www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery

AMD Ryzen 3000 jsou stále na cestě, letos přijdou i nové Threadrippery
, , aktualita
AMD konečně oficiálně potvrdilo, že letos přijdou vedle procesorů EPYC a Ryzen nových generací na trh také nové Ryzen Threadripper. Půjde tak o již třetí generaci a samozřejmě očekáváme 7nm modely. 
K oblíbeným
reklama
Velká otázka je, kolik budou mít Ryzen Threadripper 3000 fyzických jader. V rámci první generace začínaly s maximálně 16 ve dvou čipech Zeppelin. Druhá generace nabídla 32 jader díky čtyřem čipům, v jejichž případě se ale musel vyřešit problém s napojením dvou z nich k pamětem a vůbec všemu ostatnímu včetně karet. Využilo se rozhraní Infinity Fabric, které posloužilo jako most vedoucí k sousednímu čipu, jenž už má k dispozici přímé připojení k pamětem a jiným částem systému.
 
 
Nyní už je zřejmé, že nic takového řešit nebudeme, protože nový design s čiplety a ústředním I/O čipem zajistí, aby všechna procesorová jádra měla k pamětem, kartám a podobně rovnocenný přístup. Nicméně tu zůstává jedno omezení, a sice čtyři paměťové kanály, které by už mohly být pro 64 jader opravdu málo. 
 
Ovšem 64 jader na procesorech Threadripper 3000 je pouze teoretické maximum a jako minimum můžeme brát 32 jader na Threadripperech 2000. Možné je, že AMD nebude počet jader vůbec zvyšovat a spolehne se na 7nm technologii a její výhody v zajištění vyššího taktu a nižší spotřeby, nebo do toho skočí rovnýma nohama a představí rovnou i 64jádrový Threadripper. Případně může jít střední cestou, aby nabídlo třeba 48jádrový model, to je zatím otázka. 
 
Z nově zveřejněné roadmapy to také vypadá, že Threadrippery 3000 nastoupí na trh někdy v druhé polovině roku, možná až na jeho samotném konci. AMD totiž jejich nástup nijak neupřesnilo, ale je jasné, že cílí na rok 2019. Je také dobré vidět, že Ryzen 3000 jsou stále chystány na polovinu roku, takže v tomto ohledu se nic nezměnilo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek