www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 se ukazují: 6jader i vláken

AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 se ukazují: 6jader i vláken
, , aktualita
AMD by nám nemělo nově nabídnout jen slabší grafické karty s čipy Navi, ale i procesory z řady Ryzen 3000. Nyní už dostávají AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 zcela reálné obrysy, takže by mohly být za rohem. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 by měla být v prvé řadě čistá šestijádra, čili procesory bez SMT a s konfigurací 6C/6T. Představovat budou to nejlevnější z řady Ryzen 3000, tedy dokud a pokud AMD později nepřichystá rovněž například Ryzen 3 3300 či 3300X. 
 
 
Nyní se už objevily i celkové specifikace a zajímavé je, že oba procesory by měly mít nejen stejnou konfiguraci jader, ale také stejné takty 3,6 až 4,1 GHz. Lišit by se měly jen kapacitou své L3 cache, kterou by R5 3500 měl mít poloviční oproti R5 3500X. 
 
 
Pak tu máme také mnohem věrohodněji vypadající obrázek z prezentace, což ovšem neznamená, že nejde o podvrh. Nicméně je to také další zdroj, který podporuje to, co o procesoru Ryzen 5 3500X říká výše uvedený obrázek. A vedle toho tu dokonce máme i benchmarky, které Ryzen 5 3500X srovnávají s procesorem Core i5-9400F. A že jde o tzv. budget processor, čili prostě levný procesor, využity jsou populární a obecně ne tak náročné hry jako PUBG, League of Legends, DOTA 2, Counter Strike GO či Apex Legends. V nich by měly oba procesory s kartou GeForce GTX 1660 nabídnout víceméně stejný výkon. 
 
 
Dále to je slide, který srovnává kapacitu L3 cache, či AMD GameCache vs. Intel Smart Cache. 32 MB vs. 9 MB je opravdu slušný rozdíl a dle AMD by to mělo mít vliv na latence. 
 
 
AMD Ryzen 5 3500X by mohl brzy přijít na trh s cenou 150 USD, zatímco Ryzen 5 3500 bychom mohli uvítat s jeho cenou 130 USD. To by ale znamenalo, že by tyto procesory opravdu mohly tvořit naprostý low-end, neboť dříve AMD dostalo na trh už jen jeden levnější Ryzen, a sice Ryzen 3 1200 za 109 USD a to už takový rozdíl není. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny
Pod označeními EX2710 a EX2510 se skrývají první dva zástupci ze série BenQ Mobiuz, která byla vytvořena na míru hráčům. Monitory podporují technologii HDRi a používají elektrostatické reproduktory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností
Také na Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) se věnují vývoji perovskitových solárních panelů, které vypadají být slibným zdrojem elektrické energie do budoucna. Jejich verze dosáhla 18,1% účinnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní
Společnosti Porsche a Mahle zkouší inovativní metodu výroby pístů do spalovacích motorů. Pomocí 3D tisku lze vyrobit lehčí písty, díky čemuž mohou zvýšit výkon motoru. První testy ukazují nárůst až 30 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Včera, aktualita, Jan Vítek