a také o něco vyšší takty, přičemž optimalizace výroby a návrhu čipů by zase samotnému AMD mohla přinést ekonomicky výhodnější výrobu. 
 
Uvidíme tedy za pár dní a dle PCOnline prý už v pátek a dle jiných zase možná až za týden v pondělí. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Přijdou Ryzen 3000 a Navi  už v červenci, nebo mnohem později? Přijdou Ryzen 3000 a Navi už v červenci, nebo mnohem později?
AMD dříve udávalo, že procesory Ryzen 3000 budou vypuštěny na trh v polovině roku, přičemž nyní se udává třetí kvartál, a my jsme tak uvažovali o jeho začátku. Zveřejněný program pro srpnovou akci HotChips ale vyvolává otázky.
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů