www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Sharkstooth v testu Geekbench: nový Threadripper?

AMD Sharkstooth v testu Geekbench: nový Threadripper?
, , aktualita
V testech Geekbench, respektive v databázi jejich výsledků, byl objeven zajímavý záznam o jistém AMD Sharkstooth. Jedná se bezesporu o procesor vybavený velkým počtem jader, což ukazuje na nové Threadrippery. 
K oblíbeným
reklama
AMD skutečně nemá chuť ubrat ze svého tempa, jak ukázalo představením 16jádrových Ryzenů a 64jádrových serverových procesorů EPYC. Nyní by dávalo smysl, aby AMD vyslalo na trh rovněž až 64jádrové procesory Threadripper, což bezesporu může a otázka je pouze ta, zda chce. V důsledku by to klidně mohly být prostě "jen" 32jádrové Threadrippery, které by nabídly vyšší takty, IPC i kapacitu L3 cache. Anebo to může být zlatá střední cesta, čili maximálně 48jádrové HEDT procesory, takže to se teprve ukáže. Co nám řekne Geekbench. 
 
 
Nejdříve se můžeme podívat na specifikace. Máme tu 32C/64T procesor AMD Sharkstooth na platformě Whitehaven, což jednoznačně ukazuje na Threadripper. A pak tu máme celkem 8x 16 MB L3 cache, čili celkově 128 MB L3 cache a dle toho zase lze určit, že musí jít o Zen 2, neboť Zen a Zen+ mají poloviční L3 cache na jádro. A mimochodem, oněch 8x 16 MB L3 cache je určeno ne dle počtu čipů či čipletů, ale CCX. Logicky tak půjde o Zen 2 se čtyřmi čiplety na platformě Whitehaven, takže pokud jde o správné údaje, nic jiného než nový Threadripper to být nemůže. 
 

Co se týče výkonu, základní takt 3,6 GHz vypadá také uvěřitelně. Nové procesory EPYC sice na takovou hodnotu nedosahují ani s turbem, ovšem to platilo i pro první generaci těchto procesorů a oproti Ryzen Threadripper 1950X by 3,6 GHz v základu bylo 200MHz navýšení, ovšem spíše bychom mohli srovnávat s rovněž 32jádrovým Ryzen Threadripper 2990WX a to už je velice slušných plus 600 MHz.

Procesor byl testován pod 64bitovým Linuxem a získal jednovláknové skóre 5677 a vícevláknové 94772 bodů. To je oproti modelu 299WX asi o 18,5 % vyšší, což by napovídalo, že reálné takty v provozu zase o tolik vyšší nebudou. V porovnání s Xeonem W-3175X pak testovaný procesor ztrácí cca 5 procent.

AMD by mělo nové procesory Threadripper vypustit na trh někdy v říjnu. 

 

Zdroj: techPowerUpCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek