www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 7 3700U ukazuje čtyři jádra a iGPU RX Vega 10

AMD Ryzen 7 3700U ukazuje čtyři jádra a iGPU RX Vega 10
, , aktualita
Na webu se objevily informace o čipu, který vypadá na APU třetí generace, které bude vybavené čtyřjádrovou procesorovou částí a jistým integrovaným grafickým čipem Radeon RX Vega 10, a to možná "Picasso". Můžeme to rozvést?
K oblíbeným
reklama
Co se týče třetí generace procesorů Ryzen či Threadripper, očekáváme využití 7nm výrobního procesu firmy TSMC. APU firmy AMD však stojí poněkud mimo hlavní dění a v jejich případě se opravdu nedá říci, že by něco takového mělo platit. Nicméně pokud je označení čipu správné, pak Ryzen 7 3700U opravdu patří do třetí generace, ovšem nová APU Ryzen žádnou první generaci neměla, takže to je ve skutečnosti jejich druhá generace. 
 
 
Dle označení tak má jít o přímého nástupce Ryzen 7 2700U, což je mobilní APU vybavené čtyřmi procesorovými jádry + SMT a grafikou RX Vega 10 se 640 Stream procesory a výkonem 1664 GFLOPS. 
 
 
Nové APU se objevilo v databázi Sandry jako platforma AMD Mandolin. Očekávat bychom ho mohli v noteboocích chystaných pro příští rok. V Sandře se ukázalo APU, které je vybaveno čtyřmi fyzickými a osmi logickými jádry na 2,2 až 3,8 GHz, což je nachlup stejné jako v případě 2700U. Dále tu máme opět 2 MB L2 a 4 MB L3 cache a od Radeonu RX Vega 10 můžeme opět očekávat 640 Stream procesorů. To vše s pouze 15W TDP, přičemž Ryzen 7 2700U má konfigurovatelné TDP mezi 12 a 25 W, takže ani zde nelze říci, že by se nově objevené APU nějak lišilo. 
 
Můžeme tak zatím pouze hádat, co se skrývá pod čipem, jehož označení a některé základní specifikace můžeme rozklíčovat z označení ZM370SC4T4MFG_38/22_Y. Mohl by to být pouze a jen přeznačený Ryzen 7 2700U připravený čistě jen pro vybrané trhy a zákazníky. Čistě dle generačního označení by to dle starších informací mělo být APU ze série Picasso, které byly dříve pokládány za procesory s architekturou Zen 2. To by však znamenalo 7nm proces, který bude, jak AMD už potvrdilo, nejdříve nasazen v serverových procesorech EPYC. 
 
Nikdo ale neříká, že by daný Ryzen 7 3700U měl být vypuštěn na trh dříve než 7nm EPYC a čistě teoreticky by snížení TDP z 25 W na 15 W díky 7nm procesu odpovídalo. Pravděpodobně tu ale máme 12nm APU, ale uvidíme. 
 
Zdroj: Tum Apisak - via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková