www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?
, , aktualita
AMD se dříve netajilo s tím, že letos chce vyslat na trh nové 7nm procesory EPYC, Ryzen i Ryzen Threadripper. Jenomže právě Threadrippery z poslední roadmapy zmizely, takže se můžeme ptát, co se děje?
K oblíbeným
reklama
Je to jednoduché. Máme tu dvě roadmap s naprosto stejným označením, které se prostě týkají produktů chystaných pro tento rok. Procesory Ryzen Threadripper třetí generace v ní figurovaly ještě v březnu, i když u nich na rozdíl od ostatních nebylo ani přibližně určeno, kdy mají dorazit na trh. 
 
 
Nyní tu ale máme novou roadmap z května, kde jsou jediné dvě změny. Jednak už byly na trh vypuštěny Athlon Pro Mobile druhé generace a pak ze seznamu vypadly právě chystané Threadrippery. 
 
 
Těžko si lze představit, že by AMD v této prezentaci udělalo chybu a Threadrippery do ní omylem nezařadilo. Spíše můžeme uvažovat o tom, že tyto procesory prostě letos nepřijdou a zákazníci se budou muset spokojit s 12nm řadou. Ale proč? O tom se dá pouze spekulovat a uvažovat o tom, že to má co do činění s výrobou. AMD má na trh brzy uvést 7nm EPYC, desktopové Ryzen i karty Navi, takže je možné, že pro Threadrippery už nebudou k dispozici kapacity, ostatně ty měly přijít později a my víme, že 7nm linky firmy TSMC mají být v druhé polovině roku už plně vytíženy.  
 
AMD ale může mít i jiné pohnutky. Třeba sedí na velkých zásobách dosud neprodaných starších Threadripperů, které ostatně představují zboží pro velice úzký profil zákazníků. Případně pro něj může být výhodnější prodat 7nm čiplety v procesorech EPYC, o něž je ostatně stále velký zájem. Nebo to snad má co do činění se zvyšujícím se počtem jader řadových Ryzenů? Ať je to jak chce, 7nm Threadrippery letos asi nedorazí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů