www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Sharkstooth v testu Geekbench: nový Threadripper?

AMD Sharkstooth v testu Geekbench: nový Threadripper?
, , aktualita
V testech Geekbench, respektive v databázi jejich výsledků, byl objeven zajímavý záznam o jistém AMD Sharkstooth. Jedná se bezesporu o procesor vybavený velkým počtem jader, což ukazuje na nové Threadrippery. 
K oblíbeným
reklama
AMD skutečně nemá chuť ubrat ze svého tempa, jak ukázalo představením 16jádrových Ryzenů a 64jádrových serverových procesorů EPYC. Nyní by dávalo smysl, aby AMD vyslalo na trh rovněž až 64jádrové procesory Threadripper, což bezesporu může a otázka je pouze ta, zda chce. V důsledku by to klidně mohly být prostě "jen" 32jádrové Threadrippery, které by nabídly vyšší takty, IPC i kapacitu L3 cache. Anebo to může být zlatá střední cesta, čili maximálně 48jádrové HEDT procesory, takže to se teprve ukáže. Co nám řekne Geekbench. 
 
 
Nejdříve se můžeme podívat na specifikace. Máme tu 32C/64T procesor AMD Sharkstooth na platformě Whitehaven, což jednoznačně ukazuje na Threadripper. A pak tu máme celkem 8x 16 MB L3 cache, čili celkově 128 MB L3 cache a dle toho zase lze určit, že musí jít o Zen 2, neboť Zen a Zen+ mají poloviční L3 cache na jádro. A mimochodem, oněch 8x 16 MB L3 cache je určeno ne dle počtu čipů či čipletů, ale CCX. Logicky tak půjde o Zen 2 se čtyřmi čiplety na platformě Whitehaven, takže pokud jde o správné údaje, nic jiného než nový Threadripper to být nemůže. 
 

Co se týče výkonu, základní takt 3,6 GHz vypadá také uvěřitelně. Nové procesory EPYC sice na takovou hodnotu nedosahují ani s turbem, ovšem to platilo i pro první generaci těchto procesorů a oproti Ryzen Threadripper 1950X by 3,6 GHz v základu bylo 200MHz navýšení, ovšem spíše bychom mohli srovnávat s rovněž 32jádrovým Ryzen Threadripper 2990WX a to už je velice slušných plus 600 MHz.

Procesor byl testován pod 64bitovým Linuxem a získal jednovláknové skóre 5677 a vícevláknové 94772 bodů. To je oproti modelu 299WX asi o 18,5 % vyšší, což by napovídalo, že reálné takty v provozu zase o tolik vyšší nebudou. V porovnání s Xeonem W-3175X pak testovaný procesor ztrácí cca 5 procent.

AMD by mělo nové procesory Threadripper vypustit na trh někdy v říjnu. 

 

Zdroj: techPowerUpCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů