www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal v Geekbench 5

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal v Geekbench 5
, , aktualita
Očekávaný procesor AMD Ryzen 9 3950X by už měl být za dvěřmi a na to se ukazují i množící se informace o něm. Mezi ně patří také jeho nedávný test v Geekbench 5. Očekávat tak snad opravdu můžeme brzké vypuštění na trh.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3950X je očekávaný 16jádrový model, který opět posune vícejádrový výkon desktopových procesorů výš. Však 16 jader donedávna neměly ani HEDT procesory, natož pak běžné desktopové modely. 
 
 
Nové záznamy z Geekbench 5 pro nás vyšťoural opět Tum Apisak a dle dostupných informací byl 16jádrový Ryzen nainstalován na desku Gigabyte B450 Aorus Pro WIFI-CF, čili celkem prostý model s čipsetem předchozí generace (jeho nástupce ještě není připraven) a vedle toho tu je i záznam s deskou Prime X570-P a také podstatně vyšší kapacitou operační pamětí: 64 GB oproti 16 GB. 
 
 
Vícejádrové skore přitom oproti jednojádrovému je tu silně ve prospěch systému s deskou Asus, která by ale tak velkou roli hrát neměla, stejně jako kapacita operační paměti. Mohou tu být ale další vlivy vzhledem k tomu, že jde o test dosud nedostupného procesoru: takty, BIOS nebo prostě nevhodné nastavení. Vícejádrové skóre mírně nad 11 tisíc bodů by ale stěží odpovídalo modelu Ryzen 9 3900X s 12 jádry, takže lze očekávat spíše oněch 15.400 bodů. 
 
 
Vedle toho tu máme také nyní již ze stránek odstraněný PDF dokument firmy Gigabyte popisující přetaktování procesoru 3950X, a to na deskce Gigabyte X570 Aorus Master s vodním chladičem (360mm radiátor). Dle dokumentu má nový procesor dosáhnout uvedeného taktu 4,7 GHz v turbu maximálně na dvou jádrech, ovšem pak se dozvíme i to, že dle provedených testů lze s napětím Vcore kolem 1,4 V dosáhnout 4,3 GHz na všech jádrech, což byl prý limit pro řadu testovaných kusů, přičemž jeden byl stabilní i při 4,4 GHz.
 
Procesor na 4,3 GHz pak dokázal v Cinebench R15 dosáhnout skóre 4384 cb a na 4,4 GHz dokonce 4475 cb, což je o více než deset procent vyšší výkon v porovnání s výchozími takty. Procesor Intel Core i9-9980XE, čili 18jádrový HEDT model, přitom na základních taktech nabídne kolem 3700 bodů.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: listopad 2019 Doporučené PC sestavy: listopad 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek73 komentářů
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Včera, aktualita, Jan Vítek