www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU
, , aktualita
AMD vypustila do světa nové procesory Ryzen Pro, které se konkrétně řadí mezi APU, a jde tak o podnikové verze mobilních i desktopových Raven Ridge. Jsou také již přímo dostupné v modelech známých výrobců PC. 
reklama
AMD Ryzen Pro s grafikou Radeon Graphics tak už nabízejí velcí světoví výrobci počítačů, jako je Dell, HP či Lenovo, a to ve svých mobilních i desktopových počítačích. Jedná se o řady Dell Latitude a Optiplex, HP Elite a Pro a Lenovo Think. 
 
 
Co se týče samotných mobilních a desktopových procesorů Ryzen Pro s grafikou Radeon, zde nelze říci nic jiného, než že jde z hlediska hlavních specifikací o to samé, co v případě klasických verzí, ovšem s nášupem podnikových technologií. 
 
 
Jde tak předevšímo bezpečnost s podporou fTPM či TPM 2.0, Enterprise Security pod Windows 10, zabudované 128bitové šifrování AES a od AMD technologie GuardMI. Ta má chránit počítač "od zapnutí po vypnutí" a jde podobně jako v případě Intel Management Engine o zabudovaný bezpečnostní procesor, respektive celý systém v systému, uvnitř každého Ryzen Pro. Ten pak zajišťuje bezpečné bootování systému, transparentní šifrování paměti, zabezpečený provoz aplikací, atd. 
 
 
V případě notebooků AMD slibuje celodenní provoz na baterie, což obvykle znamená alespoň osm hodin, neboť v marketingovém světě se v tomto případě den = pracovní doba. Vedle toho pak AMD poukazuje na očividné, a sice výkonnou integrovanou grafiku, která je určena pro 3D CAD i zdravotnické aplikace. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů