www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?
, , aktualita
AMD se dříve netajilo s tím, že letos chce vyslat na trh nové 7nm procesory EPYC, Ryzen i Ryzen Threadripper. Jenomže právě Threadrippery z poslední roadmapy zmizely, takže se můžeme ptát, co se děje?
K oblíbeným
reklama
Je to jednoduché. Máme tu dvě roadmap s naprosto stejným označením, které se prostě týkají produktů chystaných pro tento rok. Procesory Ryzen Threadripper třetí generace v ní figurovaly ještě v březnu, i když u nich na rozdíl od ostatních nebylo ani přibližně určeno, kdy mají dorazit na trh. 
 
 
Nyní tu ale máme novou roadmap z května, kde jsou jediné dvě změny. Jednak už byly na trh vypuštěny Athlon Pro Mobile druhé generace a pak ze seznamu vypadly právě chystané Threadrippery. 
 
 
Těžko si lze představit, že by AMD v této prezentaci udělalo chybu a Threadrippery do ní omylem nezařadilo. Spíše můžeme uvažovat o tom, že tyto procesory prostě letos nepřijdou a zákazníci se budou muset spokojit s 12nm řadou. Ale proč? O tom se dá pouze spekulovat a uvažovat o tom, že to má co do činění s výrobou. AMD má na trh brzy uvést 7nm EPYC, desktopové Ryzen i karty Navi, takže je možné, že pro Threadrippery už nebudou k dispozici kapacity, ostatně ty měly přijít později a my víme, že 7nm linky firmy TSMC mají být v druhé polovině roku už plně vytíženy.  
 
AMD ale může mít i jiné pohnutky. Třeba sedí na velkých zásobách dosud neprodaných starších Threadripperů, které ostatně představují zboží pro velice úzký profil zákazníků. Případně pro něj může být výhodnější prodat 7nm čiplety v procesorech EPYC, o něž je ostatně stále velký zájem. Nebo to snad má co do činění se zvyšujícím se počtem jader řadových Ryzenů? Ať je to jak chce, 7nm Threadrippery letos asi nedorazí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory z řad Core "Comet Lake-S" a Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení
Zatímco Apple se svou bezdrátovou nabíječkou více zařízení AirPower neuspěl a nepovedlo se mu vyřešit technické problémy, Xiaomi uvádí nabíječku Mi Smart Tracking Charging Pad, která by měla umožnit nabíjet 2 zařízení v jakékoli pozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti
Další zajímavou technologií a využitím polymeru PEDOT pro ukládání elektrické energie je povrchová vrstva aplikovaná na klasickou oranžovou cihlu. Dům tak může být sám o sobě superkapacitorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20 Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20
Microsoft letos v květnu ohlásil iniciativu Xbox 20/20, v jejímž rámci slíbil pravidelný přísun novinek ze světa Xbox Game Studios, xCloudu, Game Pass a podobně. Ta ale nyní neslavně končí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077? Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077?
Tvůrci očekávaného titulu Cyberpunk 2077 nás chtějí udržovat ve stavu pozornosti, a tak občas vypustí do světa nějakou novinku. Na konci června to byla informace o ray tracingu a DLSS 2.0 a nyní jde o samotný obsah hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře