www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470

AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
, , aktualita
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
K oblíbeným
reklama
Testy byly provedeny na desce s čipsetem AMD X470, což jim trošku dodává na důvěryhodnosti. Stačilo tak, aby se Elchapuzasinformatico dostal k vzorku procesoru Ryzen 5 3600, vše ostatní je už běžně k dispozici. K dispozici je tak už celá recenze, i když trošku krátká.
 
 
Procesory AMD Ryzen 5 3600 oficiálně vstoupí do prodeje až příští týden v neděli, ale už nyní musí světem kolovat a být na cestě do obchodů i do redakcí pro testování. Aby se k tomuto procesoru s plánovanou cenou 199 USD dostal server Elchapuzasinformatico, tak vůbec není vyloučeno, ostatně nejde o neznámý hardwarový magazín ani v anglofonních zemích. 
 
 
I tak je třeba tyto benchmarky brát zatím orientačně, a to třeba i proto, že ještě nemusí být k dispozici opravdu finální verze BIOSů a také je otázka, jaká verze procesoru vůbec byla testována a zda to byla také ta konečná. Vypadá to ale na ni. 
 
 
 
 
Cinebench nám jako obvykle dává nejlepší přehled o hrubém výkonu procesoru a v tomto případě to vypadá celkem dobře. Jedno jádro dokáže s přehledem překonat i hi-end předchozí generace a dostat se na dohled výše taktovanému Core i9-9900K. 
 
 
Při zapojení všech jader se pochopitelně už projeví slabina procesoru Ryzen 5 3600, kterému do výbavy ostatních dvou dvě jádra schází. Pokud by je ale měl a s nimi dovedl ideálně škálovat, dostal by se opět blízko k Core i9-9900K, ale to jsou jen kdyby. 
 
 
Otestovány byly také dvě hry, a sice moderní Assassin's Creed Odyssey a Far Cry 5. V nich se nový Ryzen 5 pochopitelně nemohl vyrovnat mnohem výše taktovanému Core i9-9900K, ale rozdíl mezi ním a starším Ryzen 7 2700X je zcela zřejmý. O titul nejlepšího herního procesoru se ostatně s Intelem utkají jiné modely, však Ryzen 5 3600 je mezi novými 7nm modely tím nejslabším. 
 
 
Testován byl na desce X470 AORUS Gaming 7 WiFi s G.Skill FlareX DDR4 (16GB @ 3200 MHz) a s kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition.
 
Dodávaný chladič jej prý dokázal udržovat na teplotě 40 °C v klidu a 75 °C ve vysoké zátěži, přičemž spotřeba se pohybovala mezi 125 W a 360 W pro celou sestavu, což nám moc neřekne, ovšem sestava s Ryzen 5 3600 byla dle testů o desítky wattů úspornější než s Ryzen 5 2600 či dokonce Ryzen 7 2700X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře