www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí

AMD si chystá speciální Ryzen 7 2700X na oslavu 50letého výročí
, , aktualita
Už za dva týdny nastane pro AMD velký svátek, a sice 50leté výročí založení této firmy. Firma to chce dle záznamu v americkém obchodu oslavit také tím, že na trh vypustí speciální edici procesorů Ryzen 7 2700X. V čem bude speciální?
K oblíbeným
reklama
AMD oslaví své padesátiny 1. května, takže tato firma byla založena v roce 1969. Vytvořil ji Jerry Sanders společně s dalšími nespokojenými kolegy z Fairchild Semiconductor. Ti tak od svého původního chlebodárce odešli, aby šli vlastní cestou a ta i po půl století vede stále dál a my tu máme jedinou společnost, která dokáže vyrábět konkurenceschopné procesory x86 i grafické čipy. Žádná jiná taková na světě není, i když to by nemuselo vydržet dlouho, neboť Intel se probudil a my můžeme čekat na to, co příští rok předvedou jeho GPU Xe.
 
 
AMD se tak chystá tuto událost využít i při prodeji svých procesorů a jak ukazuje nabídka amerického obchodu ShopBLT, dočkáme se výroční edice procesoru Ryzen 7 2700X s chladičem Wraith Prism. I běžná verze tohoto procesoru samozřejmě má ve výbavě chladič Wraith Prism, takže čím se výroční edice odlišuje? 
 
 
AMD nijak nezměnilo základní označení procesoru, takže lze očekávat, že tu nebudeme mít vyšší takty, což je ostatně asi to jediné, v čem by se mohl odlišovat. Zatím tak nevíme, co tu bude speciálního a lze uvažovat o nějaké výbavě navíc, třeba ve formě upomínkových předmětů, nebo o úpravě samotného procesoru, respektive jeho heatspreaderu. Případně se může tento procesor prodávat v nějakém zvláštním obalu, ostatně s tím už AMD má také své zkušenosti, stačí se podívat na to, v čem se prodávají Threadrippery a nebo v čem se prodávaly první procesory FX Black Edition.
 
 
Takže uvidíme, nicméně uvedená cena není o moc vyšší než v případě běžné verze procesoru. 
 
Zdroj: Dayman (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered? Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered?
Už od loňského října víme o tom, že se v Electronic Arts pracuje na remasterované verzi hry Command & Conquer, která pomohla zpopularizovat žánr real-time strategií (RTS). Dozvíme se něco nového o tomto projektu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala