www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí
, , aktualita
Už za dva týdny nastane pro AMD velký svátek, a sice 50leté výročí založení této firmy. Firma to chce dle záznamu v americkém obchodu oslavit také tím, že na trh vypustí speciální edici procesorů Ryzen 7 2700X. V čem bude speciální?
K oblíbeným
reklama
AMD oslaví své padesátiny 1. května, takže tato firma byla založena v roce 1969. Vytvořil ji Jerry Sanders společně s dalšími nespokojenými kolegy z Fairchild Semiconductor. Ti tak od svého původního chlebodárce odešli, aby šli vlastní cestou a ta i po půl století vede stále dál a my tu máme jedinou společnost, která dokáže vyrábět konkurenceschopné procesory x86 i grafické čipy. Žádná jiná taková na světě není, i když to by nemuselo vydržet dlouho, neboť Intel se probudil a my můžeme čekat na to, co příští rok předvedou jeho GPU Xe.
 
 
AMD se tak chystá tuto událost využít i při prodeji svých procesorů a jak ukazuje nabídka amerického obchodu ShopBLT, dočkáme se výroční edice procesoru Ryzen 7 2700X s chladičem Wraith Prism. I běžná verze tohoto procesoru samozřejmě má ve výbavě chladič Wraith Prism, takže čím se výroční edice odlišuje? 
 
 
AMD nijak nezměnilo základní označení procesoru, takže lze očekávat, že tu nebudeme mít vyšší takty, což je ostatně asi to jediné, v čem by se mohl odlišovat. Zatím tak nevíme, co tu bude speciálního a lze uvažovat o nějaké výbavě navíc, třeba ve formě upomínkových předmětů, nebo o úpravě samotného procesoru, respektive jeho heatspreaderu. Případně se může tento procesor prodávat v nějakém zvláštním obalu, ostatně s tím už AMD má také své zkušenosti, stačí se podívat na to, v čem se prodávají Threadrippery a nebo v čem se prodávaly první procesory FX Black Edition.
 
 
Takže uvidíme, nicméně uvedená cena není o moc vyšší než v případě běžné verze procesoru. 
 
Zdroj: Dayman (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů