www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí
, , aktualita
Už za dva týdny nastane pro AMD velký svátek, a sice 50leté výročí založení této firmy. Firma to chce dle záznamu v americkém obchodu oslavit také tím, že na trh vypustí speciální edici procesorů Ryzen 7 2700X. V čem bude speciální?
K oblíbeným
reklama
AMD oslaví své padesátiny 1. května, takže tato firma byla založena v roce 1969. Vytvořil ji Jerry Sanders společně s dalšími nespokojenými kolegy z Fairchild Semiconductor. Ti tak od svého původního chlebodárce odešli, aby šli vlastní cestou a ta i po půl století vede stále dál a my tu máme jedinou společnost, která dokáže vyrábět konkurenceschopné procesory x86 i grafické čipy. Žádná jiná taková na světě není, i když to by nemuselo vydržet dlouho, neboť Intel se probudil a my můžeme čekat na to, co příští rok předvedou jeho GPU Xe.
 
 
AMD se tak chystá tuto událost využít i při prodeji svých procesorů a jak ukazuje nabídka amerického obchodu ShopBLT, dočkáme se výroční edice procesoru Ryzen 7 2700X s chladičem Wraith Prism. I běžná verze tohoto procesoru samozřejmě má ve výbavě chladič Wraith Prism, takže čím se výroční edice odlišuje? 
 
 
AMD nijak nezměnilo základní označení procesoru, takže lze očekávat, že tu nebudeme mít vyšší takty, což je ostatně asi to jediné, v čem by se mohl odlišovat. Zatím tak nevíme, co tu bude speciálního a lze uvažovat o nějaké výbavě navíc, třeba ve formě upomínkových předmětů, nebo o úpravě samotného procesoru, respektive jeho heatspreaderu. Případně se může tento procesor prodávat v nějakém zvláštním obalu, ostatně s tím už AMD má také své zkušenosti, stačí se podívat na to, v čem se prodávají Threadrippery a nebo v čem se prodávaly první procesory FX Black Edition.
 
 
Takže uvidíme, nicméně uvedená cena není o moc vyšší než v případě běžné verze procesoru. 
 
Zdroj: Dayman (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář