reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD Ryzen 2800X: 12 jader a 5,1 GHz? Jen vtípek

, , aktualita
AMD Ryzen 2800X: 12 jader a 5,1 GHz? Jen vtípek
Po IT zpravodajských webech se začaly šířit údajné obrázky z prezentace firmy AMD, která slibovala pro nejbližší měsíce až 12jádrové procesory Ryzen a až 24jádrové Threadripper. S tím ale nepočítejme. 
AMD Ryzen 2800X: 12 jader a 5,1 GHz? Jen vtípek
Mělo jít o uniklou prezentaci, kterou AMD ještě nechtělo vypustit do světa a ta slibovala jednak až 12jádrové procesory Ryzen 7 dosahující taktů až 5,1 GHz, a to za srovnatelné ceny s dnešními protějšky. Ty měly navíc nastoupit na trh už 1. února a je zřejmé, že takováto nabídka by dosud prodávaným procesorům Ryzen série 1000 rovnou podřízla krk. Nicméně nejde o realitu, ale o podvůdek nějakého šprýmaře. 
 
 
Tyto obrázky se začaly nekontrolovaně šířit médii a nikde nebylo možné dohledat jejich původ nebo ještě lépe uváděné informace potvrdit z dalších zdrojů. To společně se specifikacemi, které vypadají až moc úžasně na to, aby byly pravdivé, ukazuje na falešný zdroj, který nejspíše má původ na fórech 4chan. Nicméně až tak neuvěřitelně uvedené údaje nepůsobí, a to alespoň v případě procesorů Ryzen (zvláště když není uvedeno TDP), ale 24jádrový Threadripper taktovaný na 5 až 5,5 GHz je přeci jen už moc i pro optimistu. 
 
 
Co ale můžeme očekávat od nových procesorů Ryzen 2000? Díky použitému 12nm procesu firmy GlobalFoundries by to měl být v rámci stávajících mezí výdeje tepla nárůst pracovních taktů a lze počítat s až cca 4,4 GHz. Vedle toho by nové procesory měly podporovat i rychlejší paměti DDR4.
 


reklama
reklama
reklama