www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3 3200G zbaven heatspreaderu a vyfocen

AMD Ryzen 3 3200G zbaven heatspreaderu a vyfocen
, , aktualita
Mezi procesory Ryzen 3000 se zařadí také model Ryzen 3 3200G, ačkoliv do této generace už svým způsobem moc nepatří. Je zřejmé, že to bude desktopový procesor vybavený integrovanou grafikou, čili v označení firmy AMD to je APU.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 3 3200G bude patřit už do třetí generace procesorů Ryzen, ovšem jde o APU a ta za čistokrevnými procesory AMD trošku pokulhávají. Není tak divu, že ještě stále půjde o 12nm čip, ovšem ani takto se to nedá říci. Desktopová APU Ryzen totiž ještě 12nm proces nevyužila a i když ten už je aktuální od jara 2018, stále v jejich případě čeká na využití. 
 
 
Můžeme tak očekávat, že Ryzen 3 3200G bude založen na stejných technologiích jako předchozí generace a nabídne velice podobné specifikace jako model Ryzen 3 2200G. Ten je vybaven čtyřjádrovým CPU bez SMT a grafikou RX Vega 8 s 512 Stream procesory. 
 
 
Ryzen 3 3200G by se mohl do nabídky zařadit jako Picasso, pokud AMD pro desktopové verze zvolí stejné kódové označení jako pro mobilní, což ostatně platilo i pro generaci Raven Ridge. Půjde tak o čipy vyráběné v továrnách Global Foundries a spíše než navýšení počtu procesorových jader či shaderů lze očekávat vyšší takty a výhody plynoucí z využití mikroarchitektury Zen+, což je jednak o trošku vyšší výkon na takt a pak i novější Precision Boost, čili turbo. Nová APU by také měla pracovat s ještě rychlejšími paměťmi DDR4, což je klíčové pro jejich grafický výkon. 
 
Z pokusu o sundání heatspreaderu Ryzenu 3 3200G se pak dozvíme, že AMD zde používá teplovodivou pastu a ne pájku, takže tu bude prostor pro úpravy pro zajištění kvalitnějšího chlazení. 
 
Zdroj: Chiphell


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře