www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky
, , aktualita
AMD ukázalo dvě nové roadmapy, na které se můžeme v krátkosti podívat. Týkají se procesorů architektury Zen a vedle toho pak herních Radeonů. AMD tak potvrzuje, co jsme si mohli dát dohromady z předchozích zpráv.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak dvě nové roadmapy, které ovšem z velké části pokrývají to, co už bylo. Sdílnější je v tomto ohledu ta první týkající se procesorů Zen. Ukazuje jednak 14nm a 12nm generace Zen a Zen+ plus aktuální 7nm Zen 2.  
 
 
AMD pak potvrdilo, že Zen 3 bude založen na procesu 7nm+, takže půjde zcela nepochybně o první desktopové procesory, které budou založeny na výrobním procesu využívajícím technologii EUV (Extreme Ultraviolet Lithography). Můžeme očekávat, že AMD se to bude snažit marketingově využít stejně jako v případě 7nm technologie, ostatně EUV je něco, co výrobcům čipů unikalo velice dlouho a co umožní nástup dalších ještě pokročilejších procesů na cestě k samotné hranici křemíkových technologií. Zen 3 bude odpovědí AMD i na procesory Comet Lake-S, které nabídnou až 10 jader. Nelze asi čekat, že AMD znovu navýší počet jader, ostatně 16 jich pro klasický desktop bohatě stačí, takže se zaměříme na jiné novinky. 
 
Později to bude Zen 4 chystaný na rok 2021 či 2022, to není z roadmapy úplně tak jasné a AMD také doposud neprozradilo, s jakým výrobním procesem počítá (pokud to samo vůbec ví). 
 
 
Co se týče grafických karet Radeon, dnes tu máme RDNA jako další vývojový stupeň Graphics Core Next a pro RDNA 2 bude v příštím roce platit z výrobního hlediska to samé co pro Zen 3, čili výrobní proces 7nm+, a to s největší pravděpodobností firmy TSMC. 
 
Od RDNA 2 už očekáváme i karty, které budou schopny ohrozit alespoň dnešní hi-end od NVIDIE, ale jinak se jistě neví zhola nic. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů