www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU

AMD Ryzen Pro nyní i jako APU
, , aktualita
AMD vypustila do světa nové procesory Ryzen Pro, které se konkrétně řadí mezi APU, a jde tak o podnikové verze mobilních i desktopových Raven Ridge. Jsou také již přímo dostupné v modelech známých výrobců PC. 
reklama
AMD Ryzen Pro s grafikou Radeon Graphics tak už nabízejí velcí světoví výrobci počítačů, jako je Dell, HP či Lenovo, a to ve svých mobilních i desktopových počítačích. Jedná se o řady Dell Latitude a Optiplex, HP Elite a Pro a Lenovo Think. 
 
 
Co se týče samotných mobilních a desktopových procesorů Ryzen Pro s grafikou Radeon, zde nelze říci nic jiného, než že jde z hlediska hlavních specifikací o to samé, co v případě klasických verzí, ovšem s nášupem podnikových technologií. 
 
 
Jde tak předevšímo bezpečnost s podporou fTPM či TPM 2.0, Enterprise Security pod Windows 10, zabudované 128bitové šifrování AES a od AMD technologie GuardMI. Ta má chránit počítač "od zapnutí po vypnutí" a jde podobně jako v případě Intel Management Engine o zabudovaný bezpečnostní procesor, respektive celý systém v systému, uvnitř každého Ryzen Pro. Ten pak zajišťuje bezpečné bootování systému, transparentní šifrování paměti, zabezpečený provoz aplikací, atd. 
 
 
V případě notebooků AMD slibuje celodenní provoz na baterie, což obvykle znamená alespoň osm hodin, neboť v marketingovém světě se v tomto případě den = pracovní doba. Vedle toho pak AMD poukazuje na očividné, a sice výkonnou integrovanou grafiku, která je určena pro 3D CAD i zdravotnické aplikace. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář