www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky
, , aktualita
AMD ukázalo dvě nové roadmapy, na které se můžeme v krátkosti podívat. Týkají se procesorů architektury Zen a vedle toho pak herních Radeonů. AMD tak potvrzuje, co jsme si mohli dát dohromady z předchozích zpráv.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak dvě nové roadmapy, které ovšem z velké části pokrývají to, co už bylo. Sdílnější je v tomto ohledu ta první týkající se procesorů Zen. Ukazuje jednak 14nm a 12nm generace Zen a Zen+ plus aktuální 7nm Zen 2.  
 
 
AMD pak potvrdilo, že Zen 3 bude založen na procesu 7nm+, takže půjde zcela nepochybně o první desktopové procesory, které budou založeny na výrobním procesu využívajícím technologii EUV (Extreme Ultraviolet Lithography). Můžeme očekávat, že AMD se to bude snažit marketingově využít stejně jako v případě 7nm technologie, ostatně EUV je něco, co výrobcům čipů unikalo velice dlouho a co umožní nástup dalších ještě pokročilejších procesů na cestě k samotné hranici křemíkových technologií. Zen 3 bude odpovědí AMD i na procesory Comet Lake-S, které nabídnou až 10 jader. Nelze asi čekat, že AMD znovu navýší počet jader, ostatně 16 jich pro klasický desktop bohatě stačí, takže se zaměříme na jiné novinky. 
 
Později to bude Zen 4 chystaný na rok 2021 či 2022, to není z roadmapy úplně tak jasné a AMD také doposud neprozradilo, s jakým výrobním procesem počítá (pokud to samo vůbec ví). 
 
 
Co se týče grafických karet Radeon, dnes tu máme RDNA jako další vývojový stupeň Graphics Core Next a pro RDNA 2 bude v příštím roce platit z výrobního hlediska to samé co pro Zen 3, čili výrobní proces 7nm+, a to s největší pravděpodobností firmy TSMC. 
 
Od RDNA 2 už očekáváme i karty, které budou schopny ohrozit alespoň dnešní hi-end od NVIDIE, ale jinak se jistě neví zhola nic. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek