www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?
, , aktualita
AMD se dříve netajilo s tím, že letos chce vyslat na trh nové 7nm procesory EPYC, Ryzen i Ryzen Threadripper. Jenomže právě Threadrippery z poslední roadmapy zmizely, takže se můžeme ptát, co se děje?
K oblíbeným
reklama
Je to jednoduché. Máme tu dvě roadmap s naprosto stejným označením, které se prostě týkají produktů chystaných pro tento rok. Procesory Ryzen Threadripper třetí generace v ní figurovaly ještě v březnu, i když u nich na rozdíl od ostatních nebylo ani přibližně určeno, kdy mají dorazit na trh. 
 
 
Nyní tu ale máme novou roadmap z května, kde jsou jediné dvě změny. Jednak už byly na trh vypuštěny Athlon Pro Mobile druhé generace a pak ze seznamu vypadly právě chystané Threadrippery. 
 
 
Těžko si lze představit, že by AMD v této prezentaci udělalo chybu a Threadrippery do ní omylem nezařadilo. Spíše můžeme uvažovat o tom, že tyto procesory prostě letos nepřijdou a zákazníci se budou muset spokojit s 12nm řadou. Ale proč? O tom se dá pouze spekulovat a uvažovat o tom, že to má co do činění s výrobou. AMD má na trh brzy uvést 7nm EPYC, desktopové Ryzen i karty Navi, takže je možné, že pro Threadrippery už nebudou k dispozici kapacity, ostatně ty měly přijít později a my víme, že 7nm linky firmy TSMC mají být v druhé polovině roku už plně vytíženy.  
 
AMD ale může mít i jiné pohnutky. Třeba sedí na velkých zásobách dosud neprodaných starších Threadripperů, které ostatně představují zboží pro velice úzký profil zákazníků. Případně pro něj může být výhodnější prodat 7nm čiplety v procesorech EPYC, o něž je ostatně stále velký zájem. Nebo to snad má co do činění se zvyšujícím se počtem jader řadových Ryzenů? Ať je to jak chce, 7nm Threadrippery letos asi nedorazí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů