www.svethardware.cz
>
>
>

AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku

AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
, , aktualita
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
K oblíbeným
reklama
Passmark letos změnil styl hodnocení tak, že výkon v AVX512 najednou získal v celkovém srovnání vyšší váhu, než měl do té doby. A že procesory AMD tyto instrukce nepodporují, Intely se rázem dostaly do popředí a až hluboko v jejich poli byl ukryt první Ryzen.
 
 
Od té doby se leccos změnilo. Jednak nastoupila nová generace procesorů Intel, a to Comet Lake-S, jejíž mírně zvýšené takty ji pochopitelně dostaly do čela. Nyní však už ani to nestačilo, takže AMD se opět vrací do čela celého procesorového pelotonu, a to navíc s přesvědčivým vedením svého nejslabšího procesoru z generace Ryzen 5000. 
 
Je navíc zřejmé, že na stylu hodnocení se v podstatě nic nezměnilo. Procesory Intel Core 9. generace mají v podstatě stejná skóre (ve skutečnosti mírně vyšší než v březnu) a procesory Ryzen 3000 jsou stále v nedohlednu. Ryzen 5000 navíc AVX512 stále nepodporuje, takže z toho vyplývá, že i přes tento handicap dokázaly v PassMarku dosáhnout mnohem lepších výsledků.
 
Na druhou stranu, od březnové verze se přeci jen muselo něco změnit, neboť dříve byly výsledky Ryzenů velice podivné. Nejlepší mezi nimi by totiž mobilní Ryzen 3 4300U. Nyní už je nejlepším modelem se Zen 2 procesor Ryzen 7 3800XT, což odpovídá, a to se skóre 2888 bodů. Bylo tak v podstatě jasné, že s takovouto "výchozí pozicí" bude AMD v jednovláknovém PassMarku opět nejlepší. 
 
Ryzen 5 5600X je nový 6jádrový a 12vláknový procesor s architekturou Zen 3, 36 MB cache (L2 + L3) a TDP 65 W. Jeho takty jsou 3,7 až 4,6 GHz, čili pokud by byl testován model Ryzen 9 5950X, ten by díky svému taktu 4,9 GHz jistě dosáhl ještě vyššího skóre.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek