www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU
, , aktualita
AMD vypustila do světa nové procesory Ryzen Pro, které se konkrétně řadí mezi APU, a jde tak o podnikové verze mobilních i desktopových Raven Ridge. Jsou také již přímo dostupné v modelech známých výrobců PC. 
reklama
AMD Ryzen Pro s grafikou Radeon Graphics tak už nabízejí velcí světoví výrobci počítačů, jako je Dell, HP či Lenovo, a to ve svých mobilních i desktopových počítačích. Jedná se o řady Dell Latitude a Optiplex, HP Elite a Pro a Lenovo Think. 
 
 
Co se týče samotných mobilních a desktopových procesorů Ryzen Pro s grafikou Radeon, zde nelze říci nic jiného, než že jde z hlediska hlavních specifikací o to samé, co v případě klasických verzí, ovšem s nášupem podnikových technologií. 
 
 
Jde tak předevšímo bezpečnost s podporou fTPM či TPM 2.0, Enterprise Security pod Windows 10, zabudované 128bitové šifrování AES a od AMD technologie GuardMI. Ta má chránit počítač "od zapnutí po vypnutí" a jde podobně jako v případě Intel Management Engine o zabudovaný bezpečnostní procesor, respektive celý systém v systému, uvnitř každého Ryzen Pro. Ten pak zajišťuje bezpečné bootování systému, transparentní šifrování paměti, zabezpečený provoz aplikací, atd. 
 
 
V případě notebooků AMD slibuje celodenní provoz na baterie, což obvykle znamená alespoň osm hodin, neboť v marketingovém světě se v tomto případě den = pracovní doba. Vedle toho pak AMD poukazuje na očividné, a sice výkonnou integrovanou grafiku, která je určena pro 3D CAD i zdravotnické aplikace. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář