www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?

AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
, , aktualita
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 5 3500 by se tak stal novým low-endem třetí generace desktopových procesorů Zen, což by znamenalo cenu pod 199 USD, a to nejspíše kolem 160 USD. A dá se říci, že už by bylo velice vhodné, aby AMD představilo nový čistokrevný procesor za cenu pod dvě stě dolarů, neboť předchozí generace nabídla jako nejlevnější Ryzen 5 2600 a nyní za stejnou cenu Ryzen 5 3600. 
 
 
Je ale otázka, zda se firmě AMD bude chtít vzhledem k dvoučipovému designu nových procesorů jít ještě níže. První generace nabídla nejlevnější Ryzen 3 1200 za 109 dolarů, v jehož případě ale stačilo využít některý z hůře vyrobených čipů Zeppelin. Nyní by bylo třeba k tomu přihodit ještě bezproblémové 14nm I/O jádro. 
 
 
Pokud ovšem o Ryzen 5 3500 píše Tum Apisak, lze tušit, že jde o reálný procesor, který bude mít šest jader bez SMT a takty 3,6 až 4,1 GHz. Měl by tak pouze o 100 MHz nižší turbo než Ryzen 5 3600 a lze předpokládat, že to by se dalo při přetaktování dohnat, takže bychom tu měli v podstatě model 3600 s vypnutým SMT. Co se týče TDP, to by mělo být 65W. 
 
Apisak také zmínil jisté Physics Score kolem 12.800, které se s největší pravděpodobností vztahuje k 3DMarku a snad testu Fire Strike, ale to nelze potvrdit. Pokud je to skutečně tento test, pak Ryzen 5 3600 v něm ovšem dosahuje skóre mezi 19 a 20 tisíci, takže zde by to bylo asi trošku slabé. Ale uvidíme. 
 
A mimochodem, objevily se také známky připravovaného procesoru Ryzen 9 3900, který by se zařadil mezi Ryzen 9 3900X a 3800X, čili 12 a 8jádrové modely. Zde lze uvažovat o níže taktovaném 12jádrovém modelu s TDP 65 W, zatímco 3900X se 105 W má takty 3,8 až 4,6 GHz.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala