www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery
, , aktualita
AMD konečně oficiálně potvrdilo, že letos přijdou vedle procesorů EPYC a Ryzen nových generací na trh také nové Ryzen Threadripper. Půjde tak o již třetí generaci a samozřejmě očekáváme 7nm modely. 
K oblíbeným
reklama
Velká otázka je, kolik budou mít Ryzen Threadripper 3000 fyzických jader. V rámci první generace začínaly s maximálně 16 ve dvou čipech Zeppelin. Druhá generace nabídla 32 jader díky čtyřem čipům, v jejichž případě se ale musel vyřešit problém s napojením dvou z nich k pamětem a vůbec všemu ostatnímu včetně karet. Využilo se rozhraní Infinity Fabric, které posloužilo jako most vedoucí k sousednímu čipu, jenž už má k dispozici přímé připojení k pamětem a jiným částem systému.
 
 
Nyní už je zřejmé, že nic takového řešit nebudeme, protože nový design s čiplety a ústředním I/O čipem zajistí, aby všechna procesorová jádra měla k pamětem, kartám a podobně rovnocenný přístup. Nicméně tu zůstává jedno omezení, a sice čtyři paměťové kanály, které by už mohly být pro 64 jader opravdu málo. 
 
Ovšem 64 jader na procesorech Threadripper 3000 je pouze teoretické maximum a jako minimum můžeme brát 32 jader na Threadripperech 2000. Možné je, že AMD nebude počet jader vůbec zvyšovat a spolehne se na 7nm technologii a její výhody v zajištění vyššího taktu a nižší spotřeby, nebo do toho skočí rovnýma nohama a představí rovnou i 64jádrový Threadripper. Případně může jít střední cestou, aby nabídlo třeba 48jádrový model, to je zatím otázka. 
 
Z nově zveřejněné roadmapy to také vypadá, že Threadrippery 3000 nastoupí na trh někdy v druhé polovině roku, možná až na jeho samotném konci. AMD totiž jejich nástup nijak neupřesnilo, ale je jasné, že cílí na rok 2019. Je také dobré vidět, že Ryzen 3000 jsou stále chystány na polovinu roku, takže v tomto ohledu se nic nezměnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek