www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky
, , aktualita
AMD ukázalo dvě nové roadmapy, na které se můžeme v krátkosti podívat. Týkají se procesorů architektury Zen a vedle toho pak herních Radeonů. AMD tak potvrzuje, co jsme si mohli dát dohromady z předchozích zpráv.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak dvě nové roadmapy, které ovšem z velké části pokrývají to, co už bylo. Sdílnější je v tomto ohledu ta první týkající se procesorů Zen. Ukazuje jednak 14nm a 12nm generace Zen a Zen+ plus aktuální 7nm Zen 2.  
 
 
AMD pak potvrdilo, že Zen 3 bude založen na procesu 7nm+, takže půjde zcela nepochybně o první desktopové procesory, které budou založeny na výrobním procesu využívajícím technologii EUV (Extreme Ultraviolet Lithography). Můžeme očekávat, že AMD se to bude snažit marketingově využít stejně jako v případě 7nm technologie, ostatně EUV je něco, co výrobcům čipů unikalo velice dlouho a co umožní nástup dalších ještě pokročilejších procesů na cestě k samotné hranici křemíkových technologií. Zen 3 bude odpovědí AMD i na procesory Comet Lake-S, které nabídnou až 10 jader. Nelze asi čekat, že AMD znovu navýší počet jader, ostatně 16 jich pro klasický desktop bohatě stačí, takže se zaměříme na jiné novinky. 
 
Později to bude Zen 4 chystaný na rok 2021 či 2022, to není z roadmapy úplně tak jasné a AMD také doposud neprozradilo, s jakým výrobním procesem počítá (pokud to samo vůbec ví). 
 
 
Co se týče grafických karet Radeon, dnes tu máme RDNA jako další vývojový stupeň Graphics Core Next a pro RDNA 2 bude v příštím roce platit z výrobního hlediska to samé co pro Zen 3, čili výrobní proces 7nm+, a to s největší pravděpodobností firmy TSMC. 
 
Od RDNA 2 už očekáváme i karty, které budou schopny ohrozit alespoň dnešní hi-end od NVIDIE, ale jinak se jistě neví zhola nic. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář