www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se u největšího německého prodejce prodává dvakrát více než Intel

AMD se u největšího německého prodejce prodává dvakrát více než Intel
, , aktualita
Německý internetový prodejce Mindfactory.de zveřejnil čísla o prodejích za listopad, která v případě procesorů vyznívají jednoznačně ve prospěch firmy AMD. Její procesory se totiž prodávaly dvakrát lépe. 
K oblíbeným
reklama
Je pochopitelné, že to není ovlivněno pouze kvalitou daných procesorů, ale také tím, že Intel má problémy s výrobou a momentálně nedokáže uspokojit veškerou poptávku po svých 14nm produktech. Především ale může jít o dopad toho, že se Intel údajně rozhodl poslat do obchodů v posledním kvartále tohoto roku o 2 miliony procesorů méně, než bylo v plánu. Řada procesorů Intelu tak není dobře k dostání a rozhodně není důvod ke snižování jejich cen, když jich je na trhu málo. V našich obchodech jde spíše o problematickou dostupnost modelů jako Intel Core i5-8400 a naštěstí už nejde o to, že by se nějak výrazně zvyšovaly ceny. Ty se spíše v posledním měsíci stabilizovaly a v některých případech i mírně klesly. 
 
 
Jde však především o to, že není pochyb o výhodnější pozici procesorů AMD s ohledem na poměr ceny a výkonu. Ryzen 7 2700X je téměř dvakrát levnější než Core i9-9900K, ale na polovině jeho výkonu samozřejmě ani zdaleka není, takže vedle dostupnosti se muselo projevit o toto.  
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Grafy s daty o prodejích procesorů v Mindfactory.de jasně vypovídají o tom, jak AMD šlo v poslední době prudce nahoru, a to i na úkor Intelu. Už v září se podíl procesorů AMD dostal na 65 procent, což bylo v dalších dvou měsících ještě lepší, ale především se v tradičně silné sezóně před Vánoci prudce zvýšil počet prodávaných AMD, zatímco o Intelu se to říci nedá. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
První graf ukazuje porovnání prodaných kusů procesorů AMD a Intel a druhý srovnává utržené částky. Čili pokud jsou procesory Intel celkově spíše dražší, je jasné, že v tomto srovnání už to v případě vedení AMD není tak horké a za poslední měsíc jde o 56 vs. 44 procent. Co se týče prodávaných kusů, pak jednoznačně nejpopulárnějším Intelem je starší Coffee Lake v podobě Core i7-8700K a pak má slušný start i nový Core i9-9900K. V případě AMD je to také šestijádrový Ryzen 5 2600, ale velice oblíbený je také Ryzen 7 2700X nebo Ryzen 5 2600X. 
 
Téměř polovina všech desktopových procesorů prodaných v Mindfactory během minulého měsíce, a sice konkrétně 47 procent, patří do generace AMD Pinnacle Ridge. A co u nás? Dle Heureky jsou dva nejoblíbenější procesory aktuálně AMD Ryzen 5 2600 a Ryzen 7 2700X, což zcela odpovídá i preferencím Němců. Lze tak předpokládat, že na našem trhu panuje podobná situace, však třetí nejoblíbenější je Core i7-8700K. 

Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom
Intel včera v noci vypustil do světa hodnotné informace o vývoji svých výrobních procesů i procesorových generací. My se nejdříve podíváme právě na výrobní procesy, které se Intel opravdu rozhodl přejmenovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů