www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3 3200G zbaven heatspreaderu a vyfocen

AMD Ryzen 3 3200G zbaven heatspreaderu a vyfocen
, , aktualita
Mezi procesory Ryzen 3000 se zařadí také model Ryzen 3 3200G, ačkoliv do této generace už svým způsobem moc nepatří. Je zřejmé, že to bude desktopový procesor vybavený integrovanou grafikou, čili v označení firmy AMD to je APU.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 3 3200G bude patřit už do třetí generace procesorů Ryzen, ovšem jde o APU a ta za čistokrevnými procesory AMD trošku pokulhávají. Není tak divu, že ještě stále půjde o 12nm čip, ovšem ani takto se to nedá říci. Desktopová APU Ryzen totiž ještě 12nm proces nevyužila a i když ten už je aktuální od jara 2018, stále v jejich případě čeká na využití. 
 
 
Můžeme tak očekávat, že Ryzen 3 3200G bude založen na stejných technologiích jako předchozí generace a nabídne velice podobné specifikace jako model Ryzen 3 2200G. Ten je vybaven čtyřjádrovým CPU bez SMT a grafikou RX Vega 8 s 512 Stream procesory. 
 
 
Ryzen 3 3200G by se mohl do nabídky zařadit jako Picasso, pokud AMD pro desktopové verze zvolí stejné kódové označení jako pro mobilní, což ostatně platilo i pro generaci Raven Ridge. Půjde tak o čipy vyráběné v továrnách Global Foundries a spíše než navýšení počtu procesorových jader či shaderů lze očekávat vyšší takty a výhody plynoucí z využití mikroarchitektury Zen+, což je jednak o trošku vyšší výkon na takt a pak i novější Precision Boost, čili turbo. Nová APU by také měla pracovat s ještě rychlejšími paměťmi DDR4, což je klíčové pro jejich grafický výkon. 
 
Z pokusu o sundání heatspreaderu Ryzenu 3 3200G se pak dozvíme, že AMD zde používá teplovodivou pastu a ne pájku, takže tu bude prostor pro úpravy pro zajištění kvalitnějšího chlazení. 
 
Zdroj: Chiphell


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář