www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 se ukazují: 6jader i vláken

AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 se ukazují: 6jader i vláken
, , aktualita
AMD by nám nemělo nově nabídnout jen slabší grafické karty s čipy Navi, ale i procesory z řady Ryzen 3000. Nyní už dostávají AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 zcela reálné obrysy, takže by mohly být za rohem. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 5 3500X a Ryzen 5 3500 by měla být v prvé řadě čistá šestijádra, čili procesory bez SMT a s konfigurací 6C/6T. Představovat budou to nejlevnější z řady Ryzen 3000, tedy dokud a pokud AMD později nepřichystá rovněž například Ryzen 3 3300 či 3300X. 
 
 
Nyní se už objevily i celkové specifikace a zajímavé je, že oba procesory by měly mít nejen stejnou konfiguraci jader, ale také stejné takty 3,6 až 4,1 GHz. Lišit by se měly jen kapacitou své L3 cache, kterou by R5 3500 měl mít poloviční oproti R5 3500X. 
 
 
Pak tu máme také mnohem věrohodněji vypadající obrázek z prezentace, což ovšem neznamená, že nejde o podvrh. Nicméně je to také další zdroj, který podporuje to, co o procesoru Ryzen 5 3500X říká výše uvedený obrázek. A vedle toho tu dokonce máme i benchmarky, které Ryzen 5 3500X srovnávají s procesorem Core i5-9400F. A že jde o tzv. budget processor, čili prostě levný procesor, využity jsou populární a obecně ne tak náročné hry jako PUBG, League of Legends, DOTA 2, Counter Strike GO či Apex Legends. V nich by měly oba procesory s kartou GeForce GTX 1660 nabídnout víceméně stejný výkon. 
 
 
Dále to je slide, který srovnává kapacitu L3 cache, či AMD GameCache vs. Intel Smart Cache. 32 MB vs. 9 MB je opravdu slušný rozdíl a dle AMD by to mělo mít vliv na latence. 
 
 
AMD Ryzen 5 3500X by mohl brzy přijít na trh s cenou 150 USD, zatímco Ryzen 5 3500 bychom mohli uvítat s jeho cenou 130 USD. To by ale znamenalo, že by tyto procesory opravdu mohly tvořit naprostý low-end, neboť dříve AMD dostalo na trh už jen jeden levnější Ryzen, a sice Ryzen 3 1200 za 109 USD a to už takový rozdíl není. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů