www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se u největšího německého prodejce prodává dvakrát více než Intel

AMD se u největšího německého prodejce prodává dvakrát více než Intel
, , aktualita
Německý internetový prodejce Mindfactory.de zveřejnil čísla o prodejích za listopad, která v případě procesorů vyznívají jednoznačně ve prospěch firmy AMD. Její procesory se totiž prodávaly dvakrát lépe. 
reklama
Je pochopitelné, že to není ovlivněno pouze kvalitou daných procesorů, ale také tím, že Intel má problémy s výrobou a momentálně nedokáže uspokojit veškerou poptávku po svých 14nm produktech. Především ale může jít o dopad toho, že se Intel údajně rozhodl poslat do obchodů v posledním kvartále tohoto roku o 2 miliony procesorů méně, než bylo v plánu. Řada procesorů Intelu tak není dobře k dostání a rozhodně není důvod ke snižování jejich cen, když jich je na trhu málo. V našich obchodech jde spíše o problematickou dostupnost modelů jako Intel Core i5-8400 a naštěstí už nejde o to, že by se nějak výrazně zvyšovaly ceny. Ty se spíše v posledním měsíci stabilizovaly a v některých případech i mírně klesly. 
 
 
Jde však především o to, že není pochyb o výhodnější pozici procesorů AMD s ohledem na poměr ceny a výkonu. Ryzen 7 2700X je téměř dvakrát levnější než Core i9-9900K, ale na polovině jeho výkonu samozřejmě ani zdaleka není, takže vedle dostupnosti se muselo projevit o toto.  
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Grafy s daty o prodejích procesorů v Mindfactory.de jasně vypovídají o tom, jak AMD šlo v poslední době prudce nahoru, a to i na úkor Intelu. Už v září se podíl procesorů AMD dostal na 65 procent, což bylo v dalších dvou měsících ještě lepší, ale především se v tradičně silné sezóně před Vánoci prudce zvýšil počet prodávaných AMD, zatímco o Intelu se to říci nedá. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
První graf ukazuje porovnání prodaných kusů procesorů AMD a Intel a druhý srovnává utržené částky. Čili pokud jsou procesory Intel celkově spíše dražší, je jasné, že v tomto srovnání už to v případě vedení AMD není tak horké a za poslední měsíc jde o 56 vs. 44 procent. Co se týče prodávaných kusů, pak jednoznačně nejpopulárnějším Intelem je starší Coffee Lake v podobě Core i7-8700K a pak má slušný start i nový Core i9-9900K. V případě AMD je to také šestijádrový Ryzen 5 2600, ale velice oblíbený je také Ryzen 7 2700X nebo Ryzen 5 2600X. 
 
Téměř polovina všech desktopových procesorů prodaných v Mindfactory během minulého měsíce, a sice konkrétně 47 procent, patří do generace AMD Pinnacle Ridge. A co u nás? Dle Heureky jsou dva nejoblíbenější procesory aktuálně AMD Ryzen 5 2600 a Ryzen 7 2700X, což zcela odpovídá i preferencím Němců. Lze tak předpokládat, že na našem trhu panuje podobná situace, však třetí nejoblíbenější je Core i7-8700K. 

Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře