www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí
, , aktualita
Už za dva týdny nastane pro AMD velký svátek, a sice 50leté výročí založení této firmy. Firma to chce dle záznamu v americkém obchodu oslavit také tím, že na trh vypustí speciální edici procesorů Ryzen 7 2700X. V čem bude speciální?
K oblíbeným
reklama
AMD oslaví své padesátiny 1. května, takže tato firma byla založena v roce 1969. Vytvořil ji Jerry Sanders společně s dalšími nespokojenými kolegy z Fairchild Semiconductor. Ti tak od svého původního chlebodárce odešli, aby šli vlastní cestou a ta i po půl století vede stále dál a my tu máme jedinou společnost, která dokáže vyrábět konkurenceschopné procesory x86 i grafické čipy. Žádná jiná taková na světě není, i když to by nemuselo vydržet dlouho, neboť Intel se probudil a my můžeme čekat na to, co příští rok předvedou jeho GPU Xe.
 
 
AMD se tak chystá tuto událost využít i při prodeji svých procesorů a jak ukazuje nabídka amerického obchodu ShopBLT, dočkáme se výroční edice procesoru Ryzen 7 2700X s chladičem Wraith Prism. I běžná verze tohoto procesoru samozřejmě má ve výbavě chladič Wraith Prism, takže čím se výroční edice odlišuje? 
 
 
AMD nijak nezměnilo základní označení procesoru, takže lze očekávat, že tu nebudeme mít vyšší takty, což je ostatně asi to jediné, v čem by se mohl odlišovat. Zatím tak nevíme, co tu bude speciálního a lze uvažovat o nějaké výbavě navíc, třeba ve formě upomínkových předmětů, nebo o úpravě samotného procesoru, respektive jeho heatspreaderu. Případně se může tento procesor prodávat v nějakém zvláštním obalu, ostatně s tím už AMD má také své zkušenosti, stačí se podívat na to, v čem se prodávají Threadrippery a nebo v čem se prodávaly první procesory FX Black Edition.
 
 
Takže uvidíme, nicméně uvedená cena není o moc vyšší než v případě běžné verze procesoru. 
 
Zdroj: Dayman (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková