www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Sharkstooth v testu Geekbench: nový Threadripper?

AMD Sharkstooth v testu Geekbench: nový Threadripper?
, , aktualita
V testech Geekbench, respektive v databázi jejich výsledků, byl objeven zajímavý záznam o jistém AMD Sharkstooth. Jedná se bezesporu o procesor vybavený velkým počtem jader, což ukazuje na nové Threadrippery. 
K oblíbeným
reklama
AMD skutečně nemá chuť ubrat ze svého tempa, jak ukázalo představením 16jádrových Ryzenů a 64jádrových serverových procesorů EPYC. Nyní by dávalo smysl, aby AMD vyslalo na trh rovněž až 64jádrové procesory Threadripper, což bezesporu může a otázka je pouze ta, zda chce. V důsledku by to klidně mohly být prostě "jen" 32jádrové Threadrippery, které by nabídly vyšší takty, IPC i kapacitu L3 cache. Anebo to může být zlatá střední cesta, čili maximálně 48jádrové HEDT procesory, takže to se teprve ukáže. Co nám řekne Geekbench. 
 
 
Nejdříve se můžeme podívat na specifikace. Máme tu 32C/64T procesor AMD Sharkstooth na platformě Whitehaven, což jednoznačně ukazuje na Threadripper. A pak tu máme celkem 8x 16 MB L3 cache, čili celkově 128 MB L3 cache a dle toho zase lze určit, že musí jít o Zen 2, neboť Zen a Zen+ mají poloviční L3 cache na jádro. A mimochodem, oněch 8x 16 MB L3 cache je určeno ne dle počtu čipů či čipletů, ale CCX. Logicky tak půjde o Zen 2 se čtyřmi čiplety na platformě Whitehaven, takže pokud jde o správné údaje, nic jiného než nový Threadripper to být nemůže. 
 

Co se týče výkonu, základní takt 3,6 GHz vypadá také uvěřitelně. Nové procesory EPYC sice na takovou hodnotu nedosahují ani s turbem, ovšem to platilo i pro první generaci těchto procesorů a oproti Ryzen Threadripper 1950X by 3,6 GHz v základu bylo 200MHz navýšení, ovšem spíše bychom mohli srovnávat s rovněž 32jádrovým Ryzen Threadripper 2990WX a to už je velice slušných plus 600 MHz.

Procesor byl testován pod 64bitovým Linuxem a získal jednovláknové skóre 5677 a vícevláknové 94772 bodů. To je oproti modelu 299WX asi o 18,5 % vyšší, což by napovídalo, že reálné takty v provozu zase o tolik vyšší nebudou. V porovnání s Xeonem W-3175X pak testovaný procesor ztrácí cca 5 procent.

AMD by mělo nové procesory Threadripper vypustit na trh někdy v říjnu. 

 

Zdroj: techPowerUpCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře