www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470

AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
, , aktualita
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
K oblíbeným
reklama
Testy byly provedeny na desce s čipsetem AMD X470, což jim trošku dodává na důvěryhodnosti. Stačilo tak, aby se Elchapuzasinformatico dostal k vzorku procesoru Ryzen 5 3600, vše ostatní je už běžně k dispozici. K dispozici je tak už celá recenze, i když trošku krátká.
 
 
Procesory AMD Ryzen 5 3600 oficiálně vstoupí do prodeje až příští týden v neděli, ale už nyní musí světem kolovat a být na cestě do obchodů i do redakcí pro testování. Aby se k tomuto procesoru s plánovanou cenou 199 USD dostal server Elchapuzasinformatico, tak vůbec není vyloučeno, ostatně nejde o neznámý hardwarový magazín ani v anglofonních zemích. 
 
 
I tak je třeba tyto benchmarky brát zatím orientačně, a to třeba i proto, že ještě nemusí být k dispozici opravdu finální verze BIOSů a také je otázka, jaká verze procesoru vůbec byla testována a zda to byla také ta konečná. Vypadá to ale na ni. 
 
 
 
 
Cinebench nám jako obvykle dává nejlepší přehled o hrubém výkonu procesoru a v tomto případě to vypadá celkem dobře. Jedno jádro dokáže s přehledem překonat i hi-end předchozí generace a dostat se na dohled výše taktovanému Core i9-9900K. 
 
 
Při zapojení všech jader se pochopitelně už projeví slabina procesoru Ryzen 5 3600, kterému do výbavy ostatních dvou dvě jádra schází. Pokud by je ale měl a s nimi dovedl ideálně škálovat, dostal by se opět blízko k Core i9-9900K, ale to jsou jen kdyby. 
 
 
Otestovány byly také dvě hry, a sice moderní Assassin's Creed Odyssey a Far Cry 5. V nich se nový Ryzen 5 pochopitelně nemohl vyrovnat mnohem výše taktovanému Core i9-9900K, ale rozdíl mezi ním a starším Ryzen 7 2700X je zcela zřejmý. O titul nejlepšího herního procesoru se ostatně s Intelem utkají jiné modely, však Ryzen 5 3600 je mezi novými 7nm modely tím nejslabším. 
 
 
Testován byl na desce X470 AORUS Gaming 7 WiFi s G.Skill FlareX DDR4 (16GB @ 3200 MHz) a s kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition.
 
Dodávaný chladič jej prý dokázal udržovat na teplotě 40 °C v klidu a 75 °C ve vysoké zátěži, přičemž spotřeba se pohybovala mezi 125 W a 360 W pro celou sestavu, což nám moc neřekne, ovšem sestava s Ryzen 5 3600 byla dle testů o desítky wattů úspornější než s Ryzen 5 2600 či dokonce Ryzen 7 2700X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů