www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3 3200G zbaven heatspreaderu a vyfocen

AMD Ryzen 3 3200G zbaven heatspreaderu a vyfocen
, , aktualita
Mezi procesory Ryzen 3000 se zařadí také model Ryzen 3 3200G, ačkoliv do této generace už svým způsobem moc nepatří. Je zřejmé, že to bude desktopový procesor vybavený integrovanou grafikou, čili v označení firmy AMD to je APU.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 3 3200G bude patřit už do třetí generace procesorů Ryzen, ovšem jde o APU a ta za čistokrevnými procesory AMD trošku pokulhávají. Není tak divu, že ještě stále půjde o 12nm čip, ovšem ani takto se to nedá říci. Desktopová APU Ryzen totiž ještě 12nm proces nevyužila a i když ten už je aktuální od jara 2018, stále v jejich případě čeká na využití. 
 
 
Můžeme tak očekávat, že Ryzen 3 3200G bude založen na stejných technologiích jako předchozí generace a nabídne velice podobné specifikace jako model Ryzen 3 2200G. Ten je vybaven čtyřjádrovým CPU bez SMT a grafikou RX Vega 8 s 512 Stream procesory. 
 
 
Ryzen 3 3200G by se mohl do nabídky zařadit jako Picasso, pokud AMD pro desktopové verze zvolí stejné kódové označení jako pro mobilní, což ostatně platilo i pro generaci Raven Ridge. Půjde tak o čipy vyráběné v továrnách Global Foundries a spíše než navýšení počtu procesorových jader či shaderů lze očekávat vyšší takty a výhody plynoucí z využití mikroarchitektury Zen+, což je jednak o trošku vyšší výkon na takt a pak i novější Precision Boost, čili turbo. Nová APU by také měla pracovat s ještě rychlejšími paměťmi DDR4, což je klíčové pro jejich grafický výkon. 
 
Z pokusu o sundání heatspreaderu Ryzenu 3 3200G se pak dozvíme, že AMD zde používá teplovodivou pastu a ne pájku, takže tu bude prostor pro úpravy pro zajištění kvalitnějšího chlazení. 
 
Zdroj: Chiphell


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA si vybrala SpaceX pro přistání na Měsíci NASA si vybrala SpaceX pro přistání na Měsíci
NASA si sice chystá výkonné rakety SLS i lodě Orion, které budou s to dopravit lidskou posádku až k Měsíci jako rakety Saturn V a lodi programu Apollo. Ovšem obdobu lunárních modulů už sama nechystá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu
Létající vrtulový dron označovaný také za malou helikoptérku, zkrátka Ingenuity, provedl svůj první let na Marsu. Jak bylo plánováno, vznesl se do vzduchu v krátkém testu, který předchází složitějším letům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH
Blockchain je stále využívanější technologií a zdaleka nejde jen o kryptoměny. Poslední dobou se hodně mluví o NFT, prodeji digitálních děl zapisovaném právě do blockchainu. Nyní se přidává i Edward Snowden.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní? AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní?
Dobře víme, že čipy AMD Van Gogh budou vůbec první APU, která nabídnou integrovanou grafiku generace RDNA 2. Měly by přitom nastoupit na trh někdy v tomto roce, ale co budou představovat a kde se uplatní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci
Majitelé konzolí PlayStation se mohou dle serveru Ars Technica připravit na to, že starší modely mohou jednoho dne přestat fungovat, aniž by s nimi bylo cokoliv nepořádku. Jde tu o výměnu baterie a ověření času na serverech Sony. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek