www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 7 3700U ukazuje čtyři jádra a iGPU RX Vega 10

AMD Ryzen 7 3700U ukazuje čtyři jádra a iGPU RX Vega 10
, , aktualita
Na webu se objevily informace o čipu, který vypadá na APU třetí generace, které bude vybavené čtyřjádrovou procesorovou částí a jistým integrovaným grafickým čipem Radeon RX Vega 10, a to možná "Picasso". Můžeme to rozvést?
K oblíbeným
reklama
Co se týče třetí generace procesorů Ryzen či Threadripper, očekáváme využití 7nm výrobního procesu firmy TSMC. APU firmy AMD však stojí poněkud mimo hlavní dění a v jejich případě se opravdu nedá říci, že by něco takového mělo platit. Nicméně pokud je označení čipu správné, pak Ryzen 7 3700U opravdu patří do třetí generace, ovšem nová APU Ryzen žádnou první generaci neměla, takže to je ve skutečnosti jejich druhá generace. 
 
 
Dle označení tak má jít o přímého nástupce Ryzen 7 2700U, což je mobilní APU vybavené čtyřmi procesorovými jádry + SMT a grafikou RX Vega 10 se 640 Stream procesory a výkonem 1664 GFLOPS. 
 
 
Nové APU se objevilo v databázi Sandry jako platforma AMD Mandolin. Očekávat bychom ho mohli v noteboocích chystaných pro příští rok. V Sandře se ukázalo APU, které je vybaveno čtyřmi fyzickými a osmi logickými jádry na 2,2 až 3,8 GHz, což je nachlup stejné jako v případě 2700U. Dále tu máme opět 2 MB L2 a 4 MB L3 cache a od Radeonu RX Vega 10 můžeme opět očekávat 640 Stream procesorů. To vše s pouze 15W TDP, přičemž Ryzen 7 2700U má konfigurovatelné TDP mezi 12 a 25 W, takže ani zde nelze říci, že by se nově objevené APU nějak lišilo. 
 
Můžeme tak zatím pouze hádat, co se skrývá pod čipem, jehož označení a některé základní specifikace můžeme rozklíčovat z označení ZM370SC4T4MFG_38/22_Y. Mohl by to být pouze a jen přeznačený Ryzen 7 2700U připravený čistě jen pro vybrané trhy a zákazníky. Čistě dle generačního označení by to dle starších informací mělo být APU ze série Picasso, které byly dříve pokládány za procesory s architekturou Zen 2. To by však znamenalo 7nm proces, který bude, jak AMD už potvrdilo, nejdříve nasazen v serverových procesorech EPYC. 
 
Nikdo ale neříká, že by daný Ryzen 7 3700U měl být vypuštěn na trh dříve než 7nm EPYC a čistě teoreticky by snížení TDP z 25 W na 15 W díky 7nm procesu odpovídalo. Pravděpodobně tu ale máme 12nm APU, ale uvidíme. 
 
Zdroj: Tum Apisak - via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů