www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?

AMD Threadripper 3000 zmizely z roadmapy, proč?
, , aktualita
AMD se dříve netajilo s tím, že letos chce vyslat na trh nové 7nm procesory EPYC, Ryzen i Ryzen Threadripper. Jenomže právě Threadrippery z poslední roadmapy zmizely, takže se můžeme ptát, co se děje?
K oblíbeným
reklama
Je to jednoduché. Máme tu dvě roadmap s naprosto stejným označením, které se prostě týkají produktů chystaných pro tento rok. Procesory Ryzen Threadripper třetí generace v ní figurovaly ještě v březnu, i když u nich na rozdíl od ostatních nebylo ani přibližně určeno, kdy mají dorazit na trh. 
 
 
Nyní tu ale máme novou roadmap z května, kde jsou jediné dvě změny. Jednak už byly na trh vypuštěny Athlon Pro Mobile druhé generace a pak ze seznamu vypadly právě chystané Threadrippery. 
 
 
Těžko si lze představit, že by AMD v této prezentaci udělalo chybu a Threadrippery do ní omylem nezařadilo. Spíše můžeme uvažovat o tom, že tyto procesory prostě letos nepřijdou a zákazníci se budou muset spokojit s 12nm řadou. Ale proč? O tom se dá pouze spekulovat a uvažovat o tom, že to má co do činění s výrobou. AMD má na trh brzy uvést 7nm EPYC, desktopové Ryzen i karty Navi, takže je možné, že pro Threadrippery už nebudou k dispozici kapacity, ostatně ty měly přijít později a my víme, že 7nm linky firmy TSMC mají být v druhé polovině roku už plně vytíženy.  
 
AMD ale může mít i jiné pohnutky. Třeba sedí na velkých zásobách dosud neprodaných starších Threadripperů, které ostatně představují zboží pro velice úzký profil zákazníků. Případně pro něj může být výhodnější prodat 7nm čiplety v procesorech EPYC, o něž je ostatně stále velký zájem. Nebo to snad má co do činění se zvyšujícím se počtem jader řadových Ryzenů? Ať je to jak chce, 7nm Threadrippery letos asi nedorazí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce
Společnost Onda nepatří mezi nejznámější výrobce základních desek a takové firmy se obvykle snaží nabídnout i něco speciálního. To zde platí bezezbytku, protože jde o desku přímo posetou SATA porty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář