www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery
, , aktualita
AMD konečně oficiálně potvrdilo, že letos přijdou vedle procesorů EPYC a Ryzen nových generací na trh také nové Ryzen Threadripper. Půjde tak o již třetí generaci a samozřejmě očekáváme 7nm modely. 
K oblíbeným
reklama
Velká otázka je, kolik budou mít Ryzen Threadripper 3000 fyzických jader. V rámci první generace začínaly s maximálně 16 ve dvou čipech Zeppelin. Druhá generace nabídla 32 jader díky čtyřem čipům, v jejichž případě se ale musel vyřešit problém s napojením dvou z nich k pamětem a vůbec všemu ostatnímu včetně karet. Využilo se rozhraní Infinity Fabric, které posloužilo jako most vedoucí k sousednímu čipu, jenž už má k dispozici přímé připojení k pamětem a jiným částem systému.
 
 
Nyní už je zřejmé, že nic takového řešit nebudeme, protože nový design s čiplety a ústředním I/O čipem zajistí, aby všechna procesorová jádra měla k pamětem, kartám a podobně rovnocenný přístup. Nicméně tu zůstává jedno omezení, a sice čtyři paměťové kanály, které by už mohly být pro 64 jader opravdu málo. 
 
Ovšem 64 jader na procesorech Threadripper 3000 je pouze teoretické maximum a jako minimum můžeme brát 32 jader na Threadripperech 2000. Možné je, že AMD nebude počet jader vůbec zvyšovat a spolehne se na 7nm technologii a její výhody v zajištění vyššího taktu a nižší spotřeby, nebo do toho skočí rovnýma nohama a představí rovnou i 64jádrový Threadripper. Případně může jít střední cestou, aby nabídlo třeba 48jádrový model, to je zatím otázka. 
 
Z nově zveřejněné roadmapy to také vypadá, že Threadrippery 3000 nastoupí na trh někdy v druhé polovině roku, možná až na jeho samotném konci. AMD totiž jejich nástup nijak neupřesnilo, ale je jasné, že cílí na rok 2019. Je také dobré vidět, že Ryzen 3000 jsou stále chystány na polovinu roku, takže v tomto ohledu se nic nezměnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek