www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si chystá také zenové Athlony

AMD si chystá také zenové Athlony
, , aktualita
Dalo se tušit, že AMD nezůstane pouze u výroby procesorů značky Ryzen a že si přichystá také levnější modely, ale byla otázka, jakou značku pro ně využije a zda půjde o nějakou starou, nebo novou. Volba padla na Athlon. 
K oblíbeným
reklama
Ostatně procesory Athlon byly před řadou let právě součástí úspěšných let společnosti AMD, když Intel se zrovna potýkal se stagnujícím vývojem architektury Netburst, kterou však měly už brzy nahradit Core 2 a později dnešní Core. Athlon je tak dobrá volba pro procesory, které budou založeny na nové architektuře AMD a konkrétně půjde o dva modely (prozatím). 
 
 
Dle serveru Anandtech to budou modely  Athlon 200GE (YD200GC6M2OFB) a Athlon Pro 200GE (YD200GC6M20FB), čili běžná a podniková verze toho samého procesoru. Určeny budou samozřejmě pro patici AM4 a stávající základní desky. 
 
Označení E nám napovídá, že půjde o energeticky efektivní procesory, což se ukázalo už ve specifikacích udávajících 35W TDP. Založeny budou na čipech Raven Ridge, což zase značí písmeno G a dále tu máme základní pracovní takt 3,2 GHz, dvě jádra nejspíše s SMT a 4 MB L3 cache. 
 
Starší Athlony pro FM2(+) byly v podstatě APU zbavené grafického jádra, ovšem nyní tu dle označení čipů grafika evidentně chybět nebude. Lze očekávat, že stejně jako procesorová jádra bude oproti APU Ryzen osekána a také bude mít snížené takty. Otázka je, jak moc osekaná bude. 
 
Z nových Athlonů se tak rýsuje zajímavé a potenciálně levné řešení pro rovněž levné sestavy HTPC či prostě domácí PC pro nenáročné uživatele. Jejich nástup lze očekávat v brzké době, protože už se objevily na seznamu kompatibilních procesorů s ASUS Crosshair VII Hero X470. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář