www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery
, , aktualita
AMD konečně oficiálně potvrdilo, že letos přijdou vedle procesorů EPYC a Ryzen nových generací na trh také nové Ryzen Threadripper. Půjde tak o již třetí generaci a samozřejmě očekáváme 7nm modely. 
K oblíbeným
reklama
Velká otázka je, kolik budou mít Ryzen Threadripper 3000 fyzických jader. V rámci první generace začínaly s maximálně 16 ve dvou čipech Zeppelin. Druhá generace nabídla 32 jader díky čtyřem čipům, v jejichž případě se ale musel vyřešit problém s napojením dvou z nich k pamětem a vůbec všemu ostatnímu včetně karet. Využilo se rozhraní Infinity Fabric, které posloužilo jako most vedoucí k sousednímu čipu, jenž už má k dispozici přímé připojení k pamětem a jiným částem systému.
 
 
Nyní už je zřejmé, že nic takového řešit nebudeme, protože nový design s čiplety a ústředním I/O čipem zajistí, aby všechna procesorová jádra měla k pamětem, kartám a podobně rovnocenný přístup. Nicméně tu zůstává jedno omezení, a sice čtyři paměťové kanály, které by už mohly být pro 64 jader opravdu málo. 
 
Ovšem 64 jader na procesorech Threadripper 3000 je pouze teoretické maximum a jako minimum můžeme brát 32 jader na Threadripperech 2000. Možné je, že AMD nebude počet jader vůbec zvyšovat a spolehne se na 7nm technologii a její výhody v zajištění vyššího taktu a nižší spotřeby, nebo do toho skočí rovnýma nohama a představí rovnou i 64jádrový Threadripper. Případně může jít střední cestou, aby nabídlo třeba 48jádrový model, to je zatím otázka. 
 
Z nově zveřejněné roadmapy to také vypadá, že Threadrippery 3000 nastoupí na trh někdy v druhé polovině roku, možná až na jeho samotném konci. AMD totiž jejich nástup nijak neupřesnilo, ale je jasné, že cílí na rok 2019. Je také dobré vidět, že Ryzen 3000 jsou stále chystány na polovinu roku, takže v tomto ohledu se nic nezměnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala