www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se u největšího německého prodejce prodává dvakrát více než Intel

AMD se u největšího německého prodejce prodává dvakrát více než Intel
, , aktualita
Německý internetový prodejce Mindfactory.de zveřejnil čísla o prodejích za listopad, která v případě procesorů vyznívají jednoznačně ve prospěch firmy AMD. Její procesory se totiž prodávaly dvakrát lépe. 
K oblíbeným
reklama
Je pochopitelné, že to není ovlivněno pouze kvalitou daných procesorů, ale také tím, že Intel má problémy s výrobou a momentálně nedokáže uspokojit veškerou poptávku po svých 14nm produktech. Především ale může jít o dopad toho, že se Intel údajně rozhodl poslat do obchodů v posledním kvartále tohoto roku o 2 miliony procesorů méně, než bylo v plánu. Řada procesorů Intelu tak není dobře k dostání a rozhodně není důvod ke snižování jejich cen, když jich je na trhu málo. V našich obchodech jde spíše o problematickou dostupnost modelů jako Intel Core i5-8400 a naštěstí už nejde o to, že by se nějak výrazně zvyšovaly ceny. Ty se spíše v posledním měsíci stabilizovaly a v některých případech i mírně klesly. 
 
 
Jde však především o to, že není pochyb o výhodnější pozici procesorů AMD s ohledem na poměr ceny a výkonu. Ryzen 7 2700X je téměř dvakrát levnější než Core i9-9900K, ale na polovině jeho výkonu samozřejmě ani zdaleka není, takže vedle dostupnosti se muselo projevit o toto.  
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Grafy s daty o prodejích procesorů v Mindfactory.de jasně vypovídají o tom, jak AMD šlo v poslední době prudce nahoru, a to i na úkor Intelu. Už v září se podíl procesorů AMD dostal na 65 procent, což bylo v dalších dvou měsících ještě lepší, ale především se v tradičně silné sezóně před Vánoci prudce zvýšil počet prodávaných AMD, zatímco o Intelu se to říci nedá. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
První graf ukazuje porovnání prodaných kusů procesorů AMD a Intel a druhý srovnává utržené částky. Čili pokud jsou procesory Intel celkově spíše dražší, je jasné, že v tomto srovnání už to v případě vedení AMD není tak horké a za poslední měsíc jde o 56 vs. 44 procent. Co se týče prodávaných kusů, pak jednoznačně nejpopulárnějším Intelem je starší Coffee Lake v podobě Core i7-8700K a pak má slušný start i nový Core i9-9900K. V případě AMD je to také šestijádrový Ryzen 5 2600, ale velice oblíbený je také Ryzen 7 2700X nebo Ryzen 5 2600X. 
 
Téměř polovina všech desktopových procesorů prodaných v Mindfactory během minulého měsíce, a sice konkrétně 47 procent, patří do generace AMD Pinnacle Ridge. A co u nás? Dle Heureky jsou dva nejoblíbenější procesory aktuálně AMD Ryzen 5 2600 a Ryzen 7 2700X, což zcela odpovídá i preferencím Němců. Lze tak předpokládat, že na našem trhu panuje podobná situace, však třetí nejoblíbenější je Core i7-8700K. 

Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře