www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU
, , aktualita
AMD vypustila do světa nové procesory Ryzen Pro, které se konkrétně řadí mezi APU, a jde tak o podnikové verze mobilních i desktopových Raven Ridge. Jsou také již přímo dostupné v modelech známých výrobců PC. 
reklama
AMD Ryzen Pro s grafikou Radeon Graphics tak už nabízejí velcí světoví výrobci počítačů, jako je Dell, HP či Lenovo, a to ve svých mobilních i desktopových počítačích. Jedná se o řady Dell Latitude a Optiplex, HP Elite a Pro a Lenovo Think. 
 
 
Co se týče samotných mobilních a desktopových procesorů Ryzen Pro s grafikou Radeon, zde nelze říci nic jiného, než že jde z hlediska hlavních specifikací o to samé, co v případě klasických verzí, ovšem s nášupem podnikových technologií. 
 
 
Jde tak předevšímo bezpečnost s podporou fTPM či TPM 2.0, Enterprise Security pod Windows 10, zabudované 128bitové šifrování AES a od AMD technologie GuardMI. Ta má chránit počítač "od zapnutí po vypnutí" a jde podobně jako v případě Intel Management Engine o zabudovaný bezpečnostní procesor, respektive celý systém v systému, uvnitř každého Ryzen Pro. Ten pak zajišťuje bezpečné bootování systému, transparentní šifrování paměti, zabezpečený provoz aplikací, atd. 
 
 
V případě notebooků AMD slibuje celodenní provoz na baterie, což obvykle znamená alespoň osm hodin, neboť v marketingovém světě se v tomto případě den = pracovní doba. Vedle toho pak AMD poukazuje na očividné, a sice výkonnou integrovanou grafiku, která je určena pro 3D CAD i zdravotnické aplikace. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář