www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky

AMD ukázalo aktualizované roadmapy pro procesory a grafiky
, , aktualita
AMD ukázalo dvě nové roadmapy, na které se můžeme v krátkosti podívat. Týkají se procesorů architektury Zen a vedle toho pak herních Radeonů. AMD tak potvrzuje, co jsme si mohli dát dohromady z předchozích zpráv.
K oblíbeným
reklama
Máme tu tak dvě nové roadmapy, které ovšem z velké části pokrývají to, co už bylo. Sdílnější je v tomto ohledu ta první týkající se procesorů Zen. Ukazuje jednak 14nm a 12nm generace Zen a Zen+ plus aktuální 7nm Zen 2.  
 
 
AMD pak potvrdilo, že Zen 3 bude založen na procesu 7nm+, takže půjde zcela nepochybně o první desktopové procesory, které budou založeny na výrobním procesu využívajícím technologii EUV (Extreme Ultraviolet Lithography). Můžeme očekávat, že AMD se to bude snažit marketingově využít stejně jako v případě 7nm technologie, ostatně EUV je něco, co výrobcům čipů unikalo velice dlouho a co umožní nástup dalších ještě pokročilejších procesů na cestě k samotné hranici křemíkových technologií. Zen 3 bude odpovědí AMD i na procesory Comet Lake-S, které nabídnou až 10 jader. Nelze asi čekat, že AMD znovu navýší počet jader, ostatně 16 jich pro klasický desktop bohatě stačí, takže se zaměříme na jiné novinky. 
 
Později to bude Zen 4 chystaný na rok 2021 či 2022, to není z roadmapy úplně tak jasné a AMD také doposud neprozradilo, s jakým výrobním procesem počítá (pokud to samo vůbec ví). 
 
 
Co se týče grafických karet Radeon, dnes tu máme RDNA jako další vývojový stupeň Graphics Core Next a pro RDNA 2 bude v příštím roce platit z výrobního hlediska to samé co pro Zen 3, čili výrobní proces 7nm+, a to s největší pravděpodobností firmy TSMC. 
 
Od RDNA 2 už očekáváme i karty, které budou schopny ohrozit alespoň dnešní hi-end od NVIDIE, ale jinak se jistě neví zhola nic. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář